Reprezentacja A

– Arek przyjechał na zgrupowanie z odnowionym urazem mięśni brzucha. Po wykonanej diagnostyce i konsultacji z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim oraz podjętej wstępnej terapii postanowiono nie podejmować zbędnego ryzyka pogłębienia urazu w trakcie potencjalnych występów w meczach z Izraelem i Słowenią. Zawodnik wraca do Włoch, gdzie na życzenie klubu będzie przechodził dalszą rehabilitację – poinformował rzecznik reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski.

Ekstraklasa

– Był bardzo pojętnym uczniem, to znaczy szybko łapał to, co się do niego mówiło. Mocne strony? Charakter i praca na boisku, której na pierwszy rzut oka nie widać. Człowiek od czarnej roboty – mówi Łączy Nas Piłka Tomasz Kafarski, były trener Tomasza Makowskiego w Górniku Łęczna. Te kilka zdań w pełni oddają charakterystykę 20-letniego pomocnika, który w silnej kadrowo Lechii Gdańsk odgrywa ważną rolę. Nie inaczej jest w reprezentacji Polski U-20 – u selekcjonera Jacka Magiery sprawuje funkcję kapitana.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja do lat 19 od poniedziałku przebywa w Walii, gdzie w środę od meczu z gospodarzami (Newport, g. 14 czasu polskiego) rozpocznie rywalizację w eliminacjach młodzieżowych Mistrzostw Europy. Rywalami w turnieju kwalifikacyjnym są jeszcze Kosowo (16.11, Newport) i Rosja (19.11, Cardiff), a z grupy awansują na pewno dwa najlepsze zespoły. O szansach oraz skali wyzwania biało-czerwonych porozmawialiśmy z selekcjonerem tej kadry, Bartłomiejem Zalewskim.

Reprezentacja A

– Przed nami jeszcze dwa mecze kwalifikacji mistrzostw Europy, to nie będą spotkania towarzyskie. Nie chodzi już tylko o pierwszy koszyk, w którym się znajdziemy w przypadku zwycięstw, po prostu chcemy grać coraz lepiej i popełniać coraz mniej błędów – powiedział na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności