Ekstraklasa

Rzadko zdarza się, by w ekstraklasie dochodziło do tak bezpośrednich starć reprezentantów Polski. Tymczasem w Wielką Sobotę spotka się w Białymstoku (godz. 18) dwóch środkowych pomocników, którym Adam Nawałka pozwolił w tym sezonie zadebiutować w swojej drużynie. Jednak cele Jacka Góralskiego z Jagiellonii i Damiana Dąbrowskiego z Cracovii są całkowicie odmienne. Łączy ich tylko środek do ich osiągnięcia: chęć zwycięstwa.

Ekstraklasa

W finaliście Pucharu Polski doszło do zmiany trenera. Grzegorza Nicińskiego zastąpił Leszek Ojrzyński. Dzięki temu były szkoleniowiec Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze za trzy tygodnie będzie miał szansę poprowadzić Arkę do historycznego sukcesu, zwycięstwa na PGE Narodowym w rywalizacji z Lechem Poznań. – Jeśli wygramy z Lechem, złoty medal oddam trenerowi Nicińskiemu – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka Ojrzyński.

Ekstraklasa

Grzegorz Niciński przestał dziś pełnić obowiązki pierwszego trenera Arki Gdynia. 43-letni szkoleniowiec prowadził gdyński zespół od 21 września 2014 roku. Pod jego wodzą Arka awansowała do Lotto Ekstraklasy. Obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmuje trzynaste miejsce. Arka jest również finalistą Pucharu Polski. 2 maja 2017 roku o godzinie 16:00 zmierzy się na PGE Narodowym z Lechem Poznań.

Ekstraklasa

W Krakowie i okolicach od połowy marca funkcjonuje szkółka piłkarska „Akademia Futbolu z Głową”, której pomysłodawcą jest Arkadiusz Głowacki, były reprezentant Polski, uczestnik finałów mistrzostw świata 2002, ikona Wisły Kraków. Motto akademii – „Trenuj z Głową” i postać asa „Białej Gwiazdy” przyciągnęły mnóstwo dzieciaków. Teraz 38-letni obrońca,  wciąż jeden z najlepszych stoperów ekstraklasy, godzi grę w piłkę z pracą w szkółce.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży