Ekstraliga kobiet

Można by powiedzieć: jak trwoga, to do Mazurkiewicza. Z takiego założenia wyszedł zarząd Górnika Łęczna, który w maju po serii niezadowalających wyników poprosił o powrót na stanowisko szkoleniowca, który z drużyną żegnał się ledwie miesiąc wcześniej i który, co najważniejsze, rok temu poprowadził ją do historycznego dubletu. Teraz przed Piotrem Mazurkiewiczem jasny cel: wygrana z Medykiem Konin i obrona mistrzostwa Polski. – Wiemy, że musimy zagrać wybitnie. Mamy w Górniku zawodniczki, które to potrafią i wiedzą, jak to robić – stwierdza w rozmowie z Łączy nas piłka trener zielono-czarnych przed sobotnim starciem o tytuł.

Ekstraliga kobiet

Emocje sięgają w tym sezonie zenitu. Medyk Konin rozgromił SMS Łódź 5:0, ale mistrzostwa Polski nie zdobył. Grający z nożem na gardle Górnik Łęczna nieoczekiwanie wysoko pokonał bowiem Czarne Sosnowiec aż 4:1. Losy tytułu rozstrzygną się więc w ostatniej kolejce. Z Ekstraligą, mimo efektownego zwycięstwa, po dziecięciu latach żegna się Mitech Żywiec.

Ekstraliga kobiet

Tak emocjonującego finiszu sezonu w Ekstralidze kobiet nie było od 30 lat. Trzy drużyny wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Polski. Z pole position nieoczekiwanie startuje Medyk Konin. Wyścig mogą też jednak wygrać Górnik Łęczna i Czarne Sosnowiec. Tyle, że złote i srebrne medalistki sprzed roku zmierzą się ze sobą. Ktoś zatem straci szansę na tytuł. Oto, co ciekawego może wydarzyć się w przedostatniej kolejce sezonu.

Ekstraliga kobiet

Trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraligi kobiet nie ma miejsca nawet na najmniejsze potknięcia, a niemal wszystkie mecze wywołują wielkie emocje. Nie zabraknie ich także w ten weekend, zwłaszcza w starciach Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych, Czarnych Sosnowiec z GKS Katowice, Górnika Łęczna z SMS Łódź czy nawet Mitechu Żywiec z AZS UJ Kraków.

Ekstraliga kobiet

Piotr Mazurkiewicz wrócił na ławkę trenerską i skierował zespół Górnika Łęczna z powrotem na kurs mistrzowski. Walki o tytuł nie odpuszczają jednak Medyk Konin i Czarne Sosnowiec, które odniosły przekonujące zwycięstwa. Szykuje się niesamowity finisz sezonu. Utrzymanie w Ekstralidze kobiet zapewniła sobie Olimpia Szczecin.

Ekstraliga kobiet

Bliżej im do Czech niż do boisk ekstraligowych rywali. Kilometrowe odległości między miastami, do których muszą przeprawiać się na mecze, to jednak nic, gdy ma się obok takie kompanki. AZS PWSZ Wałbrzych to drużyna przez duże „D”. I wcale nie trzeba być jej wielkim fanem, by to zauważyć. – Dziewczyny tworzą po prostu rodzinę – mówi szkoleniowiec ekipy, Kamil Jasiński.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności