Ekstraklasa

Gdy trafił pod skrzydła trenerów z Akademii Zagłębia Lubin, ci musieli wyrobić w nim nawyk biegania po boisku. Gdy zrozumiał, że w piłce chodzi o inteligentne poruszanie się, w ogóle ważny jest w niej ruch, stał się zawodnikiem innym niż wszyscy. W swoim roczniku wyróżniał się, był najlepszy z najlepszych z całej szkółki „Miedziowych”, więc kwestią czasu pozostawało włączenie go do kadry pierwszej drużyny. W PKO Ekstraklasie Łukasz Poręba zadebiutował w poprzednim sezonie. Nowy rozpoczął jako gracz podstawowego składu.

Ekstraklasa

To nie jest piękna historia dwudziestoparolatka, który przebił się do pierwszej drużyny swojego macierzystego klubu i robi w nim furorę. Sytuacja Pawła Tomczyka w Lechu Poznań wymaga od niego ciągłej walki o swoje. W „Kolejorzu” musi cały czas udowadniać, że jest gotowy i zasługuje na miano napastnika numer jeden. Być może przełomowy w tym względzie okaże się gol strzelony w pierwszej kolejce nowego sezonu PKO Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice.

Ekstraklasa

Od początku sezonu 2019/2020 w rozgrywkach PKO Ekstraklasy obowiązuje przepis o grze przez cały czas trwania meczu przynajmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Są to piłkarze urodzeni w roku 1998 oraz młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem ich występów, który będzie aktualizowany po każdej ligowej kolejce.

Ekstraklasa

W piątek rozpoczął się nowy sezon PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia uległa Jagiellonii Białystok 0:3, a ŁKS Łódź zremisował z Lechią Gdańsk 0:0. W sobotę przyszedł czas na mecze Raków Częstochowa – Korona Kielce (0:1), Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (0:1) oraz Piast Gliwice – Lech Poznań (1:1). Zapraszamy do obejrzenia skrótów sobotnich spotkań.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności