PKO Ekstraklasa

Warta Poznań dołączyła w PKO Ekstraklasie do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Stali Mielec. „Zieloni” wygrali baraże, a trudną i wymagającą drogę przez cały sezon przeszli z trenerem Piotrem Tworkiem. – Na pewno nie możemy zatracić warciańskiego charakteru. To cel numer jeden. Sukces nie oznacza, że mamy zmienić oblicze. W Warcie to nie zadziała. Wprowadzimy trochę „inności” do ekstraklasy – mówi trener w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Aktualności

W ostatnich tygodniach pojawiła się kolejna publikacja dla trenerów piłki nożnej: Program Szkolenia dla kategorii od U7 do U13. W naszym podcaście "Przy Zielonym Stoliku" rozmawiamy z jednym z autorów wydawnictwa, Marcinem Włodarskim, który pracuje również jako skaut PZPN, trener młodzieżowych reprezentacji Polski oraz w programie Talent PRO. Jednak to tylko punkt wyjścia naszej dyskusji, bo najważniejsze jest dla nas to, jak wychować piłkarza przyszłości, co będzie ważne w futbolu za kilka lat i jaki kierunek powinni obierać trenerzy i rodzice w wychowywaniu młodego talentu. Nasz podcast można również znaleźć na platformach Spotify i Soundcloud.

Federacja

Polski Związek Piłki Nożnej nie znalazł podstaw formalno-prawnych do uwzględnienia wniosku klubu Stal Stalowa Wola o rozszerzenie składu 2. Ligi w sezonie 2020/2021 do dwudziestu drużyn. W związku z powyższym klub w sezonie 2020/21 będzie uczestniczył w rozgrywkach III ligi gr. IV.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności