PKO Ekstraklasa

Xavier Dziekoński miał zaledwie szesnaście lat i już zdążył zadebiutować w PKO Ekstraklasie. Rundę wiosenną trwającego sezonu zaczął jako numer jeden w bramce Jagiellonii. I choć ma małe doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej to w jego zagraniach nie widać niepewności, a przecież gra na bardzo odpowiedzialnej pozycji. – Największą siłą Xaviera jest spokój w tym, co robi – charakteryzuje swojego podopiecznego trener białostoczan Bogdan Zając.

PKO Ekstraklasa

Warta jesienią miała problem z obsadzeniem pozycji młodzieżowca. Najczęściej w tej roli występował Aleks Ławniczak, kilkaset minut na boisku spędził Daniel Bielica, swoje szanse dostał Kajetan Szmyt. Trenerowi Piotrowi Tworkowi ewidentnie brakowało konkurencji wśród zawodników młodego pokolenia. Wiosną ma się to zmienić – beniaminek PKO Ekstraklasy zdecydował się postawić m.in. na Mateusza Sopoćkę oraz Macieja Żurawskiego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności