Ekstraklasa

Na Euro 2012 Adam Matuszczyk zagrał tylko w jednym meczu, a reprezentacja Polski pod wodzą Franciszka Smudy nie wyszła z grupy. Urodzonego w Gliwicach wychowanka SpvGG Merzig niepowodzenie sprzed pięciu lat boli do dziś, ale nie ukrywa satysfakcji z tego, że wielu piłkarzy z ówczesnej ekipy odgrywa wiodące role w zespole Adama Nawałki. Matuszczyk, były piłkarz 1. FC Koeln próbuje się odbudować u Piotra Stokowca w Zagłębiu Lubin, a z optymizmem patrzy na polski futbol.

Ekstraklasa

W ubiegłym sezonie był jednym z motorów napędowych Jagiellonii Białystok, która do ostatniej kolejki walczyła o mistrzostwo kraju. W czerwcu wystąpił w reprezentacji Polski do lat 21 na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Latem był bardzo bliski zagranicznego transferu, lecz zmagał się z kontuzją i został w Jagiellonii. – Jestem ambitnym człowiekiem. Mam jeszcze wiele celów do zrealizowania. Gra w reprezentacji Polski jest jednym z nich. Każdy piłkarz trenuje po to, by móc zagrać kiedyś dla swojego kraju – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka Przemysław Frankowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży