Centralna Liga Juniorów

To pierwsza zmiana w tym roku kalendarzowym w Centralnej Lidze Juniorów i niewątpliwie mocno zaskakująca. Trenerem juniorów starszych Hutnika Kraków został 25-letni Łukasz Kawa. Zważywszy na fakt, że jego drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i w tym sezonie zanotowała tylko dwa zwycięstwa, przed młodym trenerem nie lada wyzwanie. – Traktuje to jako szansę. Dla siebie, ale także dla tych młodych zawodników – mówi szkoleniowiec, który poprzednio był w sztabie pierwszej drużyny Hutnika.

Centralna Liga Juniorów

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów słyną z ogromnych emocji, ale przede wszystkim z pięknych goli! W dzisiejszym „Best of 2020” zobaczycie między innymi kilka perfekcyjnie wykonanych rzutów wolnych, a na dokładkę strzał zza połowy, który znalazł drogę do bramki! Który z tych 10 goli z #CLJ spodobał Wam się najbardziej? Czekamy na Wasze typy w komentarzach!

Centralna Liga Juniorów

Postawa i pozycja Śląska Wrocław w pierwszej rundzie Centralnej Ligi Juniorów najlepiej opisuje jesienną część zmagań juniorów. Przez długi czas wrocławianie byli liderem rozgrywek, wielu obserwatorów zachwycało się grą zespołu Krzysztofa Wołczka, a w końcówce rundy chwila dekoncentracji zdecydowała o tym, że Śląsk jest na piątym miejscu w tabeli. – Stawka jest bardzo wyrównana, poziom idzie w górę. Ale to dobrze, bo liga będzie ciekawsza – mówi trener wrocławskiego zespołu, Krzysztof Wołczek.

Centralna Liga Juniorów

Po rundzie jesiennej liderem jest Wisła Kraków, ale różnice w tabeli nie są duże, bo nad siódmą Cracovią ma tylko sześć punktów przewagi. W ostatnim tegorocznym magazynie Centralnej Ligi Juniorów można zobaczyć gole z meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok, wywiad z Adrianem Filipkiem, trenerem wiślaków, jedenastkę rundy, a na koniec materiał podsumowujący jesienne zmagania.

Centralna Liga Juniorów

Pierwsza runda w Centralnej Lidze Juniorów zakończona. W ubiegły weekend rozegrano zaległe spotkanie Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok (3:4), które ostatecznie „zamknęło” tegoroczną część rywalizacji. Siedemnaście kolejek za nami. Jaki to był czas? Jak w liczbach prezentują się dotychczasowe zmagania? Można je o tyle łatwiej zobrazować, gdyż ubiegły sezon został przerwany również po 17. kolejce.

Centralna Liga Juniorów

Z pewnością był jednym z objawień dopiero co zakończonej rundy Centralnej Ligi Juniorów. 17-letni Kacper Skóra z Arki Gdynia zdobył jesienią szesnaście bramek, walnie przyczyniając się do tego, że jego drużyna rundę zakończyła na dziewiątym miejscu. – Tych bramek mogło być jeszcze więcej, ale w przypadku tak młodego chłopaka nie patrzmy jedynie na gole – mówią jego trenerzy.

Centralna Liga Juniorów

Tytułowy zwrot najlepiej odzwierciedla zawirowania zabrzan w drodze do startu w europejskich pucharach. Mistrz Polski w Centralnej Lidze Juniorów 2019/2020 powinien rozpocząć zmagania w Młodzieżowej Lidze Mistrzów już późnym latem. Potem termin ten przesunięto na jesień, a teraz ustalono, że młodzi piłkarze przystąpią do rozgrywek na początku marca przyszłego roku. – Niemal rok po zdobyciu złota – zauważa trener zabrzan, Radosław Osadnik.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności