Ekstraklasa

Dlaczego najciekawszy, a na pewno najbardziej nerwowy mecz pierwszej wiosennej kolejki rozegrany zostanie we Wrocławiu? W co celuje Cracovia? Czy Adam Nawałka zimą zbudował do końca Lecha wedle swojej koncepcji? Czy Arce Gdynia wreszcie uda się ustabilizować wyniki zespołu? Co nowego po przygotowaniach pokaże Legia Ricardo Sa Pinto? Te kwestie poruszamy w zapowiedzi 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Być czołowym piłkarzem drużyny, w dodatku Polakiem, wyróżniać się w rozgrywkach i mieć „papiery” na jeszcze lepszą grę – to gotowy przepis na to jak znaleźć się w LOTTO Ekstraklasie, gdy występujesz w Fortuna 1 lidze. Tą drogą podążył właśnie Maksymilian Banaszewski, 23-letni pomocnik, który zamienił Stal Mielec na Arkę Gdynia. – Niektórzy trafiają do ekstraklasy w wieku 18 lat, czyli dużo wcześniej niż ja, mi zarzuca się, że trochę późno tu jestem. Chcę jak najszybciej udowodnić, że mogę być kluczowym piłkarzem Arki i przy okazji wyróżniać się wśród skrzydłowych w ekstraklasie – jasno stawia sprawę nowy zawodnik żółto-niebieskich.

Ekstraklasa

Pod koniec jesieni w Śląsku Wrocław doszło do poważnych przetasowań, począwszy od zmiany prezesa, a kończąc na transferach zawodników. Jest też nowy trener, a wraz z nim do stolicy Dolnego Śląska zawitał 31-krotny reprezentant Polski – Krzysztof Mączyński. Ma on zapewnić stabilizację w drugiej linii wrocławian i wprowadzić spokój tak potrzebny drużynie, której wciąż grozi spadek z LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Po zimowej przerwie wracają rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Drużyny walczące o tytuł mistrza Polski, prócz przygotowań na własnym terenie, przebywały na zagranicznych zgrupowaniach. Najchętniej wybieranym kierunkiem, standardowo już, była Turcja. Przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej dotarli także na Cypr, a także do Portugalii oraz Chorwacji. W tym czasie rozegrali 84 sparingi z zespołami z 20 państw. Nie brakowało egzotycznych przeciwników. Zapraszamy na liczbowe podsumowanie zimowych zgrupowań przedstawicieli polskiej ekstraklasy!

Ekstraklasa

Pozycja w tabeli, a zatem główny argument sportowy, jest przed startem rundy wiosennej po stronie Lechii Gdańsk. Biało-zieloni będą bronić pierwszego miejsca, cała uwaga skupi się więc na nich, na co wydają się przygotowani. Trener Piotr Stokowiec wysyła sygnały, że jego zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, to zaś skłania do postawienia tezy, że Lechia rozpoczyna walkę o... wszystko albo nic.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności