Europejskie puchary

– Słowaccy piłkarze chcą grać w Polsce. Uważają, że tu jest wyższy poziom sportowy, drużyny są lepsze i ogólnie liga jest mocniejsza. No i oczywiście dostaną więcej pieniędzy niż w słowackiej lidze – przyznaje Jan Kocian, były trener Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin czy Podbeskidzia Bielsko–Biała. – Dlaczego słowackie zespoły wygrywają z polskimi? To paradoks, którego nie potrafię do końca wyjaśnić – dodaje.

Aktualności

W ostatnich sezonach był jednym z filarów Korony Kielce. Teraz Bartosz Rymaniak, bo o nim mowa, będzie reprezentował barwy mistrza Polski. 29-letni defensor dołączył do drużyny Piasta Gliwice w przededniu bardzo ważnych spotkań o Superpuchar Polski i w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z BATE Borysów, ale do dyspozycji trenera Waldemara Fornalika będzie dopiero za kilkanaście dni.

FORTUNA I Liga

Wymóg gry co najmniej jednego młodzieżowca w drużynie z zaplecza ekstraklasy to dobra okazja, żeby sprawdzić jak z powyższym przepisem radzą sobie przedstawiciele Fortuna 1 ligi. Kilka klubów tej klasy rozgrywkowej ma w swoich szeregach młodych zawodników już prezentujących sobą dość dużo. „Łączy Nas Piłka” prezentuje zestawienie najważniejszych młodzieżowców zespołów, które przystąpią do zmagań na I-ligowym froncie w sezonie 2019/20.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kamil Grabara najpierw przedłużył kontrakt z Liverpoolem, a następnie został wypożyczony na sezon do Huddersfield Town FC, spadkowicza z Premier League. – Szanuję rywali do miejsca w składzie, ale jednocześnie patrzę na siebie i zrobię wszystko, by być numerem jeden w bramce. Chcę być nim od pierwszego meczu i grać w każdym kolejnym – twierdzi Kamil Grabara.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności