Ekstraklasa

Po zakończeniu pierwszej części sezonu LOTTO Ekstraklasy do naszych rąk wpadł raport InStat, który przedstawia przekrojowe dane statystyczne drużyn i indywidualności w polskiej lidze. Na jego podstawie wybraliśmy najlepszą jedenastkę, a w niej znajdziemy m.in. czterech reprezentantów Polski, jednego piłkarza młodzieżówki i najlepszy transfer tego roku.

Ekstraklasa

Ostatnie miesiące w karierze tego młodego golkipera zapiszą się złotymi zgłoskami. Jeszcze na początku roku mało kto go bowiem kojarzył. Dzisiaj natomiast wielu uznaje za jednego z najlepszych bramkarzy w piłkarskiej elicie. Tomasz Loska, bo o nim właśnie mowa, jest jednym z liderów rewelacji ekstraklasy – Górnika Zabrze. Znajduje również uznanie w oczach trenera Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski U-21. – Rok temu o tej porze grałem w Rakowie Częstochowa w drugiej lidze, walczyłem o awans na zaplecze ekstraklasy. W pół roku zadebiutowałem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i mam zaszczyt występować w kadrze młodzieżowej – opowiada w rozmowie z Łączy Nas Piłka Tomasz Loska.

Ekstraklasa

Od 2009 roku, gdy procentowy udział w grze obcokrajowców i wychowanków w Ekstraklasie był na równym poziomie, te dwie ścieżki budowania drużyn poszły w zupełnie innych kierunkach. Efekt jest taki, że na najwyższy poziom ligi polskiej zdecydowanie łatwiej wejść z zagranicznym paszportem, niż poprzez system klubowych akademii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży