Ekstraklasa

– Nasi sędziowie są na poziomie europejskim, ale chcemy o nich dbać, im pomagać – mówił Zbigniew Boniek na środowej konferencji środowiska piłkarskiego dotyczącej projektu Video Assistant Referee (VAR), który od pół roku działa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. Przez dwie godziny trwała dyskusja przedstawicieli PZPN oraz klubów i mediów.

Ekstraklasa

W środę na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej konferencja dotycząca projektu VAR. – Prace koncepcyjne rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku, a już w listopadzie siedem spotkań w kolejce Ekstraklasy było poprowadzonych z udziałem Video Assistant Referee – mówił Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych. Przedstawiamy statystyki półrocza działań związanych z użyciem technologii wideo w polskiej piłce.

Ekstraklasa

Na tydzień przed ligą już mogą przeciwko sobie zagrać: na głównej płycie zabrzańskiego stadionu, jeden w obronie, drugi w ataku. Paweł Bochniewicz (Udinese) i Dawid Kurminowski (Lech Poznań) – dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski oraz bohaterów ciekawych wypożyczeni, które mają przyspieszyć ich wejście na poziom seniorskiej piłki.

Ekstraklasa

Po rundzie jesiennej, w której Dawid Błanik rozegrał 19 spotkań w I lidze i strzelił cztery gole dla GKS Tychy, 20-letni skrzydłowy znalazł się na liście życzeń szkoleniowca Pogoni Szczecin. – Najważniejsze było to, że Kosta Runjaić chciał mnie mieć w swojej drużynie. Dlatego już na drugi dzień po złożeniu propozycji odpowiedziałem, że jestem gotowy na podróż na drugi koniec Polski – mówi nowy zawodnik szczecinian.

Ekstraklasa

Mariusz Lewandowski może pochwalić się bogatą karierą. Mocno zapisał się zwłaszcza w pamięci kibiców Szachtara Donieck, z którym zdobył m.in. Puchar UEFA 2009, pięć mistrzostw kraju i trzy Puchary Ukrainy. Ostatnio mieszkał w Dubaju, ale zdecydował się porzucić bezstresowe i wygodne życie na rzecz pracy w roli trenera Zagłębia Lubin. 66-krotny reprezentant Polski, uczestnik finałów MŚ 2006 i EURO 2008, w specjalnej rozmowie z Łączy nas piłka! Zapraszamy!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży