Ekstraklasa

Dlaczego mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze będzie starciem dwóch skrajności? Jak ważne są punkty zdobywane na wyjeździe? Czy Lech Poznań zmieni ustawienie, a Domagoj Antolić pozostanie liderem warszawskiej Legii? I wreszcie: przełamie się Pogoń, czy Lechia podtrzyma świetną formę? Zapraszamy na pięciopunktową zapowiedź szóstej kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Wicemistrz Polski, Jagiellonia Białystok, podobnie jak pozostali przedstawiciele polskiej Ekstraklasy zakończyła już swój udział w eliminacjach do europejskich pucharów. Jednocześnie odpadniecie z rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy i częste podróżnie nie wpłynęły negatywnie na zespół, który bardzo dobrze rozpoczął zmagania ligowe wygrywając cztery z pierwszych pięciu spotkań. - Oby takich meczów było więcej. Mieliśmy więcej czasu na przygotowanie i uważam, że jako zespół zrobiliśmy krok do przodu - mówi szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Ireneusz Mamrot.

Ekstraklasa

– Mam nadzieję, że w najbliższych latach Jagiellonia zawita w europejskich pucharach i faza grupowa byłaby osiągnięciem, które jest potrzebne polskiej piłce. Wiem po sobie, ile takie mecze z dobrym rywalem dają, jak podnoszą morale i umiejętności – mówi w rozmowie z „Łączy Nas Piłka” Bartosz Kwiecień, pomocnik Jagiellonii Białystok.

Ekstraklasa

Miedź Legnica powoli oswaja się z Ekstraklasą. Robi dobrą reklamę pierwszej lidze, gra ładny futbol dla oka, który jednak na razie nie przekłada się na liczbę punktów. W trzech meczach „Miedzianka” odniosła jedno zwycięstwo. – W wielu fragmentach meczu prezentujemy dojrzały futbol. Musimy nauczyć się wyrachowania, ekstraklasowej solidności. I takiego punktowania przeciwnika, jak zrobił to Górnik Zabrze w meczu z nami – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka szkoleniowiec Miedzi, Dominik Nowak.

Ekstraklasa

W niedzielę dojdzie do najciekawszego starcia trzeciej kolejki Ekstraklasy, gdy we Wrocławiu Śląsk zmierzy się z Lechem Poznań (godz. 15.30). Jednak pozostałe spotkania również oferują wiele ciekawego: patrząc na to, kto podtrzyma udaną passę na początku sezonu, a kto pogłębi się w kryzysie. Zapraszamy na przegląd najciekawszych aspektów nadchodzącej rundy meczów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży