Reprezentacja A

– Spodziewaliśmy się, że w Wiedniu nie będzie łatwo, tym bardziej, że po ostatnich meczach bez wygranej wciąż nam to siedziało w głowach. Wiedzieliśmy, że tym spotkaniem możemy zrobić pierwszy krok. To było dla nas ważne, żebyśmy wrócili na zwycięską ścieżkę i mam nadzieje, że teraz będziemy już szli od wygranej do wygranej – powiedział po meczu z Austrią w Wiedniu Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Krzysztof Piątek był bohaterem pierwszego meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. To gol napastnika AC Milan dał biało-czerwonym zwycięstwo z Austrią w Wiedniu. – Chciałem zagrać od pierwszej minuty, ale rozpocząłem mecz na ławce. Dlatego byłem odpowiednio zmotywowany, wchodząc na boisko. Cieszę się, że mogłem pomóc drużynie, bo to ona jest najważniejsza – powiedział po spotkaniu uradowany Piątek.

Reprezentacja A

– Spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego meczu. Trochę nam dopisało szczęście, ale trzeba do wszystkiego podchodzić ze spokojem, chłodną głową. Na początku na Praterze Austriacy grali między naszymi liniami pomocy i obrony, musieliśmy jakoś na to zareagować. Potrzebowaliśmy trochę czasu. Cieszy strzelenie gola, a we właściwym miejscu znalazł się Krzysiek Piątek. Wygraliśmy w odpowiednim momencie – powiedział po meczu Kamil Glik.

Reprezentacja A

– Ta porażka ma bardzo gorzki smak, bo nie byliśmy gorszym zespołem od Polski. Stworzyliśmy więcej okazji do zdobycia goli niż Polacy. Do 25. minuty dominowaliśmy na boisku, potem do głosu doszedł nasz rywal. Po utracie gola mieliśmy świetne sytuacje do zdobycia bramek, ale żadnej nie udało się wykorzystać – powiedział po meczu trener reprezentacji Austrii Franco Foda.

Reprezentacja A

– Bardzo cieszymy się z tak cennego zwycięstwa w pierwszym meczu. Od początku mojej kadencji czekaliśmy na wygraną, więc to podwójna radość. Oczywiście spodziewaliśmy się trudnego meczu, jak wcześniej wspominałem. W ostatnich minutach mieliśmy trochę szczęścia, ale udało się zejść z boiska z kompletem punktów – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności