Ekstraliga kobiet

Przedostatnia jesienna kolejka - zgodnie z zapowiedziami - przyniosła wiele emocji i zmian w tabeli Ekstraligi kobiet. Medyk Konin sensacyjnie przegrał z GKS Katowice 2:3 i po ponad dwóch miesiącach stracił fotel lidera tabeli. Prowadzenie w lidze objął Górnik Łęczna, choć wygrana nad AZS UJ Kraków przyszła mu z najwyższym trudem. W derbach Dolnego Śląska drogę z piekła do nieba przebyły piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych.

Ekstraliga kobiet

Przedostatnia kolejka rundy jesiennej Ekstraligi kobiet przyniesie dwa arcyciekawe starcia na szczycie tabeli: Górnika Łęczna z AZS UJ Kraków oraz GKS Katowice z Medykiem Konin. Emocji nie powinno także zabraknąć w derbach Dolnego Śląska. Transmisja meczu AZS PWSZ Wałbrzych z AZS Wrocław w sobotę od godz. 11:50 na kanale Łączy nas piłka.

Ekstraliga kobiet

AZS UJ Kraków pokonał GKS Katowice 2:0 po golach Natalii Sitarz w starciu dwóch rewelacji sezonu kobiecej Ekstraligi. Po raz pierwszy od ponad miesiąca wygrały Czarne Sosnowiec, które po akcji dwóch piłkarek pochodzących z województwa łódzkiego zwyciężyły na wyjeździe SMS Łódź 1:0. Faworyci pewnie wygrali - Górnik Łęczna pokonał AZS Wrocław 4:0, a Medyk Konin rozgromił Mitech Żywiec 12:0. Pierwszy punkt zdobył beniaminek z Bydgoszczy.

Ekstraliga kobiet

Starcie największych rewelacji tego sezonu, czyli AZS UJ Kraków z GKS Katowice będzie najciekawszym meczem 9. kolejki Ekstraligi kobiet. Transmisja meczu na kanale Łączy nas Piłka w sobotę od godz. 11:50. Wielkie emocje powinny być też w Łodzi, gdzie będący na fali zespół Marka Chojnackiego podejmie pogrążone w kryzysie Czarne Sosnowiec.

Ekstraliga kobiet

W hicie 8. kolejki Ekstraligi kobiet Medyk Konin zasłużenie pokonał Czarne Sosnowiec 2:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W pozostałych meczach też nie było niespodzianek, choć AZS Wrocław okazał się trudnym rywalem dla GKS Katowice. Czwartego hat-tricka w sezonie ustrzeliła liderka klasyfikacji strzelczyń, Ewelina Kamczyk, która zmierza po strzelecki rekord Ekstraligi. 

Ekstraliga kobiet

Po trzytygodniowej przerwie na mecze reprezentacji Polski z przytupem do gry wraca kobieca Ekstraliga. W Sosnowcu dojdzie bowiem do wielkiego rewanżu za tegoroczny finał Pucharu Polski. Drużyna Czarnych podejmie aktualnego zdobywcę trofeum Medyka Konin. Transmisja hitu 8. kolejki Ekstraligi kobiet na kanale Łączy nas piłka w sobotę od godz. 11:50.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności