Ekstraklasa

Tak się już utarło w lidze polskiej, że przerwa na mecze reprezentacje to dla klubów Ekstraklasy szansa: na „nadrobienie braków”, „wyciągnięcie wniosków” i „wytężoną pracę” bez obciążenia meczowego. Ale do tego drużynom została jeszcze jedna kolejka i na finiszu rundy zasadniczej może przynajmniej dać wrażenie lepszego wejścia w finałową fazę sezonu.

Ekstraklasa

Nie ma drużyny w LOTTO Ekstraklasie, która wykonałaby wiosną tyle sprintów i na najwyższej szybkości pokonała tak długi dystans. Co stoi za tajemnicą historycznych pięciu kolejnych zwycięstw Jagiellonii Białystok? – W przypadku trenera Mamrota nasza współpraca jest wzorowa, choć w klubach często zdarza się tak, że trenerzy od przygotowania motorycznego robią swoje, a szkoleniowcy jeszcze dokładają obciążenia. Wiadomo, że trenerom często zależy na formach piłkarskich, taktycznych, nie zawsze idzie to w parze z motoryką. A to da się połączyć – mówi Piotr Jankowicz, trener od przygotowania motorycznego w Jagiellonii. W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o specyfice swojej pracy oraz tym, jak udało się podnieść poziomy szybkości oraz intensywności w grze lidera polskiej ligi.

Ekstraklasa

W zdecydowanej większości klubów zakończenie trzykolejkowego maratonu ligowego przyjęto z westchnieniem ulgi. – Dla każdego zespołu w Polsce problemem jest zagranie trzech meczów w tydzień – mówi Tadeusz Pawłowski, szkoleniowiec Śląska Wrocław. Jednak w ciągu tych dziesięciu dni spotkań widać było różnicę między lepiej a gorzej przygotowanymi drużynami LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

O tym, że Robert Gumny potrafi dośrodkowywać wie już każdy trener w LOTTO Ekstraklasie i stara się prawemu obrońcy Lecha Poznań blokować taką możliwość. Jednak ze Śląskiem Wrocław 19-latek zaliczył swój najlepszy wynik pod względem zagrań w pole karne i przed hitem z Legią w Warszawie (niedziela, godz. 18) może być to obok zmiany systemu jeden z ważniejszych atutów „Kolejorza”.

Ekstraklasa

Wtorkowym zwycięstwem w Warszawie nad Legią – a zwłaszcza stylem w jakim zostało ono odniesione – Jagiellonia Białystok zaimponowała i zgłosiła poważne aspiracje do mistrzostwa kraju. – Nie chcę wypowiadać niepotrzebnych deklaracji. My po prostu robimy swoje – powiedział po zwycięstwie 2:0 skrzydłowy drużyny obecnego lidera LOTTO Ekstraklasy, Przemysław Frankowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży