Aktualności

W Kolumbii panuje opinia, że w przyszłości zastąpi w ataku drużyny narodowej Radamela Falcao. Swoją ksywkę, „Cuchu”, zawdzięcza ojcu, co ma związek z podobieństwem do Estebana Cambiasso. Juan Camilo Hernandez w zakończonym sezonie La Liga strzelał gole i na Santiago Bernabeu, i na Camp Nou. Stał się tym samym pierwszym nastolatkiem od czasów Sergio Aguero, który zdobył bramki przeciwko wielkim hiszpańskiej piłki w spotkaniu wyjazdowym. W czwartek muszą uważać na niego piłkarze Jacka Magiery.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Zapowiadają się niezwykle emocjonujące mistrzostwa i bardzo się cieszymy, że będziemy ich częścią. Zagramy z najlepszymi europejskimi reprezentacjami, a dla młodych zawodników to świetna okazja, by rozpocząć swoje kariery, nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Przede wszystkim jednak liczę na to, że wielu z tych piłkarzy zagości wkrótce w pierwszej reprezentacji Polski – powiedział po ogłoszeniu listy zawodników powołanych na turniej finałowy mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019 trener młodzieżowej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Puchar Polski kobiet

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzano losowanie, w którym wyłoniono gospodarza meczu finałowego o Puchar Polski kobiet. Będzie nim zespół Czarnych Sosnowiec, który zmierzy się z Medykiem Konin. Spotkanie odbędzie się w środę, 19 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie ŁKS w Łodzi. Mecz pokaże Polsat Sport.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W czwartek reprezentacja Polski U-20 rozegra pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata, a jej rywalem będzie Kolumbia. Dla naszych zawodników zbliża się jedno z największych wyzwań ich życiu, do czego byli przygotowywani przez trenera Jacka Magierę przez ostatni rok. – Sztab przedstawił nam mocne i słabe strony Kolumbijczyków. Nie czujemy presji, będziemy mieli wielkie wsparcie od kibiców – powiedział bramkarz Radosław Majecki.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności