Ekstraklasa

W pięciu drużynach z siedmiu meczów ostatniego weekendu w Ekstraklasie trenerzy decydowali się na zmiany już w przerwie. Choć jedynie Marcinowi Broszowi i Górnikowi Zabrze udało się taką reakcją odmienić wynik, to bliższe przyjrzenie się decyzjom szkoleniowców pokazuje ich realny wpływ na grę drużyn. Pod tym względem była to jedna z najciekawszych kolejek dotychczasowego sezonu.

Ekstraklasa

Niedzielny mecz z Wisłą Kraków będzie wyjątkowy dla Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik reprezentacji Polski po raz pierwszy zagra w barwach Legii Warszawa przeciwko klubowi, którego jest wychowankiem i w którym grał przez 11 sezonów, raz zdobywając nawet mistrzostwo kraju. – Uważam, że zrobiłem w Krakowie na tyle dobrej roboty, że dzisiaj mogę tam przyjechać i z podniesioną głową grać przeciwko Wiśle. Dużo ludzi ostrzy sobie zęby na to spotkanie, ale mnie to już nie rusza. Chcę po prostu zagrać jak najlepiej potrafię i zdobyć niezwykle ważne punkty dla Legii Warszawa – powiedział w rozmowie z portalem Legia.com Krzysztof Mączyński.

Ekstraklasa

Na Euro 2012 Adam Matuszczyk zagrał tylko w jednym meczu, a reprezentacja Polski pod wodzą Franciszka Smudy nie wyszła z grupy. Urodzonego w Gliwicach wychowanka SpvGG Merzig niepowodzenie sprzed pięciu lat boli do dziś, ale nie ukrywa satysfakcji z tego, że wielu piłkarzy z ówczesnej ekipy odgrywa wiodące role w zespole Adama Nawałki. Matuszczyk, były piłkarz 1. FC Koeln próbuje się odbudować u Piotra Stokowca w Zagłębiu Lubin, a z optymizmem patrzy na polski futbol.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży