Ekstraklasa

Siłą liderującej w ekstraklasie Lechii Gdańsk jest dobre przygotowanie fizyczne. Nie oznacza to jednak, że piłkarze Piotra Stokowca biegają najwięcej (8. wynik w lidze po rundzie jesiennej), przejawia się to w inny sposób. Za to środkowy pomocnik biało-zielonych, Jarosław Kubicki pokonuje największy dystans na boisku. W dwóch spotkaniach tego sezonu przekroczył 13 kilometrów.

Ekstraklasa

Jeszcze tylko w dwóch drużynach LOTTO Ekstraklasy Polacy mają tak duży wpływ na wyniki zespołu (udział w ponad 70 procentach wszystkich bramek), jak w Arce Gdynia. To Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin. W ekipie Zbigniewa Smółki bardzo dobrą robotę wykonują Michał Janota i Maciej Jankowski, których odpowiednio: 8 i 9 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej przekłada się na 81 procent goli strzelonych przez Arkę.

Ekstraklasa

Dlaczego Legia Warszawa ma problem z wygrywaniem? Czy Kosta Runjaić po wyciągnięciu Pogoni Szczecin z dwóch kryzysów zdoła utrzymać jej wysoką formę? Jakie są szanse Śląska Wrocław na zrealizowanie celu i dołączenie do ośmiu najlepszych drużyn w kraju? Jak spisze się Lech Poznań w przededniu zatrudnienia Adama Nawałki? I wreszcie kto wyjdzie zwycięsko ze starcia dwóch niepokonanych: Lechii u siebie, Jagiellonii na wyjeździe? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed szesnastą kolejką LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Jak Lechia Gdańsk poradzi sobie z rolą faworyta w meczu z Cracovią? Kiedy Zdenek Ondrasek wróci do formy strzeleckiej z początku sezonu? Na jakiej podstawie pierwszego od września zwycięstwa będzie szukać Miedź Legnica? Czy w Kielcach czeka kibiców najbardziej intensywny mecz kolejki? Jak Lech szykuje się na przyjście Adama Nawałki? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed piętnastą serią spotkań LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Czy Cracovia zacznie być skuteczniejsza pod bramką przeciwnika? Dlaczego Śląsk Wrocław ma takie problemy z odnoszeniem zwycięstw u siebie? Kiedy Legia zacznie częściej wygrywać niż remisować? Czy piłkarze Zagłębia Lubin dojrzeją u nowego trenera? Czy Lech podniesie się z kolejnego kryzysu? Pytamy o to w zapowiedzi czternastej kolejki ligowej LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Radość i pech – tych dwóch jakże skrajnych stanów emocjonalnych doświadczył w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy Jakub Łukowski. Zaliczył swoje pierwsze trafienia na tym poziomie rozgrywek, ale doznał też kontuzji, która eliminuje go z gry na kilka tygodni. – Mecz w Lubinie miał być dla mnie impulsem. Uwierzyłem, że jestem w stanie strzelać gole w ekstraklasie. Może jeszcze przyjdzie mój czas – mówi piłkarz Wisły Płock w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności