Ekstraklasa

– Ze swojej kariery wiem, że piłkarze to egoiści. Szukają wytłumaczeń i wymówek z każdej strony, rzadko zdarzają się tacy, którzy wskazują najpierw siebie. A tak powinno być. Wszyscy popełniamy błędy, nie ma się czego wstydzić – mówi Jan Urban, szkoleniowiec Śląska Wrocław. Przed rundą finałową ekstraklasy opowiada o znaczeniu podejmowania trudnych decyzji oraz pracy nad mentalnością piłkarzy.

Ekstraklasa

Rzadko zdarza się, by w ekstraklasie dochodziło do tak bezpośrednich starć reprezentantów Polski. Tymczasem w Wielką Sobotę spotka się w Białymstoku (godz. 18) dwóch środkowych pomocników, którym Adam Nawałka pozwolił w tym sezonie zadebiutować w swojej drużynie. Jednak cele Jacka Góralskiego z Jagiellonii i Damiana Dąbrowskiego z Cracovii są całkowicie odmienne. Łączy ich tylko środek do ich osiągnięcia: chęć zwycięstwa.

Ekstraklasa

W finaliście Pucharu Polski doszło do zmiany trenera. Grzegorza Nicińskiego zastąpił Leszek Ojrzyński. Dzięki temu były szkoleniowiec Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze za trzy tygodnie będzie miał szansę poprowadzić Arkę do historycznego sukcesu, zwycięstwa na PGE Narodowym w rywalizacji z Lechem Poznań. – Jeśli wygramy z Lechem, złoty medal oddam trenerowi Nicińskiemu – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka Ojrzyński.

Ekstraklasa

Grzegorz Niciński przestał dziś pełnić obowiązki pierwszego trenera Arki Gdynia. 43-letni szkoleniowiec prowadził gdyński zespół od 21 września 2014 roku. Pod jego wodzą Arka awansowała do Lotto Ekstraklasy. Obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmuje trzynaste miejsce. Arka jest również finalistą Pucharu Polski. 2 maja 2017 roku o godzinie 16:00 zmierzy się na PGE Narodowym z Lechem Poznań.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży