Reprezentacja A

Na niespełna tydzień przed startem ligi chorwackiej Damian Kądzior wywalczył pierwsze trofeum w sezonie. Mistrz kraju Dinamo Zagrzeb z reprezentantem Polski w składzie pokonał HNK Rijeka 1:0 i sięgnął po Superpuchar. Decydującego gola w pierwszej strzelił Amer Gojak. Kądzior wystąpił w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał do ostatniego gwizdka arbitra.

Aktualności

Trzeci raz z rzędu to zdobywca krajowego Pucharu triumfował w meczu z mistrzem na oficjalne rozpoczęcie sezonu. Dwa gole Lukasa Haraslina oraz trafienie Jarosława Kubickiego wystarczyły Lechii (3:1), by wrócić do Gdańska z Superpucharem, choć Piast wcale nie był zespołem dużo słabszym w tym emocjonującym starciu w Gliwicach.

Aktualności

Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec zapewnił, że jego zespół jest w pełni zmobilizowany na sobotnie starcie z Piastem Gliwice o Superpuchar Polski i zrobi wszystko, aby sięgnąć po kolejne trofeum. – Nie ma mowy o przetarciu przed sezonem. Do Gliwice przyjedzie prawie 2000 naszych kibiców. Jest do zdobycia Superpuchar. Chcemy pokazać dobrą, konsekwentną piłkę i znowu świętować – zapowiada Piotr Stokowiec.

Aktualności

Dla gliwickiego Piasta to będzie pierwszy w historii występ w meczu o Superpuchar, ale czy mistrz Polski wykorzysta tę okazję do postawienia kolejnego kroku? Jak na dyspozycję drużyny Waldemara Fornalika wpłynie mecz z Bate: zarówno ten, który już zagrali i który dopiero będzie? Jak zareaguje Patryk Dziczek i czy w ogóle do tej reakcji dostanie okazję? Czy w Lechii Gdańsk faktycznie jest już większa rywalizacja? Czy drużyna Piotra Stokowca rozwinęła się w ofensywie? Zapraszamy na zestaw pięciu najważniejszych pytań przed meczem, który tradycyjnie otwiera sezon ligowy w Polsce. Początek spotkania Piasta z Lechią w sobotę o godz. 20.30.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności