Ekstraliga kobiet

Dwie drużyny, podobny cel: wzbudzać strach u rywali i walczyć o górną część tabeli. Tegoroczni beniaminkowie kobiecej Ekstraligi: Akademia Piłkarska LG Gdańsk i ROW Rybnik nie zamierzają być dostarczycielami punktów i chcą szturmem wedrzeć się do gry o najwyższą stawkę. - W ciągu pięciu lat chcemy włączyć się do walki o mistrzostwo Polski – nie kryje prezes APLG. - Awans do Ekstraligi to dla nas po prostu realizacja planu - wtóruje mu włodarz ekipy ze Śląska.

Ekstraliga kobiet

To był trudny sezon, storpedowany przez pandemię koronawirusa, ale mimo to ani przez moment nie pozostawił złudzeń, komu należał się tytuł. Górnik Łęczna tym razem wziął ligę szturmem i w efektowny sposób wywalczył trzecie mistrzostwo Polski z rzędu. A Ewelina Kamczyk po raz czwarty została najskuteczniejszą piłkarką Ekstraligi kobiet.

Ekstraliga kobiet

Drużyny Ekstraligi kobiet wciąż czekają na informację w kwestii kontynuacji bądź zakończenia sezonu. Ta będzie też zależeć od nich samych i od sytuacji, w jakiej się znajdują. – U nas nie ma problemów z treningami czy dostępem do obiektów sportowych. Wiemy jednak, że są zespoły, które z takimi kłopotami się borykają. Domyślam się, że im byłoby bardzo ciężko szybko wrócić do gry – zauważa Natasza Górnicka, kapitan lidera rozgrywek, Górnika Łęczna.

Ekstraliga kobiet

Jak szkolna drużyna przyszłych pielęgniarek stała się hegemonem na polskich boiskach? Droga Medyka Konin do chwały nie była usłana różami, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy doprowadziła go na szczyt. Świętujący 35-lecie istnienia klub z Konina od 27 sezonów nieprzerwanie gra w najlepszej polskiej lidze, a karierę zawdzięczają mu dziesiątki reprezentantek Polski z Ewą Pajor na czele.

Ekstraliga kobiet

Ponad 100 długich, zimowych dni musieliśmy czekać na powrót do gry kobiecej Ekstraligi. Nareszcie jednak w najbliższy weekend najlepsze piłkarki w Polsce powrócą na ligowe areny. Wiosnę rozpoczną z przytupem, bo odbędą się starcia niezwykle istotne dla układu sił w tabeli. Oto pięć pytań przed najbliższą kolejką. Zapraszamy na transmisję meczu Czarni Sosnowiec - GKS Katowice w sobotę od godz. 12:15 na kanale Łączy nas piłka TV.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności