Ekstraklasa

Jeszcze dwa miesiące temu Tymoteusz Klupś mieszkał w internacie we Wronkach i miał prawo skupiać się bardziej na rozgrywkach rezerw poznańskiego Lecha, niż pierwszej drużyny. – Zimą pojechał na zgrupowanie z zespołem Nenada Bjelicy, spodobał się i jego ścieżka rozwoju przyspieszyła. Ale jest taka sama, jak u Roberta Gumnego – mówi Rafał Ulatowski, dyrektor akademii klubu. Dzięki dwóm udanym występom w Ekstraklasie na 18-letnim skrzydłowym skupiła się spora uwaga. Może dzięki jego postępom skorzystają inni zawodnicy z jego rocznika?

Ekstraklasa

Dwie ostatnie lokaty w tabeli po sezonie zasadniczym wcale nie muszą oznaczać spadku. Odkąd obowiązuje formuła ESA37 tym drużynom, które są w najtrudniejszej sytuacji przed 31. kolejką, zostaje do rozegrania siedem meczów. To sporo szans na uratowanie ligi. Statystyki są jednak nieubłagane. W 75 procentach przypadków drużyny z miejsc 15.-16. zanim dojdzie do podziału na dwie grupy, żegnają się z ekstraklasą.

Ekstraklasa

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy. O pozycję lidera walczą Jagiellonia Białystok oraz Lech Poznań. Nadzieje na awans do czołowej ósemki ma jeszcze Arka Gdynia, która nawet przy zwycięstwie będzie musiała liczyć na potknięcia innych zespołów zamieszanych w tę rywalizację. Sprawdź, co może wydarzyć się w ostatniej serii gier!

Ekstraklasa

Zapraszamy na podsumowanie 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy w ujęciu statystycznym. Zdecydowanie jednym z ciekawszych aspektów minionej kolejki były porażki faworytów – Jagiellonii oraz Legii – a także wysoka wygrana Lecha Poznań na wyjeździe z Wisłą w Krakowie (3:1). Oto najciekawsze liczby świątecznego weekendu z Ekstraklasą.

Ekstraklasa

Tak się już utarło w lidze polskiej, że przerwa na mecze reprezentacje to dla klubów Ekstraklasy szansa: na „nadrobienie braków”, „wyciągnięcie wniosków” i „wytężoną pracę” bez obciążenia meczowego. Ale do tego drużynom została jeszcze jedna kolejka i na finiszu rundy zasadniczej może przynajmniej dać wrażenie lepszego wejścia w finałową fazę sezonu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży