Ekstraklasa

Zimą kluby z ligi polskiej dokonały wielu transferów, ale najważniejszych będzie… trzynaście z nich. Nie dlatego, że za tylu piłkarzy zapłacono, lecz ze względu na ich pozycję. Dotychczasowy sezon Ekstraklasy pokazuje, jak istotni są napastnicy. Bez skutecznej „dziewiątki” nie wygra się mistrzostwa, ani nie powalczy ze skutkiem o utrzymanie.

Ekstraklasa

– Nasi sędziowie są na poziomie europejskim, ale chcemy o nich dbać, im pomagać – mówił Zbigniew Boniek na środowej konferencji środowiska piłkarskiego dotyczącej projektu Video Assistant Referee (VAR), który od pół roku działa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. Przez dwie godziny trwała dyskusja przedstawicieli PZPN oraz klubów i mediów.

Ekstraklasa

W środę na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej konferencja dotycząca projektu VAR. – Prace koncepcyjne rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku, a już w listopadzie siedem spotkań w kolejce Ekstraklasy było poprowadzonych z udziałem Video Assistant Referee – mówił Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych. Przedstawiamy statystyki półrocza działań związanych z użyciem technologii wideo w polskiej piłce.

Ekstraklasa

Na tydzień przed ligą już mogą przeciwko sobie zagrać: na głównej płycie zabrzańskiego stadionu, jeden w obronie, drugi w ataku. Paweł Bochniewicz (Udinese) i Dawid Kurminowski (Lech Poznań) – dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski oraz bohaterów ciekawych wypożyczeni, które mają przyspieszyć ich wejście na poziom seniorskiej piłki.

Ekstraklasa

Po rundzie jesiennej, w której Dawid Błanik rozegrał 19 spotkań w I lidze i strzelił cztery gole dla GKS Tychy, 20-letni skrzydłowy znalazł się na liście życzeń szkoleniowca Pogoni Szczecin. – Najważniejsze było to, że Kosta Runjaić chciał mnie mieć w swojej drużynie. Dlatego już na drugi dzień po złożeniu propozycji odpowiedziałem, że jestem gotowy na podróż na drugi koniec Polski – mówi nowy zawodnik szczecinian.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży