PKO Ekstraklasa

W sezonie 2019/2020 w PKO Ekstraklasie po raz pierwszy w historii obowiązywał przepis dotyczący gry zawodnika o statusie młodzieżowca. Przyniosło to bardzo dobre efekty, a wielu młodych piłkarzy pokazało się ze świetnej strony. Przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek sprawdzamy stan posiadania klubów najwyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2020/2021 piłkarzami o statusie młodzieżowca będą zawodnicy urodzeni w roku 1999 i młodsi.

PKO Ekstraklasa

Przed Bogdanem Zającem poważny sprawdzian w pracy trenerskiej – pierwszy raz poprowadzi jakiś zespół – i to z PKO Ekstraklasy – jako główny szkoleniowiec. Ten etap rozpoczyna w Jagiellonii Białystok, choć mógł już wcześniej w Wiśle Kraków, której odmówił. Nadszedł moment, by mógł się przekonać, ile wyniósł z nauki, zebranej u boku Adama Nawałki.

PKO Ekstraklasa

Warta Poznań dołączyła w PKO Ekstraklasie do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Stali Mielec. „Zieloni” wygrali baraże, a trudną i wymagającą drogę przez cały sezon przeszli z trenerem Piotrem Tworkiem. – Na pewno nie możemy zatracić warciańskiego charakteru. To cel numer jeden. Sukces nie oznacza, że mamy zmienić oblicze. W Warcie to nie zadziała. Wprowadzimy trochę „inności” do ekstraklasy – mówi trener w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

PKO Ekstraklasa

Kluby, w których pracował w sezonie 2019/20 trener Artur Skowronek, zrealizowały swoje podstawowe cele. Stal Mielec awansowała do PKO Ekstraklasy, z kolei Wisła Kraków utrzymała się w niej. Chociaż udział Skowronka w „walce o ekstraklasę” mielczan jest dużo mniejszy niż jego wkład w uratowanie ligi, to swoją cegiełkę dołożył także do sukcesu dwukrotnego mistrza Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności