I Liga

Globtroter powie, że podróże kształcą. Podobnego zdania, tyle że na temat zagranicznych staży, są trenerzy pracujący na co dzień w I lidze. Dla nich wyjazd do danego klubu to nie tylko obowiązek związany z licencją. Widzą w tym głębszy sens. Dostają wiedzę, której nie nauczą się z podręcznika. – Takie staże powinny być stałym elementem naszej pracy – mówi szkoleniowiec Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz.

Wywiady

Uważa, że w reprezentacji Polski zostawił cząstkę siebie, a gra dla niej była zaszczytem, powodem do dumy. Dziś może podsumować dekadę, czyli zamknięty rozdział, na liczbie 44, swojej kariery, związany z drużyną narodową. – Nadchodzi nowa generacja piłkarzy, trzeba zejść ze sceny. To nie tak, że nie widziałem dla siebie miejsca w reprezentacji, nie docierały też do mnie sygnały, że nie mam co liczyć na powołanie od trenera Jerzego Brzęczka. Po prostu uznałem, że już mi wystarczy – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka” Sławomir Peszko.

Aktualności

– Plan, który zakładaliśmy udało nam się zrealizować w stu procentach, zarówno od najważniejszej strony, czyli szkoleniowej, jak i w pozostałych czterech obszarach. Wielu zawodników po raz pierwszy spotkało się z tak indywidualnym podejściem – podsumowuje pierwsze zgrupowanie Talent Pro koordynator projektu, Bartłomiej Zalewski. We wtorek 39 zawodników wróciło do Polski po tygodniu treningów w hiszpańskiej Esteponie.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

– Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. – To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby zorganizować świetny turniej piłkarski. Tak, parafrazując słynny cytat z „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta, mogła wyglądać rozmowa Michała Mączki, Mateusza Ryła i Macieja Szczęsnego, gdy w głowach trójki znajomych z Wrocławia zrodził się pomysł zorganizowania Futboholik Cup.

Reprezentacja A

Po niespełna miesiącu wraca Bundesliga i walka o mistrzostwo kraju. Rozgrywki są już na półmetku, a nieprzerwanie lideruje Borussia Dortmund. Po słabym początku Bayern Monachium chwycił wiatr w żagle i zbliżył się już do BVB na sześć punktów. W piątek Bawarczycy będą chcieli zmniejszyć stratę wyjazdowym meczem z Hoffenheim. Zapraszamy do zapoznania się z raportem kadrowicza.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności