II Liga

Ponad 120 minut musieli czekać kibice w Rzeszowie na wyłonienie zwycięzcy w meczu barażowym o awans do Fortuna 1. Ligi. W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o wszystkim zdecydowała seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali zawodnicy Resovii i to właśnie oni mogą cieszyć się z awansu na drugi poziom rozgrywkowy!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W programie „Jak oni trenują?” cyklicznie opowiadamy Wam o tym, co najciekawszego dzieje się w futbolu młodzieżowym w Polsce i w Programie Certyfikacji PZPN. W drugim odcinku odwiedziliśmy z naszymi kamerami klub ze Złotą Gwiazdką – Widok Skierniewice, by zobaczyć, jak świetnie rozwijają swoją bazę, na jakich wzorcach rozwijają młodzież i na co zamierzają przeznaczyć pieniądze z dofinansowania. W ramach Programu Certyfikacji i we wsparciu Ministerstwa Sportu niemal 600 szkółek otrzyma w tym roku 35 milionów złotych! Nie zabrakło też nadesłanych przez Was spektakularnych akcji!

Wywiady

Wychowanek ŁKS ćwiczy z LKS Różyca, drużyną z łódzkiej okręgówki, w której nie brakuje też byłych piłkarzy Widzewa. – Docinków w szatni oczywiście nie brakuje, ale wszyscy cieszymy się, że znów będą derby Łodzi. Miałem przyjemność dwa razy zagrać w tych spotkaniach. Dla zawodnika, a zwłaszcza wychowanka, liczy się tylko zwycięstwo. Z drugiej strony były czasy, kiedy w Widzewie grali moi koledzy. W trakcie meczu byliśmy rywalami, ale po nich prywatnie często się przyjaźniliśmy – podkreśla Paweł Golański, 14–krotny reprezentant Polski, były zawodnik m. in. Korony Kielce, Steauy Bukareszt czy Górnika Zabrze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności