Ekstraliga kobiet

Od 30 lat nie było tak zaciętego i pasjonującego boju o mistrzostwo Polski kobiet. Wyścig po tytuł rozpoczął się na nowo, bo Górnik Łęczna przegrał z rewelacyjnym beniaminkiem z Katowic 0:1 po fantastycznym golu Agaty Sobkowicz, a Medyk Konin dzięki niezawodnej Natalii Chudzik pokonał Czarne Sosnowiec 1:0. Cztery drużyny wciąż liczą się w grze o triumf. Z walki o utrzymanie nie rezygnuje z kolei Mitech Żywiec.

Ekstraliga kobiet

Runda finałowa Ekstraligi kobiet rozpoczyna się od mocnego uderzenia i meczu, kto wie, czy nie o mistrzostwo Polski, Medyka Konin z Czarnymi Sosnowiec. A może w myśl zasady: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, Górnik Łęczna wstanie z kolan i wróci na zwycięską ścieżkę. Po odpadnięciu z Pucharu Polski to dla niego ostatnia szansa na trofeum w tym sezonie.

Ekstraliga kobiet

Jest trzecim najmłodszym trenerem w Ekstralidze kobiet, ale z pewnością z najtrudniejszym wyzwaniem – obroną mistrzostwa Polski. Objął Górnika Łęczna w trudnym momencie i dość niejasnych okolicznościach. Startu pracy w nowej roli nie zaliczy do najlepszych. Dodatkowo drużynę nawiedził wysyp kontuzji. A przed „Górniczkami” arcyciekawy finisz sezonu i półfinał Pucharu Polski. – Sytuacja, w której jesteśmy, może nas tylko rozwinąć – przekonuje w rozmowie z Łączy nas piłka Szymon Gieroba.

Ekstraliga kobiet

Trwa fatalna seria Górnika Łęczna, który nie wygrał trzeciego meczu z rzędu. Po porażce z Czarnymi Sosnowiec 1:2 padło wiele gorzkich słów, a piłkarki Górnika nie wychodziły z szatni przez pół godziny. Mają nad czym myśleć. W dwa tygodnie przewaga mistrza Polski w tabeli stopniała z ośmiu do zaledwie trzech punktów. To już koniec sezonu zasadniczego. Zapowiada się więc fascynująca walka o medale w rundzie finałowej Ekstraligi.

Ekstraliga kobiet

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Ekstraligi kobiet gwarantuje dwa szlagierowe spotkania. Górnik Łęczna, który zremisował dwa ostatnie spotkania, spróbuje wziąć odwet na Czarnych Sosnowiec za porażkę na finiszu ubiegłego sezonu. W Katowicach dojdzie z kolei do rozstrzygnięcia, kto zagra w grupie mistrzowskiej, „GieKSa” czy AZS UJ Kraków.

Ekstraliga kobiet

Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej kobiecej Ekstraligi nie przyniesie jeszcze decydujących rozstrzygnięć, ale może mieć spory wpływ na kolejność w tabeli. Najciekawiej zapowiada się mecz w Wałbrzychu, gdzie niepokonany u siebie AZS PWSZ podejmie borykającego się z kłopotami mistrza Polski, Górnika Łęczna. Emocji nie powinno zabraknąć też jednak w Białej Podlaskiej i Krakowie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności