PKO Ekstraklasa

Jeden z pierwszych trenerów Karola Niemczyckiego opowiada, jak uczył swojego podopiecznego gry nogami: „Najpierw kiwnij, potem podaj”. To miało pomóc młodemu bramkarzowi nabrać zaufania do operowania piłką. W ten sposób przygotowywał się do roli „pierwszego rozgrywającego”. Niemczycki nie potrzebował wielu lekcji, raz, drugi i pojął, co przekazują mu trenerzy. Szybko wyrósł na bardzo świadomego swoich umiejętności golkipera, który zbiera doświadczenie w PKO Ekstraklasie w barwach Cracovii.

PKO Ekstraklasa

Sezon 2020/2021 w PKO Ekstraklasie jest drugim w historii, w którym obowiązuje przepis o grze zawodnika o statusie młodzieżowca. W bieżących rozgrywkach są to piłkarze urodzeni w roku 1999 i młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym ich występów, aktualizowanym po każdej kolejce.

PKO Ekstraklasa

W dwudziestym występie w ekstraklasie Patryk Plewka strzelił pierwszego gola i zaliczył pierwszą asystę. 20-letni wychowanek Akademii Wisły coraz pewniej stawia kroki w lidze. – Przed meczem z Górnikiem zmieniliśmy taktykę na taką, w której Patryk może pokazywać atuty. Zapracował na szansę. Ma w sobie dużo pokory i motywacji do rozwoju. To są cechy, które zawsze dają szansę na coś więcej – uważa Artur Skowronek, trener krakowian.

PKO Ekstraklasa

Pewnie niewielu się spodziewało, że październikową przerwę reprezentacyjną w roli lidera PKO Ekstraklasy spędzi Raków Częstochowa. Składowych tak udanego startu ubiegłorocznego beniaminka jest bardzo wiele. Jedną z nich jest postawa wahadłowych – w tej roli na lewej stronie bardzo dobrze spisuje się Patryk Kun. Z 25-latkiem porozmawialiśmy między innymi… o liczbach.

PKO Ekstraklasa

Kto wygra starcie dwóch eksportowych drużyn, które nieoczekiwanie zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli? Czy niespodziewany hit z udziałem Rakowa oraz Górnika będzie przede wszystkim popisem pressingu? Czy Lech zdoła przełamać złą serię meczów w Białymstoku i złapie rytm przed Benfiką? Dlaczego najwięcej o problemach Wisły Kraków i Legii Warszawa mówią ich problemy w ofensywie? Tymi pytania zapowiadamy siódmą kolejkę PKO Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności