Ekstraklasa

Kto w meczu Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Sosnowiec skuteczniej zapanuje nad nerwami? Czy Wisła Kraków znów porwie tłumy w starciu z kipiącym solidnością Piastem? Czy Dariusz Żuraw zmotywował bardziej Lechię od Lecha? Jak Pogoń Szczecin poradzi sobie z kolejną zmianą szkoleniowca u… swoich rywali? Czy niedzielny hit Ekstraklasy dostarczy nam emocji przez swobodę, jaką dadzą swoim piłkarzom trenerzy Brosz i Vuković? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed meczami 29. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ekstraklasa

Według trenera Michała Probierza Cracovia na 90 procent zagra w grupie mistrzowskiej, choć po jedenastu kolejkach tego sezonu miała tylko siedem punktów. Aby być pewna gry o medale, nie może w piątek (godz. 20:30) przegrać z Miedzią w Legnicy. – Szkoleniowiec dostał duży kredyt zaufania od prezesa i go wykorzystał. Kluczem do solidnej gry jest środek pola, w którym panują Janusza Gol i Damian Dąbrowski – uważa Robert Podoliński, były trener krakowskiej drużyny, a obecnie ekspert piłkarski.

Ekstraklasa

Zdaniem Piotra Stokowca, trenera Lechii Gdańsk, jego zespół łączy więcej z Piastem Gliwice niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka przeciętnemu kibicowi. Podobieństwa są uderzające zwłaszcza, jeśli chodzi o grę. Dzisiejszy hit ekstraklasy (godz. 20:30) to nie tylko więc starcie liderów – tabeli oraz wiosny, ile przede wszystkim konfrontacja identycznych sposobów gry. Akurat w tej sytuacji nie mogą więc dziwić słowa szkoleniowca biało-zielonych o wcielenie na boisku skutecznego planu taktycznego, który odegra w Gdańsku kluczowe znaczenie.

Ekstraklasa

Karol Fila jest nową twarzą w kadrze Czesława Michniewicza. Zawodnik Lechii Gdańsk w ekstraklasie występuje regularnie, co nie było bez znaczenia przy wysyłaniu powołań przez selekcjonera reprezentacji U-21. W przeszłości 20-latek grał jako defensywny pomocnik, teraz operuje na prawej stronie obrony. Zmiana pozycji otworzyła mu drogę do młodzieżowej drużyny narodowej.

Ekstraklasa

W Puszczy Niepołomice się odblokował, a w Wiśle Kraków błysnął hat-trickiem, pierwszym w historii swoich występów na poziomie ekstraklasy. Krzysztof Drzazga wrócił do „Białej Gwiazdy”, aby... –  Być sobą. Przebywanie w szatni z takimi zawodnikami, jak Błaszczykowski, Wasilewski czy Maciej Sadlok bardzo buduje – mówi piłkarz w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności