Reprezentacja kobieca A

Latem zeszłego roku odeszła z 1. FFC Frankfurt do występującego w 2. Bundeslidze 1. FC Saarbruecken. Transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Julia Matuschewski błyskawicznie stała się liderem walczącego o awans zespołu i niespodziewanie została najskuteczniejszą piłkarką zaplecza Bundesligi z dorobkiem 20 goli w 25 meczach. – Musiałam odejść, żeby się odbudować – mówi w rozmowie z Łączy nas piłka 22-letnia reprezentantka Polski.

Aktualności

Nad Sekwaną doczekano się złotych czasów, w których do głosu dochodzi cała masa zawodników młodej, zdolnej, utalentowanej piłkarskiej generacji. Jednym z nich jest Moussa Diaby, skrzydłowy już znany nie tylko kibicom PSG, ile całej Francji, jeśli nawet nie Europy. W końcu to gracz o umiejętnościach porównywanych z Kylianem Mbappe.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Od porażki biało-czerwoni rozpoczęli mundial do lat 20. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Jacka Magiery nie zdołali zagrozić Kolumbijczykom i przegrali 0:2. Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą piłkarze z Tahiti. – Należy wyciągnąć wnioski i zamknąć temat Kolumbii. Na mecz z Tahiti musimy wyjść zdeterminowani i sięgnąć po zwycięstwo – powiedział Tymoteusz Puchacz, kapitan drużyny.

Ekstraliga kobiet

Trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraligi kobiet nie ma miejsca nawet na najmniejsze potknięcia, a niemal wszystkie mecze wywołują wielkie emocje. Nie zabraknie ich także w ten weekend, zwłaszcza w starciach Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych, Czarnych Sosnowiec z GKS Katowice, Górnika Łęczna z SMS Łódź czy nawet Mitechu Żywiec z AZS UJ Kraków.

Wolontariat

Wolontariusze z obszaru Centrum Wolontariatu oraz tzw. ACE’y, czyli ludzie od zadań specjalnych, byli jednymi z pierwszych, którzy rozpoczęli działania wspierające organizację Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Na czym polega ich praca, jak sobie radzą, co robią w wolnych chwilach i w jaki sposób udaje im się łączyć wolontariat z codziennymi obowiązkami? Tego dowiecie się z dzisiejszego materiału.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności