Ekstraklasa futsal

Nie zawiodła oczekiwań kibiców szesnasta kolejka spotkań STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Hitowo zapowiadający się mecz w Lubawie rozstrzygnął się po myśli gospodarzy, ale trzy punkty zgarnął także Rekord, który utrzymuje się na fotelu lidera. Z rywalizacji o podium nie rezygnuje Clearex, a na dole tabeli coraz trudniejsza sytuacja ekip z Gliwic i Katowic. Ostatnia tegoroczna kolejka w weekend. 

Ekstraklasa futsal

Obecny sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie zapowiadał się wyjątkowo z kilku względów. Jednym z powodów miała być wyrównana walka o tytuł mistrzowski i godna konkurencja dla obrońcy tytułu, Rekordu Bielsko-Biała. Po czternastu kolejkach wiemy już, że te przypuszczenia okazały się trafne. Na dwa spotkania przed końcem rundy jesiennej nadal nie wiadomo, kto powita Nowy Rok w fotelu lidera.

Ekstraklasa futsal

Z jednej strony to być może kwestia zaufania, wiary w umiejętności trenerów, którzy obecnie pracują w klubach. Z drugiej, w natłoku innych spraw i problemów na zmianę szkoleniowca może po prostu prezesom nie starcza już energii, czasu i pieniędzy. Jedno jest pewne – trenerzy w futsalu dostają wyjątkowo duży kredyt zaufania, co wychodzi wszystkim tylko na dobre. A swoim zaangażowaniem, pasją i chęcią rozwoju szkoleniowcy pokazują, że na tę szansę zasługują.

Ekstraklasa futsal

W nowej rzeczywistości – goniąc liderów, a nie będąc gonionym – dobrze odnalazł się Rekord. Bielszczanie wygrali w efektownym stylu z drużyną z Torunia, ale nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli, bo odpowiedź liderów z Lubawy i Gliwic była równie imponująca. Historyczne derby województwa opolskiego w Statscore Futsal Ekstraklasie dla zespołu z Komprachcic.

Ekstraklasa futsal

Takiego obrotu sprawy chyba mało kto się spodziewał. Mistrz Polski, Rekord Bielsko-Biała musiał opuścić fotel lidera w Statscore Futsal Ekstraklasie. Z góry na wszystkich rywali teraz spogląda Constract Lubawa, a na drugim miejscu jest Piast. Drużyny te wykorzystały porażkę bielszczan z Cleareksem, a klub z Chorzowa tym samym potwierdził, że również ma mistrzowskie aspiracje.

Ekstraklasa futsal

Wielkie emocje w Statscore Futsal Ekstraklasie. Chociaż tabela może na to nie wskazuje, to w sobotę zmierzą się medaliści z ubiegłego sezonu. Constract Lubawa to aktualny wicemistrz Polski, natomiast Gatta Zduńska Wola ubiegłoroczne zmagania zakończyła na trzecim miejscu. Spotkanie to pokażemy na Łączy Nas Piłka – transmisja w sobotę od godziny 16:00!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności