Ekstraklasa

Co było przyczyną słabej dyspozycji Zagłębia Sosnowiec i czy zmiana trenera odwróci losy beniaminka? Jak poradzi sobie Kibu Vicuna w roli pierwszego trenera Wisły Płock? Dlaczego środek pola Śląska Wrocław nie wytrzymuje meczów? Skąd domowa nieskuteczność Legii? Czy Korona może liczyć na kolejne gole Mateja Pucko? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed spotkaniami dwunastej kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

W najbliższej, 12. kolejce LOTTO Ekstraklasy (19 – 22.10.2018 r.), kluby dołączą do akcji „Pokaż Rasizmowi Czerwoną Kartkę” i poprzez uniesienie przed meczami przez zawodników i sędziów symbolicznych czerwonych kartek, dadzą dowód na solidarny sprzeciw wobec nietolerancji i uprzedzeniom rasowym.

Ekstraklasa

Sebastian Kowalczyk przeżył niedawno najpiękniejsze chwile w swojej karierze – zaliczył premierowe trafienie w LOTTO Ekstraklasie. W tym sezonie rozegrał pięć meczów, w ostatnich tygodniach częściej pojawia się na boisku, a takie występy, jak przeciwko Wiśle Płock, są jego kartą przetargową na przyszłość. Zresztą 20-latek jest przyszłością Pogoni Szczecin. – Dostałem nauczkę, że jeśli nie będę pokazywał odpowiednich argumentów, to nie będę wychodził w jedenastce. Zdałem sobie sprawę, że nic za darmo nie przychodzi. Ciężko pracowałem, skupiałem się na tym, aby jak najwięcej dać od siebie. I teraz są tego efekty – mówi pomocnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Ekstraklasa

Rok temu wracał do Ekstraklasy po bardzo udanym sezonie w Olimpii Grudziądz. Miał nadzieję, że także w polskiej elicie utrzyma regularność, ewentualnie – w najgorszym wypadku – skończy się na kilku trafieniach. W Piaście Gliwice Karol Angielski strzelił dwa gole, tyle samo ma już w Wiśle Płock, do tego dołożył jedno trafienie w Pucharze Polski – wszystkie w ciągu sześciu dni. –  Czuję przede wszystkim wiarę drużyny w moje możliwości. Koledzy zaczynają mnie szukać na boisku, bo zobaczyli, że potrafię strzelać – mówi napastnik „Nafciarzy” w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Ekstraklasa

Jak bardzo zmieniła się gra Piasta Gliwice i do czego zaprowadzi to zespół Waldemara Fornalika? Jak na ekstraklasowe drużyny wpłyną wstydliwe porażki w Pucharze Polski? Co statystyki mówią o grze Korony Kielce? Czy Cracovia wreszcie znajdzie następcę Krzysztofa Piątka? Dlaczego Lech Poznań cierpi? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w zapowiedzi dziesiątej kolejki Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności