Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Brakowało trochę ruchliwości z przodu, częstszego pokazywania się na pozycji, od piłki do piłki, żeby stwarzać sobie miejsce i sytuacje. Presja na pewno jest, ale każdy musi sobie z tym poradzić indywidualnie. Na stadionie było 17 tysięcy ludzi. Warto grać dla takiej publiczności i trzeba się do tego przyzwyczajać. Zapraszam na kolejne spotkanie, wszystko jest jeszcze do wygrania – powiedział po pierwszym meczu Polaków na młodzieżowym mundialu pomocnik Tomasz Makowski.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Miałem sporo udanych interwencji, ale nie można mówić, że byłem najlepszy w drużynie. Przepuściłem dwa strzały i ulegliśmy Kolumbii, więc to nie był mój dobry występ. Przegrywamy i wygrywamy zawsze razem – podkreślał Radosław Majecki, bramkarz reprezentacji Polski po pierwszym spotkaniu mistrzostw świata U–20.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Kibice robili wszystko, co w ich mocy, my również staraliśmy się bardzo, chcieliśmy ten mecz wygrać, ale niestety się nie udało. Zabrakło chłodnej głowy, wydaje mi się, że to był główny powód naszej porażki. Teraz trzeba to wszystko przeanalizować, jutro skupimy się na analizie – powiedział tuż po meczu z Kolumbią obrońca reprezentacji Polski do lat 20 – Serafin Szota.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Od początku spotkania staraliśmy się kontrolować przebieg gry. Zaczęliśmy bardzo spokojnie, chcieliśmy dominować na boisku. Każdy błąd, który został przez nas popełniany, zawodnicy szybko reagowali i naprawiali nieporozumienia. Dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich i udało nam się dwukrotnie zdobyć bramkę. Zwycięstwo jest zasłużone – powiedział po wygranym meczu z Polską trener Kolumbijczyków Arturo Reyes.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności