Wywiady

Magda Golba od tego sezonu sędziuje mecze w najwyższej lidze kobiecej w Anglii. Niedawno była asystentką podczas starcia Arsenal - Chelsea w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Mieszkająca w Liverpoolu była piłkarka Gola Częstochowa, Zametu Strzybnica, 1.FC Katowice i Czarnych Sosnowiec w obszernej rozmowie z "Łączy nas piłka" opowiada o tym jak do tego doszło, że została wyznaczona do tak prestiżowego meczu, a także m.in. o sędziowaniu w Anglii, kobietach w Premier League, zmianie podejścia do futbolu kobiecego na Wyspach i niedoszłym transferze reprezentantki Polski.

Aktualności

W przypadku Michała Górala, 17-letniego piłkarza akademii Śląska Wrocław, nic nie wydaje się do końca normalne. O każdym kolejnym pokoleniu młodzieży stereotypowo myśli się, że jest coraz bardziej oderwane od rzeczywistości, ale to przykład osoby nad wyraz świadomej i chcącej w tej kwestii pomagać rówieśnikom. Stąd jego pomysł na napisanie książki „I’mpossible” i wiele interesujących wniosków, którymi dzieli się w rozmowie z „Łączy Nas Piłka”.

Reprezentacja A

Dzisiaj ponownie przeniesiemy się do roku 1974, do jednego z najbardziej pamiętnych w historii reprezentacji Polski. Podczas historycznego mundialu po pokonaniu Argentyńczyków i rozprawieniu się z Haiti reprezentacja Polski musiała zmierzyć się z Włochami – ówczesnym wicemistrzem świata. Zwycięstwo 2:1 było demonstracją siły biało-czerwonych, a dla Włochów porażka oznaczała pożegnanie z mundialem. Zapraszamy na nasze kanały o godzinie 20:30.

Reprezentacja A

Nie był to świetny mecz Polaków, a na pewno nie tak udany, jak pierwsze spotkanie eliminacji EURO 1996 z Francją u siebie (0:0). Remis na wyjeździe (1:1) zapamiętany zostanie jako popis Andrzeja Woźniaka, lecz w przekroju całego spotkania równie interesujący oraz ważny był przebieg rywalizacji w środku pola. Jak Piotr Świerczewski poradził sobie z Zinedinem Zidanem?

Tylko u nas

Pierwszym naturalizowanym piłkarzem w reprezentacji Polski był Węgier Rudolf Patkolo, który krótko po II wojnie światowej rozegrał trzy mecze w kadrze narodowej naszego kraju. Kibice najmocniej pamiętają z pewnością Emmanuela Olisadebe, który pomógł drużynie Jerzego Engela awansować na mistrzostwa świata w Korei i Japonii. 12 lipca 2004 roku z orłem na piersi zadebiutował natomiast Wahan Geworgian – urodzony w Erywaniu pomocnik, który wcześniej miał status bezpaństwowca.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności