PKO Ekstraklasa

Sezon 2020/2021 w PKO Ekstraklasie jest drugim w historii, w którym obowiązuje przepis o grze zawodnika o statusie młodzieżowca. W bieżących rozgrywkach są to piłkarze urodzeni w roku 1999 i młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym ich występów, aktualizowanym po każdej kolejce.

PKO Ekstraklasa

Prawdziwy strzelecki festiwal urządzili sobie w Bielsku-Białej piłkarze Piasta Gliwice. Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika rozbiła na wyjeździe Podbeskidzie aż 5:0, efektownie otwierając 13. kolejkę rozgrywek PKO Ekstraklasy. W ostatnim sobotnim spotkaniu wynik odwróciła Legia Warszawa, która pokonała Wisłę w Krakowie. Zapraszamy do oglądania skrótów spotkań!

PKO Ekstraklasa

– Kiedy grałem w Zagłębiu, robiłem wszystko, by wygrać ze Śląskiem. Teraz jestem w zespole z Wrocławia i dam z siebie wszystko, by zdobyć trzy punkty. Tak rozumiem zawód piłkarza – mówi Bartłomiej Pawłowski, pomocnik Śląska przed piątkowym spotkaniem w Lubinie (godz. 20:30, Canal+ Sport). – Mój forma? Po niezbyt udanej przygodzie w Turcji, jest coraz lepiej. Ostatnio jestem w podstawowym składzie i strzelam gole – podkreśla.

PKO Ekstraklasa

Bartłomiej jest najmłodszym przedstawicielem piłkarskiej rodziny Wdowików. Jego ojciec grał w Górniku Siersza, brat Tomasz występował w ówczesnej drugiej lidze w Przeboju Wolbrom, on z kolei zaszedł do ekstraklasy. Droga ta zaczęła się w Olkuszu, prowadziła przez Chorzów, Opole, dobiegła końca w Jagiellonii Białystok. A to wcale nie musi być kres ścieżki piłkarza, którego uważa się za „najlepszą lewą nogę w mieście”.

PKO Ekstraklasa

Wiele było emocji w derbach Krakowa, ale mało… konkretnych sytuacji. Po godzinie bezbarwnej gry z rzutu karnego dla przyjezdnych pierwszego gola strzelił Forbes, ale w samej końcówce spotkania wyrównał van Amersfoort. Pomimo przewagi jednego zawodnika „Pasy” nie były w stanie zwyciężyć w samej końcówce. Liderem została warszawska Legia, która wykorzystała potknięcie Rakowa Częstochowa w meczu ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy do oglądania skrótów 12. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności