PKO Ekstraklasa

Długo kazali swoim kibicom czekać na gole piłkarze Górnika Zabrze w meczu z Arką Gdynia na otwarcie 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Jednak w ostatnich minutach za sprawą trafień Igora Angulo i Pawła Bochniewicza zagwarantowali oni trzy punkty swojej drużynie. Zapraszamy do oglądania skrótów wszystkich spotkań z tego weekendu.

PKO Ekstraklasa

– Miałem oferty z różnych kierunków, ale uznaliśmy, że wybór Wisły będzie najlepszym wyjściem. W tym klubie wypłynąłem na szersze wody. W 2011 roku awansowaliśmy do pierwszej ligi i po kolejnym sezonie odszedłem do ekstraklasy do Ruchu Chorzów. Dobrze wspominam tamte czasy – przyznaje Krzysztof Kamiński, nowy bramkarz płocczan, który ostatni mecz w ekstraklasie rozegrał w grudniu 2014 roku.

PKO Ekstraklasa

– Marcin, bierz deskę i chodź z nami! – tego typu zawołania towarzyszyły mu przez pewien czas dzień w dzień. Chwytał więc deskorolkę i jeździł, ćwicząc koordynację, robiąc triki, ciesząc się swobodą, jaką dawało mu bycie skaterem. Ta forma zabawy stała się punktem wyjścia do jego późniejszej kariery piłkarza. Ale Marcin Listkowski, pomocnik Pogoni Szczecin, zapewne tego nie planował...

PKO Ekstraklasa

Nie licząc drużyny, która w swojej sile młodych piłkarzy bazowała na jednej mocnej jednostce (Jagiellonia Białystok) oraz ekipie Lecha Poznań, gdzie młodzież odgrywała główne role, najskuteczniejszych zawodników o statusie młodzieżowca mają Zagłębie Lubin oraz dwie Wisły – płocka i krakowska. Tą drugą czeka konfrontacja na wyjeździe właśnie z Zagłębiem (niedziela, godz. 15:00). Ten mecz zapowiada się ciekawie ze względu na pojedynek Bartosz Białek, Bartosz Slisz, Łukasz Poręba kontra Aleksander Buksa i Kamil Wojtkowski.

PKO Ekstraklasa

Jakub Moder marzył o grze w Lechu, a rodzice dowozili go na treningi do Poznania ponad 100 kilometrów. 21-letni pomocnik dopiął swego, gra w zespole z ulicy Bułgarskiej, a ostatnio strzelił pierwszego gola w ekstraklasie. – Od dziecka kibicowałem i jeździłem na mecze Lecha. Teraz mogę dla niego grać. Kilka marzeń udało mi się spełnić – przyznaje Jakub Moder.

PKO Ekstraklasa

Bardzo dobrze rundę wiosenną PKO Ekstraklasy zainaugurowała Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” pokonała Jagiellonię Białystok aż 3:0. Zespół Artura Skowronka notuje serię zwycięstw i nabiera coraz więcej pewności siebie, co pozwala z optymizmem patrzeć na walkę o utrzymanie. – Wierzę, że z tygodnia na tydzień pokażemy jeszcze więcej umiejętności. Najpierw jednak koncentrujemy się na celach wynikowych. Musimy jak najszybciej wydostać się z czerwonego miejsca w tabeli – mówi Skowronek w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności