Ekstraklasa

To nie był najlepszy weekend dla napastników trzech czołowych drużyn LOTTO Ekstraklasy. Dość powiedzieć, że ani Legia Warszawa, ani Lech Poznań, ani Jagiellonia Białystok nie strzeliły w tej kolejce gola. Byli jednak snajperzy, którzy minioną kolejkę zaliczą do bardzo udanych. O ich statystykach oraz innych interesujących liczbach piszemy w naszym podsumowaniu.

Ekstraklasa

Jeszcze dwa miesiące temu Tymoteusz Klupś mieszkał w internacie we Wronkach i miał prawo skupiać się bardziej na rozgrywkach rezerw poznańskiego Lecha, niż pierwszej drużyny. – Zimą pojechał na zgrupowanie z zespołem Nenada Bjelicy, spodobał się i jego ścieżka rozwoju przyspieszyła. Ale jest taka sama, jak u Roberta Gumnego – mówi Rafał Ulatowski, dyrektor akademii klubu. Dzięki dwóm udanym występom w Ekstraklasie na 18-letnim skrzydłowym skupiła się spora uwaga. Może dzięki jego postępom skorzystają inni zawodnicy z jego rocznika?

Ekstraklasa

Dwie ostatnie lokaty w tabeli po sezonie zasadniczym wcale nie muszą oznaczać spadku. Odkąd obowiązuje formuła ESA37 tym drużynom, które są w najtrudniejszej sytuacji przed 31. kolejką, zostaje do rozegrania siedem meczów. To sporo szans na uratowanie ligi. Statystyki są jednak nieubłagane. W 75 procentach przypadków drużyny z miejsc 15.-16. zanim dojdzie do podziału na dwie grupy, żegnają się z ekstraklasą.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży