PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Daniel Pliński (205 cm wzrostu, 100 kg wagi) to jeden z najlepszych polskich siatkarzy XXI wieku. W reprezentacji Polski rozegrał 142 mecze. W 2006 roku w Japonii został wicemistrzem świata, a trzy lata później w Turcji mistrzem Europy. W siatkarskiej ekstraklasie wystąpił w 498 spotkaniach, pięć razy był mistrzem kraju, trzy razy wicemistrzem. Po sezonie 2017/18, w wieku niespełna 40 lat, zakończył bogatą karierę i wrócił do rodzinnego Pucka. Tu niespodziewanie, chyba także dla samego siebie, ze środkowego bloku zmienił się w środkowego obrońcę. Pod koniec rundy jesiennej został piłkarzem występującej w pomorskiej Klasie A Zatoki 95 Puck.

I Liga

W poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła większość naszych ligowych drużyn, w tym Garbarnia. Krakowski klub ma jeden cel – utrzymać się w pierwszej lidze, zajmuje bowiem po pierwszej rundzie ostatnie miejsce. W Krakowie nie zamierzają się poddawać – do drużyny Bogusława Pietrzaka dołączył wyróżniający się zawodnik drugoligowego Gryfa Wejherowo, Kamil Włodyka. – Ten transfer to bodziec do dalszej pracy – mówi 24-latek, którego droga do pierwszej ligi była długa i wyboista.

Aktualności

To mogło być dla młodych piłkarzy przebywających w hiszpańskiej Esteponie ogromne zaskoczenie. Na zgrupowaniu zawodników z roczników 2002, 2003 i 2004 pojawił się selekcjoner Jerzy Brzęczek. – Podkreślę dwie rzeczy: wasze marzenia i zaangażowanie w dążeniu do nich. Możecie o czymś marzyć, ale bez odpowiedniego podejścia nic się nie uda – mówił szkoleniowiec pierwszej reprezentacji do grupy 39 młodych piłkarzy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności