Ekstraklasa futsal

Po dłuższej niż zwykle przerwie przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczynają drużyny Futsal Ekstraklasy. W większości klubów dochodzi jedynie do drobnych rotacji, szefowie poszczególnych ekip stawiają przede wszystkim na stabilizacje. W tej sytuacji najgłośniejszy ruch transferowy stał się udziałem klubu ze Zduńskiej Woli. Gattę w nadchodzącym sezonie poprowadzi jedna z legend polskiego futsalu, Krzysztof Kuchciak.

Ekstraklasa futsal

Był jednym z grona utalentowanych chłopaków z Rekordu Bielsko-Biała, którzy szeroką ławą weszli na parkiety futsalowe. Szymon Cichy, bo o nim mowa, już jako 16-latek debiutował w Futsal Ekstraklasie. W Rekordzie wobec silnej konkurencji się nie przebił, ale ani przez moment nie zwątpił w to, że jego czas jeszcze nadejdzie.

Ekstraklasa futsal

O tym zawodniku, w kontekście gry w najlepszych klubach, mówiło się od dłuższego czasu. Gdy ktoś zdobywa 27 bramek w dwunastu pierwszoligowych meczach, to trudno nie mieć oczekiwań związanych z transferem do Futsal Ekstraklasy. Sebastian Brocki, bo nim mowa, zamienia pierwszoligowe Heiro Rzeszów na Clearex Chorzów – jedną z największych marek w naszym kraju. Dłużej jednak niż pokonanie trasy z Podkarpacia na Śląsk zajęło mu zdecydowanie się na transfer.

Ekstraklasa futsal

Jest chyba najlepszym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje. Marcin Firańczyk zawsze chciał grać w futsal wśród najlepszych na świecie i cel ten powolutku realizuje. 23-latek zamienia Jelcz-Laskowice na włoski ASD Futsal Potenza Picena. – Czasem trzeba być wariatem – mówi o sobie, mając na myśli przede wszystkim okoliczności tego transferu.

Ekstraklasa futsal

Przerwa pomiędzy sezonami w rozgrywkach futsalowych w tym roku będzie wyjątkowo długa. W „sezonie ogórkowym” kibice będą żyć głównie transferami. Bohaterem pierwszego jest Tomasz Kriezel, który zamienił Toruń na Lubawę. Tym samym reprezentant Polski trafił do wicemistrza kraju. – W nadchodzącym sezonie chcemy potwierdzić duże aspiracje – mówi 26-latek, który z nowym klubem podpisał dwuletnią umowę.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności