Ekstraklasa

W zdecydowanej większości klubów zakończenie trzykolejkowego maratonu ligowego przyjęto z westchnieniem ulgi. – Dla każdego zespołu w Polsce problemem jest zagranie trzech meczów w tydzień – mówi Tadeusz Pawłowski, szkoleniowiec Śląska Wrocław. Jednak w ciągu tych dziesięciu dni spotkań widać było różnicę między lepiej a gorzej przygotowanymi drużynami LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

O tym, że Robert Gumny potrafi dośrodkowywać wie już każdy trener w LOTTO Ekstraklasie i stara się prawemu obrońcy Lecha Poznań blokować taką możliwość. Jednak ze Śląskiem Wrocław 19-latek zaliczył swój najlepszy wynik pod względem zagrań w pole karne i przed hitem z Legią w Warszawie (niedziela, godz. 18) może być to obok zmiany systemu jeden z ważniejszych atutów „Kolejorza”.

Ekstraklasa

Wtorkowym zwycięstwem w Warszawie nad Legią – a zwłaszcza stylem w jakim zostało ono odniesione – Jagiellonia Białystok zaimponowała i zgłosiła poważne aspiracje do mistrzostwa kraju. – Nie chcę wypowiadać niepotrzebnych deklaracji. My po prostu robimy swoje – powiedział po zwycięstwie 2:0 skrzydłowy drużyny obecnego lidera LOTTO Ekstraklasy, Przemysław Frankowski.

Ekstraklasa

Zaczynając na wtorkowym hicie w Warszawie, przez starcie nieskutecznych napastników w Poznaniu, aż do boju na intensywność w Zabrzu, 25. kolejka LOTTO Ekstraklasy przynosi wiele interesujących wątków. Nawet jeśli pogoda nie rozpieszcza piłkarzy, trenerów i przede wszystkim kibiców, to i tak warto będzie zajrzeć na ligowe boiska.

Ekstraklasa

W poprzednim sezonie w czołowej dwudziestce najlepiej asystujących było aż siedmiu zawodników grających na pozycji rozgrywającego, walkę o mistrzostwo kraju w zasadzie rozstrzygnął pojedynek Konstantina Vassiljeva i Vadisa Odjidji-Ofoe. Jednak w obecnych rozgrywkach obserwujemy zdecydowany trend, który świadczy o coraz mniejszej potrzebie stawiania na typowe „dziesiątki”.

Ekstraklasa

Jarosław Niezgoda jest najskuteczniejszym zawodnikiem warszawskiej Legii, choć wcale w drużynie nie strzela najczęściej. – Ma szybkość, wie kiedy przyspieszyć i jak znaleźć się w danej sytuacji – mówi jego były trener Jacek Magiera. – Bardzo dobrze kończy akcje, a to sprawia, że jest wyjątkowy – dodaje Marcin Dorna, który powołał go na młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2017 roku. A obecny szkoleniowiec Romeo Jozak typuje, że 22-latek zrobi większą karierę od Eduardo da Silvy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży