Ekstraliga kobiet

Wielu w tym sezonie ją krytykowało. Mówiono, że nie gra na swoim poziomie, że nie daje drużynie tego, co wcześniej, bo nie trafia do bramki rywalek. Ewelina Kamczyk przełamała się jednak w najważniejszym meczu sezonu i swoimi dwoma golami zapewniła Górnikowi Łęczna mistrzostwo Polski, a sama z 35 trafieniami na koncie została królową strzelczyń Ekstraligi.

Ekstraliga kobiet

W sobotnie popołudnie piłkarki Górnika Łęczna odebrały z rąk prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka i szefa piłkarstwa kobiecego w Polsce, Zbigniewa Bartnika, złote medale za mistrzostwo Polski. „Górniczki” w ostatniej kolejce sezonu musiały wygrać z Medykiem Konin, do którego traciły dwa punkty w tabeli. Presję wytrzymały i dzięki zwycięstwu 2:0 zgarnęły tytuł drugi raz z rzędu, a także po raz drugi w historii klubu.

Ekstraliga kobiet

Dwie najlepsze drużyny w Polsce, dwie najskuteczniejsze piłkarki i starcie, jakiego nie było w Polsce od siedmiu lat. Hit ostatniej kolejki sezonu Ekstraligi kobiet przesądzi o losach tytułu mistrzyń Polski. W lepszej sytuacji jest Medyk Konin, któremu do złota wystarczy remis. Górnik Łęczna, by obronić tytuł musi zwyciężyć. – Chciałbym tylko, żeby mecz rozstrzygnął się w duchu fair-play i żeby wygrał lepszy – mówi trener Medyka, Roman Jaszczak.

Ekstraliga kobiet

Można by powiedzieć: jak trwoga, to do Mazurkiewicza. Z takiego założenia wyszedł zarząd Górnika Łęczna, który w maju po serii niezadowalających wyników poprosił o powrót na stanowisko szkoleniowca, który z drużyną żegnał się ledwie miesiąc wcześniej i który, co najważniejsze, rok temu poprowadził ją do historycznego dubletu. Teraz przed Piotrem Mazurkiewiczem jasny cel: wygrana z Medykiem Konin i obrona mistrzostwa Polski. – Wiemy, że musimy zagrać wybitnie. Mamy w Górniku zawodniczki, które to potrafią i wiedzą, jak to robić – stwierdza w rozmowie z Łączy nas piłka trener zielono-czarnych przed sobotnim starciem o tytuł.

Ekstraliga kobiet

Emocje sięgają w tym sezonie zenitu. Medyk Konin rozgromił SMS Łódź 5:0, ale mistrzostwa Polski nie zdobył. Grający z nożem na gardle Górnik Łęczna nieoczekiwanie wysoko pokonał bowiem Czarne Sosnowiec aż 4:1. Losy tytułu rozstrzygną się więc w ostatniej kolejce. Z Ekstraligą, mimo efektownego zwycięstwa, po dziecięciu latach żegna się Mitech Żywiec.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności