Aktualności

Historia jego życia wskazuje, że urodził się po to, by być gwiazdą ekranu, a został gwiazdą piłki. Pierwszy raz w telewizji pojawił się w wieku trzech lat, gdy kręcono materiał o rodzinie Alabów, opowiadającym o czarnoskórym członku armii austriackiej. Dorastał w rodzinie ludzi sukcesu, jego matka to była „Miss Filipin w Austrii", ojciec działał w branży muzycznej, w przeszłości służył w wojsku. Syn George'a i Giny, David Alaba to klubowy kolega Roberta Lewandowskiego, który walczy o to, aby w kraju nie mówiono o nim jako o zmarnowanej nadziei złotego pokolenia.

Reprezentacja A

Niespełna piętnaście lat minęło od ostatniej wygranej Polaków z Austrią na Ernst Happel Stadion. Biało-czerwoni zdobyli wówczas niezwykle ważne trzy punkty w eliminacjach, które dodały im nie tylko pewności siebie, ale dały także komfort w tabeli. W czwartek na tym samym obiekcie podopieczni selekcjonera Jerzego Brzęczka będą chcieli wyszarpać zwycięstwo za wszelką cenę. Nie ma co ukrywać – to pierwsze spotkanie dla nas i Austriaków będzie kluczowe w kontekście dalszych eliminacji do EURO 2020.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Z trzeciego poziomu ligowego do młodzieżowej reprezentacji Polski – taki skok zrobił pomocnik Radomiaka i nie chce na tym poprzestać. – Chciałbym znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Świata U-20 – mówi Dominik Sokół, nowa twarz w kadrze przygotowującej się do drugiego najważniejszego mundialu.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Reprezentacja Polski U-20 z Japonią rozegra przedostatni mecz przed młodzieżowym mundialem. Piłkarze obu drużyn poczują się już jak na mistrzostwach – zagrają na głównej arenie turnieju – stadionie Widzewa, sporne sytuacje rozstrzygnie VAR, a po zakończeniu spotkania – niezależnie od wyniku – zaplanowano konkurs rzutów karnych. Początek meczu w czwartek o godz. 17 (transmisja w TVP Sport, studio przedmeczowe od godz. 16:15).

Reprezentacja A

Kanapa, telewizor, meczyk reprezentacji, grupa facetów i luźne gadanie dosłownie o wszystkim. Brzmi znajomo? Pewnie tak! A gdy dodamy do tego, że w jednym miejscu spotkali się: sportowiec roku, piłkarz roku i najlepszy polski sędzia, dotrze do Was, że można się spodziewać naprawdę ostrej mieszanki, co chwila wybuchającej śmiechem i anegdotami. Bartosz Kurek, Łukasz Fabiański i niespodziewany gość, Szymon Marciniak, oglądają wspólnie mecz Austrii z Polską na UEFA EURO 2008. Howard Webb, pamiętacie? Nie ma co gadać, to trzeba zobaczyć!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności