Ekstraklasa

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy. O pozycję lidera walczą Jagiellonia Białystok oraz Lech Poznań. Nadzieje na awans do czołowej ósemki ma jeszcze Arka Gdynia, która nawet przy zwycięstwie będzie musiała liczyć na potknięcia innych zespołów zamieszanych w tę rywalizację. Sprawdź, co może wydarzyć się w ostatniej serii gier!

Ekstraklasa

Zapraszamy na podsumowanie 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy w ujęciu statystycznym. Zdecydowanie jednym z ciekawszych aspektów minionej kolejki były porażki faworytów – Jagiellonii oraz Legii – a także wysoka wygrana Lecha Poznań na wyjeździe z Wisłą w Krakowie (3:1). Oto najciekawsze liczby świątecznego weekendu z Ekstraklasą.

Ekstraklasa

Tak się już utarło w lidze polskiej, że przerwa na mecze reprezentacje to dla klubów Ekstraklasy szansa: na „nadrobienie braków”, „wyciągnięcie wniosków” i „wytężoną pracę” bez obciążenia meczowego. Ale do tego drużynom została jeszcze jedna kolejka i na finiszu rundy zasadniczej może przynajmniej dać wrażenie lepszego wejścia w finałową fazę sezonu.

Ekstraklasa

Nie ma drużyny w LOTTO Ekstraklasie, która wykonałaby wiosną tyle sprintów i na najwyższej szybkości pokonała tak długi dystans. Co stoi za tajemnicą historycznych pięciu kolejnych zwycięstw Jagiellonii Białystok? – W przypadku trenera Mamrota nasza współpraca jest wzorowa, choć w klubach często zdarza się tak, że trenerzy od przygotowania motorycznego robią swoje, a szkoleniowcy jeszcze dokładają obciążenia. Wiadomo, że trenerom często zależy na formach piłkarskich, taktycznych, nie zawsze idzie to w parze z motoryką. A to da się połączyć – mówi Piotr Jankowicz, trener od przygotowania motorycznego w Jagiellonii. W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o specyfice swojej pracy oraz tym, jak udało się podnieść poziomy szybkości oraz intensywności w grze lidera polskiej ligi.

Ekstraklasa

W zdecydowanej większości klubów zakończenie trzykolejkowego maratonu ligowego przyjęto z westchnieniem ulgi. – Dla każdego zespołu w Polsce problemem jest zagranie trzech meczów w tydzień – mówi Tadeusz Pawłowski, szkoleniowiec Śląska Wrocław. Jednak w ciągu tych dziesięciu dni spotkań widać było różnicę między lepiej a gorzej przygotowanymi drużynami LOTTO Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży