PKO Ekstraklasa

Piątkowym meczem Korony Kielce z Piastem Gliwice wystartowała 28. kolejka rozgrywek PKO Ekstraklasy. Mistrzowie Polski przegrywali 0:1, ale zdołali odwrócić losy spotkania. Kapitalny mecz obejrzeliśmy w Lubinie, gdzie ze strony Zagłębia oraz Lecha Poznań padło aż sześć goli i dramaturgia była wielka. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego oraz pozostałych starć tej serii gier.

PKO Ekstraklasa

Czy po porażce 0:4 na wznowienie rozgrywek pozbiera się Wisła Kraków i sprawi problemy Legii Warszawa? Jak ŁKS poradzi sobie w drugim meczu Wojciecha Stawowego i z pressingiem Rakowa? Dlaczego w spotkaniu Zagłębia z Lechem może być sporo goli? Czy bramki są jedyną odpowiedzią na problemy Pogoni i Cracovii? Co musi zrobić Arka Gdynia, by nawiązać walkę o utrzymanie w Ekstraklasie? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed spotkaniami 28. kolejki PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Alan Czerwiński wkrótce napisze nowy rozdział w swojej karierze zatytułowany Lech Poznań. Najpierw dogra jednak trzeci sezon w Zagłębiu Lubin, w którym uważa, że bardzo się rozwinął. Liczy, że dzięki grze w „Kolejorzu” dostanie się do reprezentacji Polski. Z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem ma dobre wspomnienia, byli razem w GKS Katowice. Łączy Nas Piłka Czerwiński opowiada o zaspokajaniu ambicji, własnym rozwoju, co imponuje mu w Bartoszu Sliszu i ile zyskał na pracy z Piotrem Stokowcem.

PKO Ekstraklasa

– Sport się zmienił, dziś sukces odnoszą ci, co mają coś w głowie – mówi Tomasz Frąk, pierwszy trener i szkolny wychowawca Mateusza Spychały, grającego obecnie w Koronie Kielce. 22-letni obrońca w stronę ekstraklasy ruszył z Warty Sieraków, w której razem z bratem Maciejem robili furorę. Nic dziwnego, że po lokalne talenty szybko zgłosił się Lech Poznań.

PKO Ekstraklasa

Miniony sezon Centralnej Ligi Juniorów miał kilku bohaterów. Z racji jego nagłego zakończenia z pewnością wiele w ostatnich tygodniach mówi się o Janie Flaku. Młody pomocnik przyczynił się do mistrzostwa Polski dla Górnika Zabrze, a „oliwy do ognia” dolał jeszcze trener Marcin Brosz, zapraszając 18-latka na treningi pierwszej drużyny Górnika.

PKO Ekstraklasa

Przemysław Oziębała przyszedł do Rakowa na początku roku. Miał pomagać w akademii, pełnić rolę skauta i dawać przykład młodszym zawodnikom w rezerwach. Tymczasem trener Marek Papszun zaprosił go na treningi pierwszej drużyny, a potem wpuścił na boisko w meczu ze Śląskiem Wrocław. – Byłem bardzo zaskoczony – przyznaje 34-letni pomocnik.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności