Ekstraklasa

W pierwszym spotkaniu II rundy kwalifikacji Ligi Europy Górnik Zabrze przegrał na własnym obiekcie z AS Trencin 0:1. Podopieczni Marcina Brosza zmarnowali kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki i po końcowym gwizdku byli bardzo niepocieszeni. – Nie dopuszczam myśli, że już na tym szczeblu zakończy się nasza przygoda z Europą – zapewnia Szymon Żurkowski, pomocnik, który był w szerokiej kadrze Polski na finały MŚ 2018.

Ekstraklasa

Trudno o lepszą weryfikację formy i wyników danej drużyny w sparingach niż pierwsze kolejki nowego sezonu. Za nami inauguracja ekstraklasy, która nie wszystkim ułożyła się po ich myśli. Niby to tylko początek, ale z psychologicznego punktu widzenia dobry start zapewnia „paliwo” na długie tygodnie. Pierwsza kolejka ma zatem znaczenie, zwłaszcza dla beniaminków i drużyn, które marzą o poprawie rezultatów w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.

Ekstraklasa

W piątek Miedź Legnica rozegra swój pierwszy mecz w ekstraklasie. Kibice beniaminka wielkie nadzieje wiążą z Wojciechem Łobodzińskim, który na swój powrót do elity czekał… 2266 dni. 23-krotny reprezentant Polski seniorów, uczestnik finałów Euro 2008 w październiku ukończy 36 lat, ale wciąż czerpie taką samą przyjemność z gry w piłkę, jak za najmłodszych lat.

Ekstraklasa

– Po podpisaniu kontraktu w Legii Warszawa zdałem sobie sprawę, jak wielkie możliwości się przede mną otwierają. I tego chcę: trofeów – mówi w wywiadzie z Łączy Nas Piłka nowy nabytek mistrzów Polski, Jose Kante. Hiszpański napastnik opowiada o swoim rozwoju oraz współpracy z Jerzym Brzęczkiem, byłym szkoleniowcem Wisły Płock, a obecnie selekcjonerem reprezentacji Polski.

Ekstraklasa

Nie doszło do większych zmian w kadrze Lecha Poznań przed nowym sezonem. Największą stratą dla „Kolejorza” może być odejście austriackiego obrońcy Emira Dilavera, który najczęściej tworzył duet obrońców z Rafałem Janickim. Z Lechem pożegnał się również Radosław Majewski, który związał się z Pogonią Szczecin. Wielu transferów u poznaniaków również nie było, ale sporą uwagę zwróciło przyjście Pedro Tiby.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży