Futsal

Nie chcą rywalizować z pasjonatami piłki nożnej, bo wiedzą, że z góry są skazani na porażkę. Chcą pokazywać młodym dzieciakom, także im najbliższym, że futsal może być bardzo fajnym uzupełnieniem rozwoju młodego piłkarza. – W naszej strefie klimatycznej jest to możliwe – mówi Jakub Drwal, dyrektor sportowy Mistrzostw Polski Futsal Młodej Ekstraklasy.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Już w niedzielę (20 stycznia) wystartuje tegoroczna edycja Zimowej Akademii Młodych Orłów. Jako pierwsze w Bydgoszczy zameldują się dziewczęta z roczników 2005, 2006 i 2007. Po nich okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostaną chłopcy urodzeni w 2005 roku, a na koniec ich o rok młodsi koledzy. Łącznie pod okiem selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski przez trzy tygodnie trenować będzie 160 kandydatek i kandydatów na piłkarzy.

I Liga

Drużyny Fortuna 1 Ligi przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły między 7 a 14 stycznia. Pierwszoligowcy niemal za siedem tygodni rozegrają pierwszy mecz o stawkę. – To jest w zupełności wystarczający czas do tego, aby dobrze przygotować piłkarzy – mówi profesor Zbigniew Jastrzębski, który specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym.

Tylko u nas

Regularny monitoring meczów w klubach, wizyty trenerów reprezentacji i wreszcie pierwsze wspólne zgrupowanie. Nowy program PZPN – Talent Pro – wkroczył na kolejny etap. Najzdolniejsi polscy piłkarze w wieku 14-16 lat przez miniony tydzień trenowali w hiszpańskiej Esteponie pod okiem pokaźnego sztabu szkoleniowego, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę w zakresie dietetyki i psychologii sportu. Zobaczcie, jak ta część programu wyglądała z perspektywy jednego z najmłodszych uczestników – Kuby Antczaka, 14-letniego piłkarza FC Wrocław Academy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności