Ekstraklasa

Chociaż Piast Gliwice początku sezonu Ekstraklasy nie może zaliczać do udanych, to kibice mają przynajmniej jeden powód do zadowolenia: 19-letniego wychowanka w pierwszej drużynie. Po odejściu Radosława Murawskiego do Palermo jego miejsce zajął Patryk Dziczek i imponuje dojrzałością w grze, techniką oraz rozegraniem. Na łamach „Łączy Nas Piłka” opowiada o tym, jak niemal przepadł po debiucie dwa lata temu, jak nabierał świadomości oraz o znaczeniu ciężkiej pracy.

Ekstraklasa

W weekend rozegrano sześć z ośmiu spotkań piątej kolejki Lotto Ekstraklasy, ale działo się wystarczająco, by liczbowo przedstawić te wydarzenia. Tym razem skupiamy się na zawodnikach, którzy w ostatnich dniach zaliczyli swoje pierwsze trafienia w lidze lub w danym klubie. Sprawdzamy również statystyki Carlitosa, który rozstrzygnął derby Krakowa i podkreślamy wysoką formę Bartosza Rymaniaka z Korony Kielce.

Ekstraklasa

Piątkowy mecz Ekstraklasy w Płocku był dla Bartosza Frankowskiego pierwszym w karierze, które poprowadził ze wsparciem VAR. – Szymon, mówiłeś coś? – główny arbiter pyta swojego asystenta, który siedzi kilkadziesiąt metrów od boiska, zamknięty w minibusie i sprawdza wszystkie sporne sytuacje na kilku ekranach. – Nie, nic, gramy dalej – odpowiada Szymon Marciniak, czyli sędzia od wideo weryfikacji. Była 95. minuta, Wisła Kraków właśnie strzeliła zwycięskiego gola. Kontrowersji nie było.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży