Ekstraklasa

Początek tego tygodnia to dla większości drużyn LOTTO Ekstraklasy powrót do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Szybki rekonesans w klubie, specjalistyczne badania, pakowanie walizek i wyjazd w cieplejsze strony, gdzie można szykować formę na start nowej rundy. Schemat przygotowań wielu klubów jest podobny, bo stały punkt programu stanowi zagraniczny obóz. W tym roku nasi ekstraklasowicze wybrali Turcję, Portugalię, Chorwację i Cypr. Są też tacy, którzy w jedno miejsce pojadą dwa razy.

Ekstraklasa

Zwykle, gdy w seniorskim futbolu objawi się nowy talent, mało kto pamięta lub w ogóle sprawdza, gdzie dany zawodnik zaczynał swoją karierę. Tymczasem, jak pokazuje przykład Filipa Marchwińskiego z Lecha Poznań, ten pierwszy krok wcale nie został skierowany prosto do renomowanej akademii. – Łza się w oku kręci. Cieszymy się i pracujemy dalej. Warto rozpowszechniać małe kluby, bo to żaden wstyd zacząć swoją przygodę z piłką nie od wielkiej akademii, ale w takim Skórzewie – mówi Zbyszko Huchwajda, trener młodzieży w Canarinhos, gdzie pierwsze treningi odbywał najmłodszy debiutant i strzelec gola w historii „Kolejorza”.

Ekstraklasa

Ten sezon to dla pomocnika Arki Gdynia Michała Nalepy okres wielu zmian. Zmieniły się jego zadania na boisku, sprawdza się w roli klasycznego środkowego pomocnika, strzelił też dwa gole – najwięcej w swojej dotychczasowej karierze związanej z ekstraklasą. Ale nic nie dało mu takiego kopa jak narodziny syna Maksymiliana, któremu zadedykował bramkę w ostatniej kolejce.

Ekstraklasa

Czy Arka Gdynia poprawi to, jak broni przy stałych fragmentach gry? Ile zmian będzie w drużynie Jagiellonii w reakcję na porażkę z Zagłębiem Lubin (0:4)? Czy Lech Poznań zepsuje imprezę w Krakowie? Czy Miedź utrzyma swoją serię bez porażki? Jak Cracovia rozwiąże problem z napastnikiem? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed spotkaniami ostatniej w tym roku kolejki.

Ekstraklasa

Który z piłkarzy okaże się kluczowym w meczu Cracovii z Pogonią Szczecin? Czy Górnika Zabrze stać na pozytywną serię? Czy osłabiony brakiem podstawowych zawodników Piast poradzi sobie z Legią w Warszawie? Co dla Śląska Wrocław ma oznaczać więcej walki? Czy Lech Poznań znów zdoła wygrać na wyjeździe? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed dziewiętnastą serią spotkań Lotto Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Samodzielnym liderem LOTTO Ekstraklasy po osiemnastu kolejkach jest Lechia Gdańsk, która z jednej strony ma komfort punktowy i przewagę, a z drugiej znalazła się w momencie, kiedy pozycja, jaką zajmuje, może zacząć ciążyć i doskwierać, zwłaszcza, gdy rosną oczekiwania wobec drużyny. Gra ze świadomością, że jesteś na pierwszym miejscu to mało korzystna sytuacja, co pokazały już poprzednie sezony.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności