Ekstraklasa

Rolą trenerów jest nie tylko ustalenie treningów i przygotowanie drużyny do spotkania. Mając piłkarzy na co dzień i analizując godzinami ich umiejętności oraz grę, ich wyzwaniem jest dostrzegać coś więcej, by wyciągnąć z zawodników maksimum. Czasem konieczna jest do tego zmiana pozycji, a w Ekstraklasie coraz częściej oznacza to cofnięcie skrzydłowego na bok obrony. Ostatnim przykładem jest Arkadiusz Reca z Wisły Płock.

Ekstraklasa

Jak co tydzień sprawdzamy, jakie były najciekawsze statystyki z minionej kolejki Lotto Ekstraklasy. Oprócz spotkań na szczycie wskazujemy, dlaczego nieskuteczność Piasta Gliwice może kosztować ich miejsce w lidze, a także na którego zawodnika może w przyszłym sezonie liczyć Piotr Stokowiec. Nie zabraknie wspomnienia o golach Pawła Brożka, Michała Helika i asystach Guilherme.

Ekstraklasa

Jedyne, co zostało Nenadowi Bjelicy po porażce w środę, to obiecanie kibicom, że w dwóch ostatnich meczach powalczą o zwycięstwa. Jednak to może nie wystarczyć ani do utrzymania posady, ani zostawienia po sobie pozytywnego wrażenia. W wyścigu o mistrzostwo liczy się już tylko Legia Warszawa z Jagiellonią Białystok, a „Kolejorz” może zostać uwikłany w walkę o europejskie puchary, bo za plecami ma rozpędzonych Górnika Zabrze oraz Wisłę Kraków.

Ekstraklasa

To nie był najlepszy weekend dla napastników trzech czołowych drużyn LOTTO Ekstraklasy. Dość powiedzieć, że ani Legia Warszawa, ani Lech Poznań, ani Jagiellonia Białystok nie strzeliły w tej kolejce gola. Byli jednak snajperzy, którzy minioną kolejkę zaliczą do bardzo udanych. O ich statystykach oraz innych interesujących liczbach piszemy w naszym podsumowaniu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności