Ekstraliga kobiet

W przedostatniej kolejce sezonu kibiców czeka przedsmak emocji związanych z finałem Pucharu Polski. Górnik Łęczna podejmie bowiem na własnym stadionie Czarnych Sosnowiec. Mistrz Polski już o nic nie gra, ale dla jego rywala to mecz o przedłużenie szans na wicemistrzostwo kraju, dlatego szykuje się ciekawa rywalizacja.

Ekstraliga kobiet

Nie będzie tak, że teraz przez pięć lat Górnik Łęczna będzie skazany na mistrzostwo Polski. Tytuł zobowiązuje, bo chodzi o to, żeby się rozwijać, ale walka o prym w lidze w kolejnych sezonach będzie zacięta – uważa Piotr Mazurkiewicz, trener nowego mistrza Polski w futbolu kobiecym. Porozmawialiśmy o tym, jak smakuje historyczny sukces, czy w Łęcznej uda się zatrzymać królową strzelczyń Ewelinę Kamczyk i wymarzonych rywalach w Lidze Mistrzyń.

Ekstraliga kobiet

Po zaciętym, ale zwycięskim 2:1 meczu z AZS PWSZ Wałbrzych piłkarki Górnika Łęczna zdobyły pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Tytuł zagwarantowały sobie na trzy kolejki przed końcem Ekstraligi kobiet, a wszystko dzięki trafieniom Dżesiki Jaszek oraz niezawodnej w tym sezonie Eweliny Kamczyk. Dla drużyny przyjezdnej jedyne trafienie zaliczyła Małgorzata Mesjasz. Zapraszamy do obejrzenia całego meczu, który zadecydował o mistrzostwie na kanale Łączy Nas Piłka!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności