Ekstraliga kobiet

To jedyny taki przypadek w kobiecej Ekstralidze. Pod koniec września 2018 roku była jeszcze piłkarką Mitechu Żywiec, a kilka dni później, 1 października, została jego trenerką. Teraz znów wróciła na murawę, by spełnić swoje marzenie – rozegrać 100 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Piłkarka i trenerka czy trenerka i piłkarka? - Te role bardzo się różnią, ale cel jest taki sam: pomoc drużynie, sprawić, by grała jak najlepiej i osiągała jak najlepsze wyniki – opowiada w rozmowie z Łączy nas piłka Ewelina Prokop.

Ekstraliga kobiet

Górnik Łęczna pozostaje jedynym zespołem z kompletem zwycięstw w Ekstralidze Kobiet. Pierwsze punkty w sezonie stracił Medyk Konin, który tylko zremisował przed własną publicznością z TME Grot SMS Łódź 1:1. Do sensacji doszło w Krakowie, gdzie AZS UJ pokonał Czarne Sosnowiec 1:0. Pasjonująco zapowiada się walka o miejsce na podium w tym sezonie.

Ekstraliga kobiet

Medyk Konin po miesiącu wojaży wraca na własny stadion, by zmierzyć się z rewelacyjnym w tym sezonie TME GROT SMS Łódź. Lidera tabeli Ekstraligi kobiet czeka pierwszy tak poważny sprawdzian w bieżącej kampanii. Transmisja hitowego meczu Medyk - SMS w sobotę od 11:50 na kanale Łączy nas piłka. W 7. kolejce dojdzie też do ciekawych starć sąsiadów z tabeli: AZS UJ Kraków z Czarnymi Sosnowiec i AZS Wrocław z Mitechem Żywiec.

Ekstraliga kobiet

– Piłka kobieca jest w Polsce coraz bardziej popularna. Chcemy więc, żeby była coraz lepsza – tak prezes PZPN Zbigniew Boniek tłumaczy powód wprowadzenia reformy futbolu kobiecego, wokół której narosło sporo mitów. Zmiany są spore, ale nie należy się ich bać. Oto, co jest, a co nie jest prawdą o reformie żeńskiej piłki w Polsce.

Ekstraliga kobiet

Powoli krystalizuje się układ sił w kobiecej Ekstralidze. W tabeli prowadzą niepokonane Medyk Konin przed Górnikiem Łęczna, a po piętach depczą im Czarne Sosnowiec i GKS Katowice. W miniony weekend dużym wyczynem popisała się Klaudia Miłek, która strzeliła pięć goli w jednym meczu. Premierowe trafienie po powrocie do elity zanotował beniaminek z Bydgoszczy.

Ekstraliga kobiet

Zwycięstwem piłkarki Górnika Łęczna zakończyły intensywny tydzień. W środę po wygranej nad Czarnymi Sosnowiec 2:1 w zaległym meczu mistrzynie Polski wróciły na podium tabeli Ekstraligi, a w sobotę pokonały AZS PWSZ Wałbrzych 3:0. Spotkanie to było transmitowane na kanale Łączy Nas Piłka i zachęcamy do obejrzenia tego starcia.

Ekstraliga kobiet

Piłkarki Górnika Łęczna zakończą intensywny tydzień szlagierowym meczem z AZS PWSZ Wałbrzych. W środę po wygranej nad Czarnymi Sosnowiec 2:1 w zaległym meczu mistrzynie Polski wróciły na podium tabeli Ekstraligi. Jeśli wygrają, mają szanse dogonić w tabeli Medyka Konin, który pozycji lidera będzie bronił w starciu na niewygodnym terenie w Szczecinie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności