Ekstraliga kobiet

Czarne Sosnowiec lepsze od Górnika Łęczna w hicie rundy jesiennej. SMS Łódź gromi GKS Katowice 5:0. Nieobliczalny Śląsk Wrocław znów odwraca losy meczu. Na miano odkrycia sezonu pracuje Nigeryjka Alice Ogebe. Ekstraliga kobiet w tym sezonie nie zawodzi i trzyma w napięciu. Oto podsumowanie trzeciej kolejki spotkań.

Ekstraliga kobiet

Już w 3. kolejce sezonu czeka nas hit rundy jesiennej! Czy Czarni Sosnowiec udźwigną presję faworyta i utrzymają fotel lidera Ekstraligi? Czy jednak Górnik Łęczna potwierdzi mistrzowską klasę i kibice zapomną mu wpadkę w poprzedniej kolejce? Trudno wskazać faworyta meczów w Łodzi i Rybniku. Oto pięć najciekawszych pytań przed najbliższym weekendem.

Ekstraliga kobiet

Jest liderką nowego projektu, jakim jest kobieca sekcja Śląska Wrocław. W dwóch pierwszych meczach nowego sezonu Ekstraligi zdobyła dwie bramki, w tym jedną wyjątkowej urody. Joanna Wróblewska swoim doświadczeniem chciałaby przyczynić się do powrotu wrocławianek do gry o najwyższe cele. - Już w pierwszym meczu pokazałyśmy charakter i to, że będziemy liczyć się w walce o coś więcej niż utrzymanie - mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Ekstraliga kobiet

Za nami druga kolejka sezonu 2020/2021 w Ekstralidze kobiet. Słowa uznania należą się zawodniczkom z Krakowa za sensacyjne zwycięstwo w Łęcznej, a także piłkarkom GKS Katowice za pewny triumf w derbach Śląska. Zobaczcie wszystkie gole drugiej rundy spotkań oraz krótką zapowiedź trzeciej kolejki – w tym hitu, jaki czeka nas na antenie TVP Sport w najbliższy weekend.

Ekstraliga kobiet

Udana inauguracja Ekstraligi kobiet rozbudziła wśród kibiców spore apetyty. Druga kolejka sezonu 2020/2021 zapowiada się niemniej ciekawie. Pierwszy poważny test czeka piłkarki Górnika Łęczna, na których drodze stanie podrażniona porażką rewelacja poprzedniego sezonu – ekipa AZS UJ Kraków. Straty już na starcie rozgrywek odrabiać musi Medyk Konin, a we Wrocławiu kibiców czeka debiut piłkarek Śląska na nowym stadionie. Oto najciekawsze zagadnienia przed drugą serią spotkań.

Ekstraliga kobiet

Piłkarka i trenerka, czy trenerka i piłkarka? To pytanie jest niezwykle zasadne w przypadku Karoliny Koch – środkowej pomocniczki GKS Katowice, która od trzech lat jest jednocześnie asystentką pierwszego szkoleniowca tego zespołu, Witolda Zająca. Z zawodniczką ekipy ze Śląska porozmawialiśmy nie tylko o łączeniu ról, ale też o profesjonalizacji kobiecego futbolu i zyskiwaniu coraz większej liczby kibiców. – Ogromnie się cieszę, że w społeczeństwie zachodzi zmiana – mówi.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności