Ekstraliga kobiet

Mający ostatnio sporo kłopotów Górnik Łęczna zakończy maraton spotkań starciem z walczącym o utrzymanie Mitechem Żywiec. Wymagający rywale czekają na goniące go w tabeli zespoły Medyka Konin i AZS PWSZ Wałbrzych. Najciekawiej zapowiada się jednak starcie o to, kto ma zdolniejszą młodzież, GKS Katowice czy SMS Łódź.

Ekstraliga kobiet

– Po tylu latach odgrywania wiodącej roli odesłanie na ławkę jest bardzo trudne. Potrzebowałam czasu, żeby sobie to poukładać w głowie, bo wiadomo, że się z tym do końca nigdy nie pogodzę. To jest wbrew naturze sportowca – mówi kapitan i druga trener Medyka Konin, Anna Gawrońska. W rozmowie z Łączy nas piłka opowiada o długowieczności, metamorfozie Medyka Konin oraz dlaczego nie żałuje, że nigdy nie wyjechała zagranicę.

Ekstraliga kobiet

Nie szalały kluby Ekstraligi na rynku transferowym w przerwie zimowej, chociaż blisko dokonania poważnego wzmocnienia był Górnik Łęczna. Mistrzynie Polski są kandydatem do obrony tytułu, ale po piętach będą im deptać mające za sobą obiecujące wyniki w meczach kontrolnych Medyk Konin oraz Czarni Sosnowiec. Równie ciekawie powinno być w walce o pierwszą szóstkę, ale i o utrzymanie. Sparingi, transfery, komentarze trenerów – sprawdziliśmy, co słychać w ekstraligowych drużynach na moment przed inauguracją wiosny!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności