Ekstraklasa

Ostatnie miesiące w karierze tego młodego golkipera zapiszą się złotymi zgłoskami. Jeszcze na początku roku mało kto go bowiem kojarzył. Dzisiaj natomiast wielu uznaje za jednego z najlepszych bramkarzy w piłkarskiej elicie. Tomasz Loska, bo o nim właśnie mowa, jest jednym z liderów rewelacji ekstraklasy – Górnika Zabrze. Znajduje również uznanie w oczach trenera Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski U-21. – Rok temu o tej porze grałem w Rakowie Częstochowa w drugiej lidze, walczyłem o awans na zaplecze ekstraklasy. W pół roku zadebiutowałem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i mam zaszczyt występować w kadrze młodzieżowej – opowiada w rozmowie z Łączy Nas Piłka Tomasz Loska.

Ekstraklasa

Od 2009 roku, gdy procentowy udział w grze obcokrajowców i wychowanków w Ekstraklasie był na równym poziomie, te dwie ścieżki budowania drużyn poszły w zupełnie innych kierunkach. Efekt jest taki, że na najwyższy poziom ligi polskiej zdecydowanie łatwiej wejść z zagranicznym paszportem, niż poprzez system klubowych akademii.

Ekstraklasa

W pięciu drużynach z siedmiu meczów ostatniego weekendu w Ekstraklasie trenerzy decydowali się na zmiany już w przerwie. Choć jedynie Marcinowi Broszowi i Górnikowi Zabrze udało się taką reakcją odmienić wynik, to bliższe przyjrzenie się decyzjom szkoleniowców pokazuje ich realny wpływ na grę drużyn. Pod tym względem była to jedna z najciekawszych kolejek dotychczasowego sezonu.

Ekstraklasa

Niedzielny mecz z Wisłą Kraków będzie wyjątkowy dla Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik reprezentacji Polski po raz pierwszy zagra w barwach Legii Warszawa przeciwko klubowi, którego jest wychowankiem i w którym grał przez 11 sezonów, raz zdobywając nawet mistrzostwo kraju. – Uważam, że zrobiłem w Krakowie na tyle dobrej roboty, że dzisiaj mogę tam przyjechać i z podniesioną głową grać przeciwko Wiśle. Dużo ludzi ostrzy sobie zęby na to spotkanie, ale mnie to już nie rusza. Chcę po prostu zagrać jak najlepiej potrafię i zdobyć niezwykle ważne punkty dla Legii Warszawa – powiedział w rozmowie z portalem Legia.com Krzysztof Mączyński.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży