Ekstraklasa

To był emocjonalny powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Krakowa, na stadion Wisły Kraków. Specjalnie przygotowana dla piłkarza oprawa oraz dobry występ z golem legendy klubu przypieczętowały zwycięstwo „Białej Gwiazdy” nad Śląskiem Wrocław (1:0) w ostatnim starciu 22 kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Po wygranym 2:1 meczu z Zagłębiem Lubin na koniec rundy jesiennej, trener Cracovii Michał Probierz stwierdził: „W przerwie mówiłem swoim piłkarzom, że nie przyjechaliśmy tutaj pograć w piłkę, tylko wygrać”. W drugiej połowie krakowianie strzelili dwa gole, odrobili straty sprzed przerwy. Słowa wypowiedziane wówczas przez szkoleniowca najlepiej oddają obraz „Pasów” Probierza, czyli drużyny pragmatycznej, dla której liczy się cel. Kontynuowana obecnie przez Cracovię seria zwycięstw jest naturalną konsekwencją założeń trenera.

Ekstraklasa

Od odejścia z Legii Warszawa w 2012 roku Ariel Borysiuk już dziewięć razy zmieniał klub. Teraz trafił do Wisły Płock, której ma pomóc w utrzymaniu się w ekstraklasie. – On pewnie sam nie jest zadowolony z tego, jak potoczyła się jego kariera zagranicą, ale dla nas to będzie wzmocnienie i duże zabezpieczenie w środku pola – uważa Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Wisły.

Ekstraklasa

Czy Jagiellonia Białystok odwróci niekorzystną formę w meczach na swoim boisku? Czy spotkanie z Arką Gdynia jest dla Zagłębia Sosnowiec meczem ostatniej szansy? Jak ważne będą dla Lechii fundamenty jej gry w meczu z Koroną w Kielcach? Kto wygra starcie podobnych idei: Ben van Dael czy Dominik Nowak? Jakiego spotkania można się spodziewać po dwóch liderach klasyfikacji ligowej formy? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed spotkaniami 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Mając dwadzieścia lat grał w trzeciej oraz w drugiej lidze i wydawało się, że to kolejny wychowanek Legii Warszawa, któremu nie udało się przebić. Ale wydawało się tak wszystkim poza samym Patrykiem Sokołowskim. Jesienią już w barwach Piasta Gliwice zadebiutował w Ekstraklasie, w Pucharze Polski wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi i jeszcze strzelił gola Wiśle Kraków. Historia, którą opowiada w wywiadzie dla „Łączy Nas Piłka” jest pełna inspiracji, cierpliwości oraz świadomości.

Ekstraklasa

Piąty najskuteczniejszy, razem z Sandro Kulenoviciem, strzelec Legii Warszawa, który zdobywa bramki w trudnych dla drużyny momentach, grający niemal od „deski do deski” u obecnego szkoleniowca, a przecież na starcie sezonu w ogóle go w kadrze nie było. Wreszcie: lider formacji obronnej mistrzów Polski, po zmianie pozycji zyskał jeszcze więcej cech przywódczych. Artur Jędrzejczyk stał się dla Legii piłkarzem niezbędnym.

Ekstraklasa

Chociaż zarówno Waldemar Fornalik, jak i Adam Nawałka nie chcieli nadawać piątkowemu spotkaniu Piasta z Lechem (godz. 20.30) dodatkowego znaczenia, to okazja jak na Ekstraklasę jest wyjątkowa. Przecież do szkoleniowych pojedynków byłych selekcjonerów dochodzi bardzo rzadko – co tylko potwierdza, że powrót do ligowej rzeczywistości po szczycie kariery nie jest łatwy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności