PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Uczestnicy historycznych zgrupowań Akademii Młodych Orłów coraz śmielej poczynają sobie w zespołach występujących na poziomie centralnym. W sezonie 2019/20 na boiskach ekstraklasy oraz 1. i 2. ligi wystąpiło łącznie 31 zawodników, którzy jeszcze niedawno, mając po 12-13 lat, otrzymywali powołania na akcje szkoleniowe Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tylko u nas

Momenty, gdy bezbłędnym przewidywaniem, ofiarnym wślizgiem lub świetnym ustawieniem piłkarze ratują zespół przed utratą bramki decydując o końcowym wyniku, często bywają niezauważone. A naprawdę warto je przypomnieć i… ogromnie docenić! Dlatego dziś w kolejnym odcinku naszej serii znajdziecie takie chwile, jak między innymi: Antoni Szymanowski decydujący w ostatniej minucie legendarnego meczu na Wembley o awansie Polaków, Kamil Glik i Michał Pazdan ratujący zespół po wcześniejszych nieporozumieniach, Tomasz Kłos wybijający piłkę z linii we wręcz nieprawdopodobnym stylu czy… Sławomir Peszko, który dobrze wiedział, gdzie stać po strzale reprezentanta Niemiec. Zapraszamy do oglądania!

Wywiady

Górnik Zabrze w latach 80-tych ubiegłego wieku był hegemonem. Cztery lata z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski. Jednym z filarów tej drużyny, chociaż zostającym nieco w cieniu, był Józef Dankowski. – Dbaliśmy o markę Górnika Zabrze – mówi skromnie były defensor, który w klubie z Roosevelta jako piłkarz spędził osiem lat, w ostatnich latach był także trenerem zabrzan.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności