Ekstraklasa

W poprzednim sezonie w czołowej dwudziestce najlepiej asystujących było aż siedmiu zawodników grających na pozycji rozgrywającego, walkę o mistrzostwo kraju w zasadzie rozstrzygnął pojedynek Konstantina Vassiljeva i Vadisa Odjidji-Ofoe. Jednak w obecnych rozgrywkach obserwujemy zdecydowany trend, który świadczy o coraz mniejszej potrzebie stawiania na typowe „dziesiątki”.

Ekstraklasa

Jarosław Niezgoda jest najskuteczniejszym zawodnikiem warszawskiej Legii, choć wcale w drużynie nie strzela najczęściej. – Ma szybkość, wie kiedy przyspieszyć i jak znaleźć się w danej sytuacji – mówi jego były trener Jacek Magiera. – Bardzo dobrze kończy akcje, a to sprawia, że jest wyjątkowy – dodaje Marcin Dorna, który powołał go na młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2017 roku. A obecny szkoleniowiec Romeo Jozak typuje, że 22-latek zrobi większą karierę od Eduardo da Silvy.

Ekstraklasa

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Jagiellonia Białystok oraz Korona Kielce zrezygnowała z funkcjonowania zespołu rezerw, choć przez ostatnie lata szlify zbierało tam wielu zawodników, którzy później wskakiwali na dobre do pierwszego zespołu. Nadszedł czas, by sprawdzić, ilu piłkarzy występujących obecnie w LOTTO Ekstraklasie skorzystało na działaniu swojej drugiej drużyny.

Ekstraklasa

W pierwszych ośmiu tegorocznych spotkaniach Lotto Ekstraklasy w wyjściowych zestawieniach pojawiło się łącznie 24 zawodników, którzy debiutowali w nowych barwach. Zdecydowana większość to obcokrajowcy. Trzymając się rocznika reprezentacji młodzieżowej U-21, czyli 1996 i młodszych, w pierwszej tegorocznej kolejce świeżo pozyskanej młodzieży zaufał jedynie opiekun Górnika Zabrze, Marcin Brosz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży