Ekstraliga kobiet

Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej kobiecej Ekstraligi nie przyniesie jeszcze decydujących rozstrzygnięć, ale może mieć spory wpływ na kolejność w tabeli. Najciekawiej zapowiada się mecz w Wałbrzychu, gdzie niepokonany u siebie AZS PWSZ podejmie borykającego się z kłopotami mistrza Polski, Górnika Łęczna. Emocji nie powinno zabraknąć też jednak w Białej Podlaskiej i Krakowie.

Ekstraliga kobiet

Górnik Łęczna w osamotnieniu pędzi po drugi z rzędu tytuł mistrzyń Polski. Obrońca tytułu rozgromił Polonię Poznan 6:0, a jego najwięksi rywale - Medyk Konin, Czarni Sosnowiec i AZS PWSZ Wałbrzych - zgodnie potracili punkty. Wielkie emocje towarzyszą nie tylko walce o kolejność na podium, ale też miejsce w grupie mistrzowskiej.

Ekstraliga kobiet

Ekstraliga kobiet nabiera tempa na finiszu rundy zasadniczej sezonu. W ciągu dziesięciu dni rozegrane zostaną aż trzy kolejki spotkań. Już w tę środę i czwartek poznamy odpowiedzi na wiele istotnych pytań. Nóż na gardle ma zwłaszcza Medyk Konin, który po porażce z mistrzem musi zagrać na niezdobytym terenie w Wałbrzychu.

Ekstraliga kobiet

Hit Ekstraligi trzymał w napięciu do ostatnich minut. Mimo prowadzenia Medyka Konin zwyciężył Górnik Łęczna 4:2. Mistrz Polski rozwiał resztki wątpliwości w kwestii losów kolejnego tytułu. – Gratuluję Górnikowi drugiego z rzędu mistrzostwa – powiedział po meczu trener Medyka Roman Jaszczak, choć do końca sezonu zostało jeszcze 7 kolejek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności