Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 bezbramkowo zremisowała w pierwszym spotkaniu Elite Round z Francją. W następnym meczu biało-czerwoni zagrają z Izraelem (23 marca o godzinie 17:00). Ostatnim przeciwnikiem będzie zespół Szwajcarii (26 marca o godzinie 15:00).

Reprezentacja A

Dzień przed meczem kwalifikacji EURO 2020 Jerzy Brzęczek potwierdził, kto będzie numerem jeden w bramce. W spotkaniu z Austrią między słupkami stanie Wojciech Szczęsny. – Mogę potwierdzić, od pierwszych minut będzie bronił Wojciech Szczęsny. To była dla mnie bardzo trudna decyzja – powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

– Jeśli w futbolu nie będziesz walczyć i biegać, to nie osiągniesz korzystnego rezultatu. Przed nami trudny wyjazdowy mecz, ale przyjechaliśmy tu z myślą, aby rozegrać dobre spotkanie i wygrać. Wiemy, jak ogromne znaczenie dla przebiegu całych eliminacji będzie miało to pierwsze spotkanie, dlatego korzystny rezultat będzie bardzo ważny – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej w Wiedniu pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Reprezentacja Polski do lat 17 od porażki rozpoczęła turniej Elite Round. W pierwszym spotkaniu piłkarze prowadzeni przez trenera Przemysława Małeckiego przegrali z Rosjanami 2:3. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli Polacy, bo od prowadzenia, ale sytuacja biało-czerwonych skomplikowała się, gdy czerwoną kartką w pierwszej połowie ukarany został Filip Marchwiński. Rywale wykorzystali grę w przewadze i zwycięstwo zapewnili sobie w końcówce meczu.

Tylko u nas

W trzecim odcinku serii „VARto wiedzieć” odnosimy się, w porozumieniu z Kolegium Sędziów PZPN, do trzech zdarzeń z wykorzystaniem wideoweryfikacji w meczach 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tłumaczymy, dlaczego sędzia wstrzymał sygnalizację spalonego w spotkaniu Wisły Płock z Pogonią, jak analizowano bramkową sytuację w derbach Krakowa oraz z czego wynikało odwołanie karnego w starciu Legii ze Śląskiem.

Reprezentacja A

Czwartkowy mecz będzie dopiero dziewiątym oficjalnym starciem Polaków z Austriakami. Choć historia konfrontacji polsko-austriackich jest krótka, obfitowała za to w wiele emocji, a jej częścią byli m.in. legenda Cracovii Józef Kałuża, od nazwiska którego nazwano stadion „Pasów”, Andrzej Strejlau, Paweł Janas, obecny trener bramkarzy reprezentacji Polski Andrzej Woźniak, a także... selekcjoner Jerzy Brzęczek. W XXI wieku z reprezentacją tego kraju mierzyliśmy się trzykrotnie, za każdym razem były to spotkania o konkretną stawkę, w tym pamiętny remis 1:1, zapamiętany głównie z powodu kontrowersyjnej decyzji sędziego Howarda Webba.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności