Ekstraklasa

Dlaczego Korona Kielce jest tak nieskuteczna? Czy Zagłębie Lubin znów zdominuje Lecha w Poznaniu? O co zagra Piast Gliwice z Legią w Warszawie? Czy we Wrocławiu brutalna pobudka w strefie spadkowej ocuciła piłkarzy Śląska? Czym dla Lechii okaże się triumf w Pucharze Polski? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed 34. serią spotkań Lotto Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa i trzy (!) kluczowe decyzje, które sędzia i VAR mieli do podjęcia w ciągu kilku minut, tuż po strzale Artura Sobiecha zablokowanym przez Artura Jędrzejczyka – w kolejnym odcinku serii „VARto wiedzieć” przedstawiamy szczegółowo, krok po kroku, jak i dlaczego doszło w tej sytuacji do zmiany pierwotnej decyzji Daniela Stefańskiego.

Ekstraklasa

W ostatnich kolejkach to piłkarze Legii Warszawa mieli więcej powodów do zadowolenia niż ich koledzy z Lechii. 32. seria wszystko zmieniła: wróciła sytuacja z wcześniejszej fazy rozgrywek, kiedy to biało-zieloni rozdawali karty. W sobotę nad morzem trzecie starcie (dwa poprzednie kończyły się wynikami 0:0) gdańsko-warszawskie, najważniejsze z dotychczasowych, bo może zadecydować o końcowym triumfie którejś z drużyn w LOTTO Ekstraklasie. A siły – kadrowe i mentalne – są w obu zespołach na innym poziomie, przynajmniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka, co nie znaczy, że będzie to jednostronny pojedynek.

Ekstraklasa

Jak Lechia Gdańsk zareaguje po najgorszej serii w sezonie? Jak na Legię Warszawa wpłyną zmiany, których Aleksandar Vuković musi dokonać? Czy Leszek Ojrzyński zbuduje w Płocku twierdzę? Dlaczego wyniki sprintów Arki Gdynia są takie słabe? Skąd niemoc Śląska Wrocław, drużyny bez gola od ponad sześciu godzin? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed meczami 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Czy Zagłębie Lubin podtrzyma świetną passę z wiosny i włączy się do walki o ligowe podium? Co po rozpoczynających rewolucję kadrową informacjach uda się zbudować Lechowi Poznań? Czy Cracovia zdoła powtórzyć swój popis w kolejnym meczu z Legią w Warszawie? Czy Miedź Legnica przełamie kiepską formę domową z rywalami z grupy spadkowej? Ile da Arce Gdynia spokój trenera Jacka Zielińskiego? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed meczami pierwszej kolejki fazy finałowej LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Dorobek punktowy, z jakim do rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy przystępują drużyny z miejsc: 9. – 16. sprawił, że walka w drugiej ósemce zapowiada się, jak rywalizacja dwóch grup: liderów Wisły Kraków oraz Korony Kielce z peletonem pościgowym liczącym sześć zespołów. W pierwszej sytuacji chodzi o utrzymanie przewagi i uniknięcie niepotrzebnego stresu. Drugi przypadek jest o wiele bardziej skomplikowany: tutaj gra toczy się o konkretną stawkę.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności