PKO Ekstraklasa

Na ile szczęście pomogło Śląskowi zostać liderem po pięciu kolejkach PKO Ekstraklasy? Czy Lech zrobił postęp od swojego ostatniego meczu z Rakowem? Ile problemów – i dlaczego tak wiele – ma Korona Kielce? Gdzie podziała się kreatywność Zagłębia Lubin? Czy Kazimierz Moskal skłoni się ku bardziej pragmatycznej grze ŁKS-u? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed szóstą kolejką ligową.

PKO Ekstraklasa

W piłce, generalnie w życiu, trzeba mieć szczęście i trafić na odpowiednich ludzi. Tak było w przypadku Radka – opowiada Kamil Koprowski, szkoleniowiec z Arki… Pawłów. To on namówił na wizytę w Kałkowie trenera kadry województwa świętokrzyskiego, aby zobaczył w akcji pewnego młodzieńca. Był nim Radosław Majecki, dziś młodzieżowy reprezentant Polski i podstawowy bramkarz Legii Warszawa, który w ośmiu meczach tego sezonu zachował czyste konto.

PKO Ekstraklasa

Od początku sezonu 2019/2020 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy obowiązuje przepis o grze przez cały czas trwania meczu przynajmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Są to piłkarze urodzeni w roku 1998 oraz młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem ich występów, który będzie aktualizowany po każdej ligowej kolejce.

PKO Ekstraklasa

Przekonującym zwycięstwem Wisły Kraków z ŁKS Łódź (4:0) rozpoczęła się 5. kolejka PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla „Białej Gwiazdy” zdobył ligowy weteran, Paweł Brożek. W ostatnim meczu tej serii gier Pogoń Szczecin pokonała zaś w Kielcach Koronę. Zapraszamy do obejrzenia skrótów wszystkich spotkań.

PKO Ekstraklasa

W Koronie jest już od 11 lat, a w pierwszej drużynie od sezonu 2012/2013. W kieleckim zespole nie ma piłkarza z dłuższym stażem. – Zżyłem się z tym klubem. Było wiele wspaniałych momentów, ale także te bolesne, kiedy zostałem zesłany do rezerw. Teraz myślę o wyjeździe do zagranicznego klubu. Trzeba podążać za marzeniami i spróbować czegoś nowego. Korona zawsze jednak będzie dla mnie bardzo ważnym miejscem na ziemi – zapewnia Marcina Cebula.

PKO Ekstraklasa

Gdyby opisać w skrócie drogę, jaką pokonał Sebastian Milewski, by stać się zawodowym piłkarzem, można streścić ją do dwóch słów: pasja i zacięcie. One zaprowadziły go do ekstraklasy, w której występuje, reprezentując barwy Piasta Gliwice. Jest najlepszym przykładem na to, ile znaczy ciężka praca nad sobą oraz nastawienie na konkretny cel.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności