PKO Ekstraklasa

Uchodzi za najzdolniejszego wychowanka Akademii Lecha Poznań. Wróży się mu świetlaną przyszłość, a jego pierwsze mecze w PKO Ekstraklasie potwierdzają, że mamy do czynienia z zawodnikiem specyficznym na swój sposób. Skoro w wieku 18 lat potrafi zagrać jak na dorosłego człowieka przystało, to nie może być przypadkiem, że znalazł się właśnie w takim miejscu. Filip Marchwiński, chłopak z Przeźmierowa jest oczkiem w głowie swoich rodziców, to dzięki nim nie przepadł na wczesnym etapie rozwoju.

PKO Ekstraklasa

W zimowym okienku transferowym kluby PKO Ekstraklasy zakontraktowały dwóch zawodników, którzy w CV mają występy na mistrzostwach Europy. Bohdan Butko nie doczekał się jeszcze debiutu w barwach Lecha Poznań, natomiast Tomas Pekhart zdążył już nawet zdobyć premierową bramkę dla warszawskiej Legii. A jak w przeszłości radzili sobie w polskiej lidze uczestnicy wielkich, piłkarskich imprez?

PKO Ekstraklasa

Adam Buksa dał przykład Aleksandrowi Buksie jak strzelać gole. Starszy z braci zdobył w rundzie jesiennej siedem bramek i zmienił klub, podpisując kontrakt  z New England Revolution. Teraz to Aleksander stara się, aby słuch po Buksach nie zaginął, nastolatek zaliczył ostatnio trzecie trafienie w sezonie i drugie wiosną.

PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków wygrała pięć mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie, a w sobotę podzieliła się punktami z imienniczką z Płocka. O ile Jakub Błaszczykowski ostatnie zwycięstwo z Koroną Kielce przypieczętował pięknym golem z rzutu wolnego, o tyle teraz, w boju z ekipą Radosława Sobolewskiego, pewnie egzekwował karnego. Bez 34-letniego pomocnika trudno byłoby o utrzymanie zespołu w lidze. Z kapitanem w składzie krakowianie zdobyli w tym sezonie 22 z 42 punktów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności