Ekstraklasa

Takie postacie, jak Krzysztof Warzycha, budują markę polskiej ekstraklasy. Legenda dwóch klubów – Ruchu Chorzów i Panathinaikosu Ateny wróciła na Cichą w roli szkoleniowca, by pomóc zasłużonej marce w uratowaniu ligowego bytu. Mimo problemów, popularny „Gucio”, 50-krotny reprezentant Polski, trzykrotny król strzelców greckiej ekstraklasy, jednokrotny polskiej z optymizmem zabrał się do pracy w Ruchu, któremu – jak sam podkreśla – wiele zawdzięcza. Dzisiaj o godzinie 20:30 „Niebiescy” zmierzą się w niezwykle ważnym meczu z Piastem Gliwice.

Ekstraklasa

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się trzecie posiedzenie Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych w sprawie wniosku Ruchu Chorzów S.A. o ustalenie bezskuteczności oświadczenia o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z winy Klubu złożonego przez zawodnika Patryka Lipskiego 12 kwietnia 2017 roku. Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych postanowiła oddalić wniosek Ruchu Chorzów S.A. Skutki prawne oświadczenia zawodnika wchodzą w życie dziś z art. 8 ust.9 Uchwały minimalne wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej.

Ekstraklasa

– Ze swojej kariery wiem, że piłkarze to egoiści. Szukają wytłumaczeń i wymówek z każdej strony, rzadko zdarzają się tacy, którzy wskazują najpierw siebie. A tak powinno być. Wszyscy popełniamy błędy, nie ma się czego wstydzić – mówi Jan Urban, szkoleniowiec Śląska Wrocław. Przed rundą finałową ekstraklasy opowiada o znaczeniu podejmowania trudnych decyzji oraz pracy nad mentalnością piłkarzy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży