Reprezentacja A

– W pierwszej połowie meczu zagraliśmy bardzo słabo, mieliśmy nawet spore problemy z utrzymywaniem się przy piłce. Myślę, że wynika to z faktu, iż nie byliśmy wystarczająco agresywni i aktywni. Po przerwie graliśmy już lepiej, ale co z tego, skoro znowu straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry – powiedział po meczu z Polską selekcjoner reprezentacji Izraela Andreas Herzog.

Reprezentacja A

– Bramka dla Izraela była trochę szczęśliwa. Udało nam się zablokować strzał, ale piłka przypadkowo spadła na piąty metr i nie miałem już szans na skuteczną interwencję. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Na pewno miało na to wpływ ustawienie naszego przeciwnika, które pozwalało nam na kontrolowanie gry. W drugiej części meczu nasi rywale zmienili swoje ustawienie i grali dużo bardziej agresywnie. To spowodowało, że było nam trudniej, ale ogólnie wyglądało to całkiem nieźle – przyznał po starciu z Izraelem bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

Reprezentacja A

– Niestety, niepotrzebnie straciliśmy bramkę w ostatnich minutach, ale moim zdaniem najważniejsze są zasłużone trzy punkty. Zagraliśmy dziś dobry mecz, dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce. Jedyne, czego można żałować, to niewykorzystane sytuacje, bo powinniśmy zdobyć więcej bramek. Skuteczność to element, który musimy poprawić. Osobiście cieszę się, że strzeliłem kolejnego gola. Pod tym względem to dla mnie bardzo dobry okres – powiedział po meczu z Izraelem strzelec pierwszego gola dla biało-czerwonych Grzegorz Krychowiak.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 po zwycięstwie 4:1 z Kosowem odzyskała spokój i awansowała na drugie miejsce w tabeli turnieju eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy. – Bylimy naprawdę bardzo dobrze przygotowani do tego meczu, drużynę Kosowa mieliśmy przekrojowo przeanalizowaną. Od strony mentalnej ten rywal wymagał dużej koncentracji, organizacji w defensywie – mówi Bartłomiej Zalewski, selekcjoner kadry.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski pod wodzą trenera Czesława Michniewicza w piątym meczu kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 doznała pierwszej porażki. Biało-czerwoni ulegli w Sofii Bułgarii 0:3, a łupem bramkowym podzielili się Tonislav Yordanov i Stanislav Ivanov. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności