PKO Ekstraklasa

W piątek rozpoczął się nowy sezon PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia uległa Jagiellonii Białystok 0:3, a ŁKS Łódź zremisował z Lechią Gdańsk 0:0. W sobotę przyszedł czas na mecze Raków Częstochowa – Korona Kielce (0:1), Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (0:1) oraz Piast Gliwice – Lech Poznań (1:1). Zapraszamy do obejrzenia skrótów sobotnich spotkań.

PKO Ekstraklasa

Czy w polskiej lidze przekonamy się do wyższości zalet nad wadami młodości? Czy po fatalnym poprzednim sezonie nowi beniaminkowie poprawią opinię o niższej lidze? Co będzie dominującym trendem w Ekstraklasie? Komu uda się zastąpić gliwickiego Piasta? Co pokażą standardowi faworyci po swoich przemianach? Zapraszamy do lektury pięciu najważniejszych pytań przed pierwszą kolejką PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Wchodzący w życie przepis o młodzieżowcu w ekstraklasie, udziały naszych reprezentacji na mistrzostwach świata i Europy wyzwoliło ogromne zainteresowanie jego uczestnikami. Lato transferowe z ich udziałem zapowiadało się wyjątkowo ciekawie i takie też było. Wzrost świadomości i przekonanie włodarzy klubów, że młodzież może być największą szansą, zarówno na lepszy wynik sportowy, jak i finansowy, jest zauważalny od kilkunastu miesięcy.

PKO Ekstraklasa

W swoim trenerskim CV ma takie kluby, jak: Polonia Warszawa, Lech Poznań, czy Cracovia. Od kwietnia tego roku prowadzi Arkę Gdynia, którą utrzymał na szczeblu ekstraklasy. Zaopatrzył się już w duży bagaż doświadczeń, co pomaga mu w wykonywanym zawodzie. – Teraz nie reaguję tak gwałtownie jak kiedyś. Jestem spokojniejszy. Niegdyś wszystko było dla mnie zero-jedynkowe. Zrozumiałem, że potrzebny jest złoty środek – mówi Jacek Zieliński w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności