Aktualności

W piątek 11 stycznia 2019 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Spotkano się z przedstawicielami klubu Wisła Kraków SA, którego licencja na grę w Ekstraklasie została zawieszona. – Sytuacja w klubie jest dosyć dynamiczna. Nie zmienia się z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę. Po podjęciu naszej ostatniej decyzji 3 stycznia, zawieszającej Wiśle licencję na grę w Ekstraklasie, skierowaliśmy do klubu zapytanie o dodatkowe informacje.  Otrzymaliśmy wiadomość, kto jest według klubu właścicielem i prezesem. Niestety nie uzyskaliśmy wiarygodnych informacji finansowych i prognozy na resztę sezonu – powiedział Krzysztof Rozen, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Aktualności

Kiedy 25 sierpnia 2017 roku Damian Szymański debiutował w ekstraklasie w barwach Wisły Płock w przegranym 0:4 meczu z Górnikiem Zabrze, chyba nikomu przez myśl nie przeszło, że niecałe dwa sezony później pochodzący z Kraśnika zawodnik, jako czterokrotny reprezentant Polski, przeniesie się do mocnej ligi rosyjskiej. W niedzielę wraz ze swoim menedżerem, Mariuszem Piekarskim, 23-letni pomocnik pojechał na zgrupowanie nowego klubu – Achmata Grozny.

Reprezentacja A

Damian Szymański zmienił barwy klubowe. Reprezentant Polski odchodzi z Wisły Płock i swoją karierę będzie kontynuował w zespole Achmata Grozny, ósmej drużyny ligi rosyjskiej. Damian Szymański reprezentował Wisłę od sezonu 2017/2018, gdy do Płocka trafił z Jagiellonii Białystok. W barwach „Nafciarzy” wystąpił w 49 meczach LOTTO Ekstraklasy i trzech spotkaniach rozgrywek o Puchar Polski.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Przed Kamilem Grabarą nowe wyzwanie, z którym nie tylko on wiąże duże nadzieje. W Liverpoolu młodzieżowy reprezentant Polski pozostawał w przedsionku seniorskiego futbolu, a jedyną styczność z pierwszym zespołem miał podczas treningów, wspólnych zajęć, ale to nie to samo, co regularna gra z seniorami. Taką szansę otrzyma w Aarhus FC, klubie, do którego przenosiny mogą okazać się początkiem poważnej kariery. Grabara rozpoczyna piłkarską dorosłość.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W jesiennych barażach okazał się jednym z nieoczekiwanych bohaterów reprezentacji Polski do lat 21 w dwumeczu z Portugalią. Jego szansa gry w kadrze Czesława Michniewicza przyszła po wielu miesiącach cierpienia, leczenia i męczarni poza boiskiem. W wywiadzie dla „Łączy Nas Piłka” Krystian Bielik opowiada, jak kontuzje zmieniły jego podejście oraz tłumaczy, dlaczego w dniu swoich 21. urodzin czuje się… staro.

Reprezentacja A

Do niedawna Leicester City było mocno polskim klubem. Grali w nim w jednym czasie Marcin Wasilewski oraz Bartosz Kapustka. W sobotę fani Lisówprzypomną sobie jak to było, gdy na boisku pojawiał się Polak, bo ich zespół zmierzy się z Southampton, w którym bardzo dobre recenzje zbiera Jan Bednarek. King Power Stadium zatem ponownie może być areną występu reprezentanta Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności