Ekstraklasa

Piątkowy mecz Ekstraklasy w Płocku był dla Bartosza Frankowskiego pierwszym w karierze, które poprowadził ze wsparciem VAR. – Szymon, mówiłeś coś? – główny arbiter pyta swojego asystenta, który siedzi kilkadziesiąt metrów od boiska, zamknięty w minibusie i sprawdza wszystkie sporne sytuacje na kilku ekranach. – Nie, nic, gramy dalej – odpowiada Szymon Marciniak, czyli sędzia od wideo weryfikacji. Była 95. minuta, Wisła Kraków właśnie strzeliła zwycięskiego gola. Kontrowersji nie było.

Ekstraklasa

W czwartej kolejce Lotto Ekstraklasy po raz pierwszy w historii dwa mecze zostaną poprowadzone przy wsparciu technologii VAR, czyli Video Assistant Referee. System powtórek wideo online zostanie wykorzystany na piątkowym starciu Wisła Płock – Wisła Kraków (4 sierpnia, godzina 20:30), a także na niedzielnym spotkaniu (6 sierpnia, godz. 15:30) Jagiellonii Białystok z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszy z meczów poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia, a w wozie VAR będą Szymon Marciniak i Paweł Sokolnicki. W Białymstoku sędzią głównym będzie zaś Marciniak, a za VAR odpowiadać będą Paweł Gil i Marcin Boniek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży