Ekstraliga kobiet

Piłkarka i trenerka, czy trenerka i piłkarka? To pytanie jest niezwykle zasadne w przypadku Karoliny Koch – środkowej pomocniczki GKS Katowice, która od trzech lat jest jednocześnie asystentką pierwszego szkoleniowca tego zespołu, Witolda Zająca. Z zawodniczką ekipy ze Śląska porozmawialiśmy nie tylko o łączeniu ról, ale też o profesjonalizacji kobiecego futbolu i zyskiwaniu coraz większej liczby kibiców. – Ogromnie się cieszę, że w społeczeństwie zachodzi zmiana – mówi.

Ekstraliga kobiet

Dużo emocji dostarczyło spotkanie pierwszej kolejki Ekstraligi w której ROW Rybnik podejmowało Śląsk Wrocław. Gospodynie zaczęły bardzo dobrze i już w dwunastej minucie gola strzeliła Stanislava Liskova. Za to końcowe fragmenty należały do wrocławianek: najpierw do siatki trafiła Aleksandra Przelicka, a następnie Joanna Wróblewska. Transmisję z tego spotkania przeprowadzono na kanale Łączy Nas Piłka TV, zapraszamy do obejrzenia powtórki poniżej.

Ekstraliga kobiet

Tego lata w Ekstralidze kobiet ruch był niczym na krakowskim targu. Tylu transferów - także tych z zagranicy - dawno nie było w naszej lidze.  Wiele wskazuje na to, że szykuje nam się najbardziej zacięty sezon od lat. I to nie tylko w kwestii walki o mistrzostwo Polski, ale w całej tabeli. Tak samo jak trudno wskazać głównego kandydata do tytułu, tak samo nie można jednoznacznie przewidzieć, kto spadnie z Ekstraligi. Przed nami 22 emocjonujące kolejki, a oto pięć najciekawszych pytań, na jakie warto sobie odpowiedzieć, nim wybrzmi pierwszy gwizdek sezonu 2020/2021.

Ekstraliga kobiet

Zmiany, zmiany, zmiany – to najlepsze podsumowanie tego, co działo się przed rozpoczęciem sezonu w kobiecej Ekstralidze. W nowej odsłonie rozgrywek jeden mecz w każdej kolejce pokaże TVP Sport. Oprócz nowego nadawcy telewizyjnego Ekstraliga zyskała także nową oprawę graficzną. Poza tym po raz pierwszy w historii miał miejsce proces licencyjny na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ale przede wszystkim do wielu emocjonujących roszad kadrowych doszło w samych klubach. Trenerzy zgodnie powtarzają, że tak aktywnego okienka transferowego nie było jeszcze chyba nigdy! Kadry, sparingi, transfery, wypowiedzi – przygotowaliśmy Skarb Kibica Ekstraligi na nadchodzący sezon, który startuje już 8 sierpnia!

Ekstraliga kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Telewizja Polska mają przyjemność poinformować o zawarciu umowy dotyczącej Ekstraligi kobiet. TVP przeprowadzi transmisję na antenie TVP Sport z jednego spotkania w każdej kolejce. Kontrakt będzie obowiązał przez trzy kolejne sezony (2020/21-2022/23).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności