Ekstraklasa

Obaj odbili piłkę ręką – zarówno Guilherme z Jagiellonii (w meczu z Rakowem), jak i Schirtladze z Arki (w meczu z Pogonią). Rekomendacja sędziego asystenta wideo (VAR) była jednak w każdym z tych przypadków zupełnie inna. Dlaczego? Wszystko tłumaczymy Wam w pierwszym po letniej przerwie odcinku serii „VARto wiedzieć”. Przedstawiamy też krok po kroku, jak doszło do zmiany decyzji arbitra po faulu gracza Lechii Gdańsk, który zagrażał bezpieczeństwu rywala z ŁKS-u.

Ekstraklasa

Dlaczego Piast Gliwice przestał charakteryzować się solidnością i przede wszystkim szybkością w swojej grze? Czy Śląsk Wrocław przełamie kolejną barierę? Kiedy Raków Częstochowa poczuje się w Bełchatowie jak w domu? Kto po spotkaniu ŁKS-u Łódź z Lechem Poznań odleci? Czy Lechia Gdańsk strzeli w meczu z Wisłą Płock swojego pierwszego ligowego gola w tym sezonie? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed trzecią rundą spotkań PKO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Od początku sezonu 2019/2020 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy obowiązuje przepis o grze przez cały czas trwania meczu przynajmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Są to piłkarze urodzeni w roku 1998 oraz młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem ich występów, który będzie aktualizowany po każdej ligowej kolejce.

Ekstraklasa

Gdy trafił pod skrzydła trenerów z Akademii Zagłębia Lubin, ci musieli wyrobić w nim nawyk biegania po boisku. Gdy zrozumiał, że w piłce chodzi o inteligentne poruszanie się, w ogóle ważny jest w niej ruch, stał się zawodnikiem innym niż wszyscy. W swoim roczniku wyróżniał się, był najlepszy z najlepszych z całej szkółki „Miedziowych”, więc kwestią czasu pozostawało włączenie go do kadry pierwszej drużyny. W PKO Ekstraklasie Łukasz Poręba zadebiutował w poprzednim sezonie. Nowy rozpoczął jako gracz podstawowego składu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności