Ekstraliga kobiet

Dużo emocji dostarczyło spotkanie pierwszej kolejki Ekstraligi w której ROW Rybnik podejmowało Śląsk Wrocław. Gospodynie zaczęły bardzo dobrze i już w dwunastej minucie gola strzeliła Stanislava Liskova. Za to końcowe fragmenty należały do wrocławianek: najpierw do siatki trafiła Aleksandra Przelicka, a następnie Joanna Wróblewska. Transmisję z tego spotkania przeprowadzono na kanale Łączy Nas Piłka TV, zapraszamy do obejrzenia powtórki poniżej.

Ekstraliga kobiet

Tego lata w Ekstralidze kobiet ruch był niczym na krakowskim targu. Tylu transferów - także tych z zagranicy - dawno nie było w naszej lidze.  Wiele wskazuje na to, że szykuje nam się najbardziej zacięty sezon od lat. I to nie tylko w kwestii walki o mistrzostwo Polski, ale w całej tabeli. Tak samo jak trudno wskazać głównego kandydata do tytułu, tak samo nie można jednoznacznie przewidzieć, kto spadnie z Ekstraligi. Przed nami 22 emocjonujące kolejki, a oto pięć najciekawszych pytań, na jakie warto sobie odpowiedzieć, nim wybrzmi pierwszy gwizdek sezonu 2020/2021.

Ekstraliga kobiet

Zmiany, zmiany, zmiany – to najlepsze podsumowanie tego, co działo się przed rozpoczęciem sezonu w kobiecej Ekstralidze. W nowej odsłonie rozgrywek jeden mecz w każdej kolejce pokaże TVP Sport. Oprócz nowego nadawcy telewizyjnego Ekstraliga zyskała także nową oprawę graficzną. Poza tym po raz pierwszy w historii miał miejsce proces licencyjny na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ale przede wszystkim do wielu emocjonujących roszad kadrowych doszło w samych klubach. Trenerzy zgodnie powtarzają, że tak aktywnego okienka transferowego nie było jeszcze chyba nigdy! Kadry, sparingi, transfery, wypowiedzi – przygotowaliśmy Skarb Kibica Ekstraligi na nadchodzący sezon, który startuje już 8 sierpnia!

Ekstraliga kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Telewizja Polska mają przyjemność poinformować o zawarciu umowy dotyczącej Ekstraligi kobiet. TVP przeprowadzi transmisję na antenie TVP Sport z jednego spotkania w każdej kolejce. Kontrakt będzie obowiązał przez trzy kolejne sezony (2020/21-2022/23).

Ekstraliga kobiet

Dwie drużyny, podobny cel: wzbudzać strach u rywali i walczyć o górną część tabeli. Tegoroczni beniaminkowie kobiecej Ekstraligi: Akademia Piłkarska LG Gdańsk i ROW Rybnik nie zamierzają być dostarczycielami punktów i chcą szturmem wedrzeć się do gry o najwyższą stawkę. - W ciągu pięciu lat chcemy włączyć się do walki o mistrzostwo Polski – nie kryje prezes APLG. - Awans do Ekstraligi to dla nas po prostu realizacja planu - wtóruje mu włodarz ekipy ze Śląska.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności