PKO Ekstraklasa

Jak duże są problemy Legii Warszawa w ofensywie? Czym wyróżnia się Jagiellonia pod wodzą trenera Iwajło Petewa? Czy Śląsk ma pomysł na grę bez obydwu liderów środka pola? Jak Lech podniesie się po porażce w półfinale Pucharu Polski? Jak ostatnie mecze w PKO Ekstraklasie wykorzystają spadkowicze? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed 35 kolejką rozgrywek.

PKO Ekstraklasa

Film instruktażowy z Kamilem Jóźwiakiem w roli głównej, na temat tego jak zaistnieć w piłce, mógłby posłużyć za materiał wielu młodym zawodnikom, planującym swoją przyszłość z futbolem. Pochodzący z Chociszewa skrzydłowy nie grzeszył sylwetką sportową, co dziś, patrząc na jego wygląd, może wywołać jedynie uśmiech na ustach. Coraz więcej i częściej mówi się o wyjeździe skrzydłowego z Lecha Poznań, w którym stał się wiodącą postacią.

PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa musi poczekać na przypieczętowanie tytułu mistrza Polski. Drużyna Aleksandara Vukovicia, której do pełni szczęścia brakuje tylko punktu, przegrała z Lechem Poznań 1:2. Jeszcze w piątek z PKO Ekstraklasą pożegnała się Korona Kielce, a w poniedziałek Arka Gdynia, bowiem Wisła Płock wygrała 1:0 z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy do oglądania skrótów wszystkich spotkań na Łączy Nas Piłka.

PKO Ekstraklasa

– Jako „szóstka” jestem przeważnie ustawiony między dwoma środkowymi napastnikami drużyny przeciwnej i dwoma pomocnikami. Żeby to zobrazować, wyobraźmy sobie kwadrat. Muszę tak znajdować wolną przestrzeń, żeby znaleźć się jak najdalej od swojego rywala, aby mieć czas na opanowanie piłki po przyjęciu – charakteryzuje swoją grę pomocnik Śląska Wrocław Jakub Łabojko, z którym rozmawialiśmy m.in. o przewidywaniu ruchów przeciwnika, postępie, jaki zrobił dzięki pracy z trenerem Markiem Papszunem oraz jego roli we wrocławskim zespole.

PKO Ekstraklasa

Droga Mateusza Hołowni do PKO Ekstraklasy wiodła przez juniorskie zespoły Legii Warszawa oraz miejscowe kluby z Lubelszczyzny. Swoje umiejętności rozwijał na piasku. Wychował się w Niwie i tutaj wstąpił na piłkarską ścieżkę. Nie zszedł z niej nawet na moment. W wieku 22 lat został ciekawym przypadkiem zawodnika, który w najwyższej klasie rozgrywkowej występował... z trzema różnymi zespołami.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności