PKO Ekstraklasa

Paweł Stolarski rozpoczyna kolejny rozdział w ekstraklasie. W grudniu podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin, w której ma sporo do udowodnienia. – Przychodzę tutaj z nastwienieniem, aby pokazać trenerowi Koście Runjaiciowi, że warto na mnie postawić. Chciałbym być pewnym punktem Pogoni, pomóc w utrzymaniu tej pozycji w lidze i piąć się w górę ligowej hierarchii – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

PKO Ekstraklasa

W Manchesterze United Łukasza Bejgera widziano jako prawego obrońcę, selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacjach Polski nie mieli wątpliwości, że to urodzony stoper. 19-letni wychowanek Piłkarza Golub-Dobrzyń porzucił Anglię i wrócił do Polski. Liczy, że tu zacznie grać w seniorach. – Decyzja o powrocie była bardzo dobrze przemyślana – zapewnia obrońca Śląska Wrocław.

PKO Ekstraklasa

Piłkarzem próbował zostać jego ojciec i starszy brat, ale udało się dopiero jemu. Choć Dawid Szot na mecze Wisły chodził od dziecka i marzył, by w niej zagrać, to nie wierzył, że to się uda. A jednak w rundzie jesiennej był podstawowym obrońcą krakowskiego zespołu. – Debiut to był dla mnie szok, duma i zaszczyt. Do tej pory z innymi fanami dopingowałem piłkarzy z trybun, a teraz wszyscy kibicowali mnie. Bardzo to doceniam – mówi 20-letni wiślak.

PKO Ekstraklasa

Cracovia całe przygotowania do rundy wiosennej spędzi w świeżo wybudowanym ośrodku treningowym w Rącznej koło Krakowa. Cracovia Training Center to pięć boisk trawiastych, w tym jedno z podgrzewaną murawą, dwa sztuczne (jedno pod balonem), a także cały zaplecze: szatnie, siłownia odnowa biologiczna czy sale konferencyjne. – Baza jest imponująca – zapewnia trener Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa

Na testy zaprosiły go angielskie kluby Norwich City, Aston Villa, Derby County, Arsenal, Chelsea, Liverepool i Southampton. Ostatnio ofertę złożyło Lazio Rzym. Jan Biegański zdecydował się budować karierę krok po kroku, a nie skakać na głęboką wodę. 18-letni pomocnik reprezentacji Polski U-19 pierwszoligowy GKS Tychy zamienił na ekstraklasową Lechię Gdańsk. – Wierzę, że sobie poradzi w ekstraklasie. W jego przypadku na szczęście umiejętności idą w parze z głową – mówi Artur Derbin, trener Biegańskiego w GKS.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności