Ekstraklasa

W finaliście Pucharu Polski doszło do zmiany trenera. Grzegorza Nicińskiego zastąpił Leszek Ojrzyński. Dzięki temu były szkoleniowiec Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze za trzy tygodnie będzie miał szansę poprowadzić Arkę do historycznego sukcesu, zwycięstwa na PGE Narodowym w rywalizacji z Lechem Poznań. – Jeśli wygramy z Lechem, złoty medal oddam trenerowi Nicińskiemu – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka Ojrzyński.

Ekstraklasa

Grzegorz Niciński przestał dziś pełnić obowiązki pierwszego trenera Arki Gdynia. 43-letni szkoleniowiec prowadził gdyński zespół od 21 września 2014 roku. Pod jego wodzą Arka awansowała do Lotto Ekstraklasy. Obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmuje trzynaste miejsce. Arka jest również finalistą Pucharu Polski. 2 maja 2017 roku o godzinie 16:00 zmierzy się na PGE Narodowym z Lechem Poznań.

Ekstraklasa

W Krakowie i okolicach od połowy marca funkcjonuje szkółka piłkarska „Akademia Futbolu z Głową”, której pomysłodawcą jest Arkadiusz Głowacki, były reprezentant Polski, uczestnik finałów mistrzostw świata 2002, ikona Wisły Kraków. Motto akademii – „Trenuj z Głową” i postać asa „Białej Gwiazdy” przyciągnęły mnóstwo dzieciaków. Teraz 38-letni obrońca,  wciąż jeden z najlepszych stoperów ekstraklasy, godzi grę w piłkę z pracą w szkółce.

Ekstraklasa

W czwartek na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej dyskusja poświęcona rozwojowi polskiej piłki, a przede wszystkim LOTTO Ekstraklasy. Na zaproszenie prezesa Zbigniewa Bońka odpowiedzieli m.in. najważniejsi przedstawiciele ligowej spółki, trenerzy Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok oraz działacze klubów i akademii. Pełna interesujących uwag i wniosków debata dotyczyła formatu rozgrywek oraz poprawie wyników polskich drużyn w europejskich pucharach. Prezentujemy pełen zapis wideo z dyskusji o polskiej piłce.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży