Centralna Liga Juniorów

Korona Kielce już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek CLJ zapewniła sobie mistrzostwo, ogrywając wicelidera, Śląsk Wrocław 3:0. Zespół Marka Mierzwy w tym roku wręcz zdemolował konkurencję, wygrał dziewięć meczów, a dwa zremisował. Mocnym punktem „żółto-czerwonych” był kapitan Mateusz Bartosiak, wychowanek TOP 54 Biała Podlaska.

Centralna Liga Juniorów

Kielce dużo więcej spodziewały się w tym sezonie po zespole seniorów, ale przeżyły zawód, bo podopieczni Gino Lettierego nie dostali się do grupy mistrzowskiej w ekstraklasie. Dumą miasta stała się drużyna Marka Mierzwy, która w Centralnej Lidze Juniorów kroczyła od wygranej do wygranej i mecz ze Śląskiem Wrocław mogła nawet przegrać 0:3, bo to też przypieczętowałoby tytuł mistrza Polski.

Centralna Liga Juniorów

Na celebrację mistrzostwa Centralnej Ligi Juniorów jeszcze nie jest pora, bo Koronie Kielce przeszkodził Śląsk Wrocław, który wygrał swoje spotkanie z Górnikiem Zabrze. Jednak obecny lider tabeli pokazał pełną siłę w swoim meczu z Wisłą Kraków w Zabierzowie. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze próbowali odpowiadać rywalom, lecz faworyt do przerwy prowadził dwoma bramkami, a przy wyższej skuteczności mogłoby się skończyć wynikiem większym, niż ostateczne 3:0 dla gości. Bramki zdobywali Prętnik, Szelągowski i Piróg. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z tego spotkania, która odbyła się na kanale "Łączy Nas Piłka".

Centralna Liga Juniorów

W sobotę oczy wszystkich obserwatorów rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów będą zwrócone na Zabierzów. Tam dojdzie do pojedynku czwartej w tabeli Wisły Kraków z liderem, Koroną Kielce. W przypadku wygranej gości kielczanie będą już mogli przyjmować gratulacje za tytuł mistrzowski. Transmisja z tego spotkania na Łączy Nas Piłka od godziny 11:50.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności