Ekstraklasa

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Jagiellonia Białystok oraz Korona Kielce zrezygnowała z funkcjonowania zespołu rezerw, choć przez ostatnie lata szlify zbierało tam wielu zawodników, którzy później wskakiwali na dobre do pierwszego zespołu. Nadszedł czas, by sprawdzić, ilu piłkarzy występujących obecnie w LOTTO Ekstraklasie skorzystało na działaniu swojej drugiej drużyny.

Ekstraklasa

W pierwszych ośmiu tegorocznych spotkaniach Lotto Ekstraklasy w wyjściowych zestawieniach pojawiło się łącznie 24 zawodników, którzy debiutowali w nowych barwach. Zdecydowana większość to obcokrajowcy. Trzymając się rocznika reprezentacji młodzieżowej U-21, czyli 1996 i młodszych, w pierwszej tegorocznej kolejce świeżo pozyskanej młodzieży zaufał jedynie opiekun Górnika Zabrze, Marcin Brosz.

Ekstraklasa

Zimą kluby z ligi polskiej dokonały wielu transferów, ale najważniejszych będzie… trzynaście z nich. Nie dlatego, że za tylu piłkarzy zapłacono, lecz ze względu na ich pozycję. Dotychczasowy sezon Ekstraklasy pokazuje, jak istotni są napastnicy. Bez skutecznej „dziewiątki” nie wygra się mistrzostwa, ani nie powalczy ze skutkiem o utrzymanie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży