Europejskie puchary

Choć od poprzednich kwalifikacji do Ligi Europy minął rok, to nadal wszyscy pamiętają w jakich okolicznościach odpadła Legia Warszawa. Ówcześni mistrzowie Polski zostali poskromieni w dwumeczu przez luksemburski F91 Dudelange. Z nowymi nadziejami, transferami i pomysłem warszawianie chcą zmazać plamę po tamtym blamażu i awansować do europejskich pucharów. Tylko, że ich droga jest wydłużona, bo walkę zaczynają od pierwszej rundy.

Europejskie puchary

Jak ważne będą czwartkowe mecze w europejskich pucharach w kontekście rankingu ligowego? Czy odmieniona Legia wystartuje na miarę oczekiwań? Jak wypadnie Carlitos w innej roli? Czy Cracovia nagrodzi się za poprzedni sezon? Gdzie drużyna Michała Probierza odnajdzie stracone gole? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed czwartkowymi spotkaniami eliminacji Ligi Europy.

Reprezentacja kobieca A

Po dwóch latach spędzonych w Italii znów będziemy mogli oglądać ją na polskich boiskach. – We Włoszech coraz bardziej doskwierała mi samotność, brak bliskich. To wszystko nie dawało mi już radości – mówi o przyczynach swojego powrotu do kraju reprezentantka Polski, a od nowego sezonu także piłkarka Czarnych Sosnowiec, Katarzyna Daleszczyk. Opowiada również o tym, czego nauczyła się we Włoszech i jak nazywali ją tamtejsi kibice.

Europejskie puchary

W pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Piast Gliwice zremisował na Białorusi z BATE Borysów 1:1. Mistrz Polski świetnie rozpoczął spotkanie i wygrywał po golu Piotra Parzyszka, ale do remisu w 64. minucie doprowadził Stanisław Dragun. Sprawa awansu do kolejnej fazy rozstrzygnie się 17 lipca o godzinie 20:00 w Gliwicach.

Aktualności

Tym razem w Opalenicy odbędzie się zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro. To druga edycja obozu dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z młodzieżowych reprezentacji kraju. – W ostatnich miesiącach sporo było meczów i turniejów, a więc okazji do weryfikacji umiejętności oraz potencjału wybranych piłkarzy. A na zgrupowaniu otrzymujemy możliwość pracy nad tymi elementami, które uznaliśmy za najważniejsze – mówi prowadzący ten projekt trener Bartłomiej Zalewski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności