Aktualności | EURO 2016

– Wiadomo, że niedosyt po meczu jest. Na pewno inaczej byśmy to odczuwali, gdyby Portugalia rzeczywiście była poza naszym zasięgiem, ale tak nie było. Portugalia nie wygrała jeszcze meczu na EURO, my nie przegraliśmy… Nie ma jednak co gdybać, to oni grają dalej, a my wracamy do domu – powiedział Arkadiusz Milik. 

Aktualności | EURO 2016

– Polska była dziś dla nas bardzo trudnym przeciwnikiem. Rozpoczęliśmy kiepsko, ale na końcu to właśnie my mogliśmy się cieszyć. Chciałbym jednak pogratulować Polakom, kadra zbudowała zupełnie nową jakość – powiedział po meczu obrońca reprezentacji Portugalii, Jose Fonte.

Aktualności | EURO 2016

– To dla nas trudny moment, tym bardziej, że zawodnicy włożyli dużo serca w ten mecz. Walczyli dzielnie. Na tym turnieju nie przegraliśmy meczu i odpadliśmy po rzutach karnych, więc rozczarowanie jest bardzo duże, ale trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość. Zrobiliśmy następny krok do przodu. Pierwszym był awans na EURO, a teraz udane mistrzostwa. Na analizę jeszcze przyjdzie czas. Ważne jest to, co przed nami i to powiedziałem piłkarzom w szatni – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Adam Nawałka.

Aktualności | EURO 2016

– Taka jest piłka. W zeszłym tygodniu to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa w rzutach karnych, dzisiaj musieliśmy przełknąć gorycz porażki. I my, Portugalczycy mieliśmy swoje sytuacje, więc remis w tradycyjnej boiskowej rywalizacji był wynikiem sprawiedliwym – powiedział po meczu z Portugalią obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik.

Aktualności | EURO 2016

– W szatni panuje cisza i smutek. Odpadnięcie w tej fazie turnieju boli bardzo, tym bardziej po serii rzutów karnych. Półfinał był blisko, szkoda, że przegraliśmy po rzutach karnych. Warto jednak pamiętać, że w całym turnieju nie przegraliśmy żadnego spotkania ani w 90, ani w 120 minutach – powiedział po spotkaniu bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Fabiański.

Aktualności | EURO 2016

– Na pewno bardzo to boli, bo przegraliśmy z drużyną, która w tym turnieju nie wygrała żadnego meczu, to paradoks tych finałów. Miała dziś może więcej posiadania piłki, ale na pewno nie sytuacji bramkowych. Walczyliśmy do końca i bardzo nam przykro, że ulegliśmy w rzutach karnych – powiedział po meczu kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności