PKO Ekstraklasa

Damian Węglarz rozgrywa swój pierwszy pełny sezon w PKO Ekstraklasie. 24-letni bramkarz Jagiellonii Białystok zdążył wyrobić sobie pewne nawyki w grze, które determinują jego zachowanie między słupkami. – Muszę na przedpolu pomagać drużynie i czasami zdarzają się pomyłki. Ludzka rzecz. Będę bronił tego, co moje. Skoro już na coś się zdecydowałem, to wolę to udoskonalać w każdym treningu niż zmieniać całkowicie – opisuje Węglarz w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

PKO Ekstraklasa

Od początku sezonu 2019/2020 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy obowiązuje przepis o grze przez cały czas trwania meczu przynajmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Są to piłkarze urodzeni w roku 1998 oraz młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem ich występów, aktualizowanym po każdej kolejce.

PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie 1:0 ŁKS Łódź w pierwszym meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Damjan Bohar. Prawdziwy dreszczowiec oglądali kibice w Zabrzu, gdzie Górnik dopiero w doliczonym czasie gry zapewnił sobie zwycięstwo 3:2 z Koroną Kielce. Na Łączy Nas Piłka tradycyjnie obejrzysz skróty wszystkich spotkań z boisk ekstraklasy. Zapraszamy!

PKO Ekstraklasa

Dlaczego Wisła Płock musi przełamać domową niemoc, by spokojnie się utrzymać? Z czego wynika brak obycia beniaminka z Częstochowy? Dlaczego Lech w Gliwicach może przypomnieć sobie ubiegły rok? Kto mocniej postawi na młodzież w Szczecinie? Czy Śląsk przełamie swoją niemoc w starciach z Legią? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed pierwszą kolejką fazy finałowej PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

– Po przerwie spowodowanej koronawirusem nie jest łatwo wrócić do formy. Nie było sparingów, więc rozgrywanie meczów ligowych to jedyny sposób, by szlifować formę z samych treningów – uważa Marek Motyka, były piłkarz Wisły Kraków, trener m.in. Polonii Warszawa, Górnika Zabrze, Polonii Bytom i Korony Kielce. – Po podziale na grupę mistrzowską i spadkową przekonamy się w jakiej formie są zespoły. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o europejskie puchary. Mistrz Polski? Legia, jeśli wyciągnęła wnioski z nauczki, którą dostała w poprzednim sezonie – dodaje.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności