Wolontariat

Aby wziąć udział w Programie Wolontariatu PZPN na Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019, pokonał niemal siedem tysięcy kilometrów. Nie był to pierwszy raz, bo wcześniej przylatywał wesprzeć UEFA EURO 2012 oraz UEFA EURO U-21 Polska 2017. Poznajcie historię Johna Sikory – 57-letniego, emerytowanego nauczyciela z Kanady, który mocno podkreśla swoje polskie korzenie i od wielu lat regularnie przybywa do kraju nad Wisłą, aby odwiedzić rodzinę, znajomych oraz pomagać, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.

Wywiady

3 grudnia Marcin Kaczmarek dobije czterdziestki, ale nie myśli o zakończeniu przygody z piłką. Miał propozycje podpisania nowej umowy z Olimpią Grudziądz, ale zdecydował się na powrót do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którego kiedyś przenosił się do ekstraklasy, do Korony Kielce. Od ostatniego występu „Kaki” w KSZO minęło 14 lat, ale urodzony w Błaszkach dwukrotny reprezentant Polski cieszy się sympatią kibiców tego zespołu.

Reprezentacja futsalu A

Na taki transfer kibice futsalu w kraju czekali długie lata. Michał Kałuża, bramkarz reprezentacji Polski od najbliższego sezonu będzie występował w najlepszej lidze świata, czyli w Primera Division. – Wszystko poszło szybko i działo się w przededniu mojego wylotu na urlop, więc załatwialiśmy to dosłownie w biegu – mówi 20-letni bramkarz, który zamienił Rekord Bielsko-Biała na drużynę Burela FS.

Aktualności

Na początku lutego Jarosław Jach został wypożyczony z Crystal Palace do Sheriffa Tiraspol. Występy w zespole mistrza Mołdawii, z którym już sięgnął po krajowy puchar, mają mu pomóc w osiągnięciu takiego poziomu, by móc wywalczyć miejsce w swoim angielskim klubie. Po pobycie w Turcji 25-letni obrońca odczuwał niedosyt, bo niewiele pograł w ekipie Caykur Rizespor. –  Trener Zekić poukładał Sheriffa pod względem dyscypliny taktycznej, urozmaicił go w ofensywie. Siłą rzeczy jesteśmy faworytem, stawiamy na ofensywę i staramy się zaskakiwać konkurentów – mówi Jach.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności