PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków wygrała pięć mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie, a w sobotę podzieliła się punktami z imienniczką z Płocka. O ile Jakub Błaszczykowski ostatnie zwycięstwo z Koroną Kielce przypieczętował pięknym golem z rzutu wolnego, o tyle teraz, w boju z ekipą Radosława Sobolewskiego, pewnie egzekwował karnego. Bez 34-letniego pomocnika trudno byłoby o utrzymanie zespołu w lidze. Z kapitanem w składzie krakowianie zdobyli w tym sezonie 22 z 42 punktów.

PKO Ekstraklasa

Nie ma drugiego klubu w Polsce, w którym młodzieżowcy odgrywają tak znaczącą rolę, jak w Lechu. Poznańska młodzież jest najlepsza liczbowo w PKO Ekstraklasie. Wiosną z kolei coraz mocniej dają o sobie znać młodzi piłkarze Lechii. I nie chodzi o statystyki, ile sam fakt ich licznej obecności w kadrze meczowej. W niedzielę (godz. 17:30, transmisja w Canal+ Sport 3) ci młodzieżowcy zagrają przeciwko sobie.

PKO Ekstraklasa

W Górniku Zabrze, w którym w ostatnim czasie zmienił się układ proporcji w składzie na niekorzyść Polaków, to właśnie polski zawodnik pełni bardzo ważną funkcję. Paweł Bochniewicz, bo o nim mowa, jest filarem defensywy drużyny Marcina Brosza. Jego stabilna i równa forma dobrze wpływa na Przemysława Wiśniewskiego, z którym tworzą bardzo młody duet stoperów (średnia wieku: 22,5 lat).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności