PKO Ekstraklasa

Wiele było emocji w derbach Krakowa, ale mało… konkretnych sytuacji. Po godzinie bezbarwnej gry z rzutu karnego dla przyjezdnych pierwszego gola strzelił Forbes, ale w samej końcówce spotkania wyrównał van Amersfoort. Pomimo przewagi jednego zawodnika „Pasy” nie były w stanie zwyciężyć w samej końcówce. Liderem została warszawska Legia, która wykorzystała potknięcie Rakowa Częstochowa w meczu ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy do oglądania skrótów 12. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Dlaczego Śląsk Wrocław ma najgorsze posiadanie piłki w Ekstraklasie? Czy Lechia Gdańsk faktycznie gra bardziej ofensywnie? Skąd tyle goli straconych przez Legię w meczach w Warszawie? Na co stać Zagłębie Lubin? Czy Lech już przeniósł koncentrację z europejskich pucharów na Ekstraklasę? W tych pytaniach zapowiadamy mecze najbliższej, dwunastej kolejki PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Mateusz Marzec jeszcze sześć lat temu grał w B–Klasie, a teraz jest piłkarzem ekstraklasy. – Jestem przykładem zawodnika, który pochodzi z małej możliwości, gdzie rzadko zaglądają skauci, ale udało mi się szczebel po szczeblu wchodzić coraz wyżej. Mam 26 lat, gram w ekstraklasie i wierzę, że to jeszcze nie koniec – mówi pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała.

PKO Ekstraklasa

Wisła do prestiżowego spotkania przystąpi z nowym trenerem Petrem Hyballą, który rok temu jako szkoleniowiec DAC Dunajska Streda pokonał Cracovię w eliminacjach Ligi Europy. W piątek (godz. 20:30) derby Krakowa zostaną rozegrane już po raz dwusetny! W historii tych spotkań działo się wiele np. – piłkarze Wisły straszyli rywali fryzurami, odbywały się wspólne konferencje i obiad, a bohater Cracovii tort za zwycięską bramkę odbierał na Wieży Mariackiej.

PKO Ekstraklasa

Łukasz Zjawiński w wieku 19 lat stawia pierwsze kroki w ekstraklasie. I działa u niego, podobnie jak u wielu młodych zawodników wchodzących do najwyższej klasy rozgrywkowej, zasada krok po kroku. Najpierw minuty, nabieranie doświadczenia, potem konkrety na boisku. Niedawno strzelił pierwszego gola na poziomie ekstraklasy. Od razu przypominają się czasy, czy to w juniorskiej piłce, czy jeszcze wcześniej, kiedy uchodził za strzelca wyborowego.

PKO Ekstraklasa

Bartosz Nowak po dwóch bardzo dobrych sezonach w Stali Mielec, przeniósł się przed obecnymi rozgrywkami do Górnika Zabrze, w którym zdążył już postawić swój ofensywny stempel na drużynie, o czym świadczą cztery gole i dwie asysty w PKO Ekstraklasie oraz jeden gol i asysta w FORTUNA Pucharze Polski. – Na boisku muszę dać drużynie to, co mam najlepsze. Ze swojej piłkarskiej natury nie zrezygnuję. Chodzi o to, aby drużyna zyskiwała na moich atutach – mówi pomocnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności