Ekstraklasa

Ile zdołał zrobić Jacek Zieliński w ciągu 28 godzin, które dostał przed meczem swojej Arki Gdynia z Miedzią Legnica? Jak na kryzys personalny w swojej drużynie zareaguje Piotr Stokowiec? Dla kogo mecz w Poznaniu okaże się szansą do resetu: Lecha czy Jagiellonii? Czy w ciągu ostatniego tygodnia Aleksandar Vuković zmienił styl gry Legii? Kto ostatecznie pogrąży się przed podziałem na grupy: Zagłębie Sosnowiec czy Wisła Płock? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej Lotto Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Finisz sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy zapowiada się bardzo emocjonująco. Wprawdzie w obsadzie podium nic się nie zmieni, za to aż pięć klubów powalczy, aby znaleźć się w pierwszej ósemce. Z kolei w dole tabeli toczy się rywalizacja o jak najwyższe miejsce przed podziałem, które zapewni więcej meczów u siebie w rundzie finałowej.

Ekstraklasa

Dlaczego w meczu Górnik – Legia nie było karnego, a Zagłębie powtarzało jednego karnego aż trzy razy? W kolejnym odcinku serii „VARto wiedzieć” tłumaczymy, w porozumieniu z Kolegium Sędziów PZPN, jak krok po kroku działał VAR w pięciu, ciekawych – z edukacyjnego punktu widzenia – sytuacjach z 28. i 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Posłuchajcie!

Ekstraklasa

Kto w meczu Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Sosnowiec skuteczniej zapanuje nad nerwami? Czy Wisła Kraków znów porwie tłumy w starciu z kipiącym solidnością Piastem? Czy Dariusz Żuraw zmotywował bardziej Lechię od Lecha? Jak Pogoń Szczecin poradzi sobie z kolejną zmianą szkoleniowca u… swoich rywali? Czy niedzielny hit Ekstraklasy dostarczy nam emocji przez swobodę, jaką dadzą swoim piłkarzom trenerzy Brosz i Vuković? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed meczami 29. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ekstraklasa

Według trenera Michała Probierza Cracovia na 90 procent zagra w grupie mistrzowskiej, choć po jedenastu kolejkach tego sezonu miała tylko siedem punktów. Aby być pewna gry o medale, nie może w piątek (godz. 20:30) przegrać z Miedzią w Legnicy. – Szkoleniowiec dostał duży kredyt zaufania od prezesa i go wykorzystał. Kluczem do solidnej gry jest środek pola, w którym panują Janusza Gol i Damian Dąbrowski – uważa Robert Podoliński, były trener krakowskiej drużyny, a obecnie ekspert piłkarski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności