Ekstraliga kobiet

Klub Inny Niż Wszystkie - takim hasłem w mediach społecznościowych promuje się Akademia Piłkarska Lotos Gdańsk. Ekipa dowodzona przez Tomasza Borkowskiego na pewno różni się od większości beniaminków, bo już wiosną pokazała, że nie interesuje jej murowanie własnego pola karnego, a otwarta i przyjemna dla oka gra. W czym tkwią sekrety gdańskiego zespołu i jakie przed nim cele? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Ekstraliga kobiet

Nie ma w Ekstralidze drugiej piłkarki o tak bogatej przeszłości jak Lilyana Kostova. Grała w piłkę w siedmiu państwach, porozumiewa się w sześciu językach, ale najlepiej czuje się… w Polsce. 32-letnia Bułgarka po opuszczeniu Medyka Konin i dwuipółletnim rozbracie z naszym krajem przed tym sezonem podpisała kontrakt z zespołem Czarnych Sosnowiec i prowadzi go do pierwszego od dwudziestu lat mistrzostwa.

Ekstraliga kobiet

W Ekstralidze kobiet emocji ciąg dalszy! Zapraszamy do obejrzenia goli z zaległych spotkań, które rozegrane zostały w ostatnich tygodniach. Najwięcej meczów do nadrobienia miały zawodniczki Śląska Wrocław, które mierzyły się m.in. z Medykiem Konin. Naprzeciwko siebie stanęły też piłkarki Górnika Łęczna i Olimpii Szczecin. Sami zobaczcie!

Ekstraliga kobiet

Jesień toczyła się pod dyktando Czarnych, ale lokomotywę z Sosnowca wciąż goni młoda Łódź. - Nie wieszałabym jeszcze złotych medali na szyi sosnowiczanek - przestrzega była reprezentantka Polski i ekspertka TVP Sport, Joanna Tokarska. W tej rundzie nie brakowało niespodzianek i spektakularnych rozstrzygnięć. Trudne chwile przeżywali Górnik Łęczna i Medyk Konin, za to mnóstwo nieoczekiwanej radości dali kibicom Śląsk Wrocław i Sportis KKP Bydgoszcz. Oto blaski i cienie rundy jesiennej Ekstraligi kobiet sezonu 2020/2021.

Ekstraliga kobiet

Trzy rzuty karne – w tym aż dwa niewykorzystane – i w efekcie podział punktów w hitowym starciu TME UKS SMS Łódź z Górnikiem Łęczna. Z remisu skorzystały Czarne Sosnowiec, które rozgromiły Sportis KKP Bydgoszcz aż 9:0 i bez względu na wynik zaległych spotkań zapewniły sobie tytuł mistrzyń rundy jesiennej. Hokejowy rezultat padł w Katowicach. Zapraszamy do obejrzenia bramek z 11. kolejki Ekstraligi kobiet.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności