PKO Ekstraklasa

Trwa 19. kolejka PKO Ekstraklasy. W derbach Poznania Warta prowadziła z Lechem od 46. minuty po golu Mateusza Kuzimskiego. Końcówka należała jednak do gości - wyrównał Aron Johannsson, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Pedro Tiba. Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisał także lider tabeli, Legia Warszawa. Zapraszamy do oglądania skrótów meczów.

PKO Ekstraklasa

Karol Niemczycki, Xavier Dziekoński, Cezary Miszta i Rafał Strączek udowadniają, że nie trzeba być doświadczonym, wiekowym bramkarzem, by móc radzić sobie w PKO Ekstraklasie. Każdy z osobna stanowi realną wartość dla swojej drużyny. – Ta czwórka spełnia oczekiwania klubu, wpisuje się w wymogi współczesnego futbolu. Pokazują, że są w stanie udźwignąć presję związaną z występami w Cracovii, Stali, Jagiellonii i Legii – mówi Andrzej Dawidziuk, koordynator PZPN ds. szkolenia bramkarzy.

PKO Ekstraklasa

O tym, jakim potencjałem dysponuje Piotr Starzyński, dopiero co stawiający pierwsze kroki w PKO Ekstraklasie, przekonał się sam Arkadiusz Milik. Gdy reprezentant Polski był na meczu Ruchu Radzionków z Rozwojem Katowice, młody pomocnik strzelił najładniejszego gola w życiu. To nie jedyna efektowna bramka z jego udziałem w juniorskich zespołach. Nie jedyny był to także powód, dlaczego pół roku po przejściu do „CLJ-tki” Wisły Kraków zagrał w najwyższej lidze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności