Ekstraklasa

Trudno o lepszą weryfikację formy i wyników danej drużyny w sparingach niż pierwsze kolejki nowego sezonu. Za nami inauguracja ekstraklasy, która nie wszystkim ułożyła się po ich myśli. Niby to tylko początek, ale z psychologicznego punktu widzenia dobry start zapewnia „paliwo” na długie tygodnie. Pierwsza kolejka ma zatem znaczenie, zwłaszcza dla beniaminków i drużyn, które marzą o poprawie rezultatów w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.

Ekstraklasa

W piątek Miedź Legnica rozegra swój pierwszy mecz w ekstraklasie. Kibice beniaminka wielkie nadzieje wiążą z Wojciechem Łobodzińskim, który na swój powrót do elity czekał… 2266 dni. 23-krotny reprezentant Polski seniorów, uczestnik finałów Euro 2008 w październiku ukończy 36 lat, ale wciąż czerpie taką samą przyjemność z gry w piłkę, jak za najmłodszych lat.

Ekstraklasa

– Po podpisaniu kontraktu w Legii Warszawa zdałem sobie sprawę, jak wielkie możliwości się przede mną otwierają. I tego chcę: trofeów – mówi w wywiadzie z Łączy Nas Piłka nowy nabytek mistrzów Polski, Jose Kante. Hiszpański napastnik opowiada o swoim rozwoju oraz współpracy z Jerzym Brzęczkiem, byłym szkoleniowcem Wisły Płock, a obecnie selekcjonerem reprezentacji Polski.

Ekstraklasa

Nie doszło do większych zmian w kadrze Lecha Poznań przed nowym sezonem. Największą stratą dla „Kolejorza” może być odejście austriackiego obrońcy Emira Dilavera, który najczęściej tworzył duet obrońców z Rafałem Janickim. Z Lechem pożegnał się również Radosław Majewski, który związał się z Pogonią Szczecin. Wielu transferów u poznaniaków również nie było, ale sporą uwagę zwróciło przyjście Pedro Tiby.

Ekstraklasa

Dla Legii Warszawa transfer najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu to nie tylko okazja do podkreślenia finansowej dominacji w lidze, ale też naprawienia błędów, których efekty odczuwał zespół przez półtora roku. Carlos Lopez ma nadać drużynie Deana Klafuricia bardziej atrakcyjny styl, a do tego w zupełnie nowym systemie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności