Ekstraklasa futsal

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich tygodniu w polskim futsalu był rekord ustanowiony przez zawodnika Gatty Active Zduńska Wola Daniela Krawczyka. „Krawiec” w meczu z Red Dragons zdobył cztery bramki i w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii z wynikiem 315 bramek wyprzedził obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Błażeja Korczyńskiego. Ponadto w tym odcinku pokażemy piękne i podobne do siebie bramki Pawła „Magica” Budniaka i Przemysława „Pompona” Dewuckiego.

Ekstraklasa futsal

Pięć meczów w ciągu 14 dni – takiej częstotliwości grania w ligowym futsalu nie było chyba nigdy. Sytuacja wymuszona głównie nową rzeczywistością futsalową w Europie i okolicznościami na całym świecie momentami przypomina piłkarską Premier League w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdzie właściwie nie przestaje się grać. – Coś w tym jest, ale zmęczenie już daje się we znaki – mówią zgodnie ligowcy, dla których ta sytuacja jest nowym wyzwaniem.

Ekstraklasa futsal

Nie zwalnia tempa mistrz Polski z Bielska-Białej. Rekord odniósł w niedzielę szóste ligowe zwycięstwo i obecnie ma dwa punkty przewagi nad Piastem. Do ścisłej czołówki może jeszcze dołączyć Constract Lubawa, która w tym sezonie wyłącznie wygrywa, ale ma rozegrane dopiero trzy spotkania. Ze względu na pandemię wiele spotkań jest przekładanych – tylko trzy drużyny mają komplet rozegranych meczów, a sytuacja w tabeli nie jest miarodajna.

Ekstraklasa futsal

Wszystkie futsalowe wydarzenia ostatnich godzin schodzą w cień wobec wyczynu, jaki stał się udziałem Daniela Krawczyka. Były reprezentant Polski, dzięki czterem trafieniom w sobotnim meczu z Red Dragons Pniewy, został liderem w klasyfikacji najlepszych ligowych strzelców w historii. A na szczycie ligowej tabeli bez zmian, rządzą drużyny ze śląska: Rekord, Piast i Clearex.

Ekstraklasa futsal

Choć w nieco okrojonym składzie wystąpiła w weekend Statscore Futsal Ekstraklasa, to nie znaczy, że na parkietach ligowych emocji brakowało. Swoje trzecie mecze w tym sezonie wygrały drużyny Rekordu i Piasta. Na odpowiedź Constractu Lubawa i Cleareksu Chorzów trzeba poczekać,  ponieważ z racji zagrożenia pandemicznego bezpośrednie spotkanie z udziałem tych ekip przełożono na późniejszy termin.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności