PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Przez kilka lat dominowali w rozgrywkach piłkarskich szóstek w Polsce, zostali też najlepszym zespołem w Europie. Kilkanaście miesięcy temu powiedzieli jednak: „Koniec!”. Drużyna się rozwiązała. Ciągnęło jednak wilki do lasu. Dynamik Herring Toruń właśnie wrócił, ale już nie na orliki, lecz do hal. Zespół zadebiutował w II lidze futsalu. Plany ma bardzo ambitne.

FORTUNA Puchar Polski

Dwie klasy rozgrywkowe różnicy, ale tylko jeden mecz, w którym wszystko jest możliwe. W środowe popołudnie drugoligowa Chojniczanka Chojnice zmierzy się z Cracovią w spotkaniu, którego stawką będzie półfinał Fortuna Pucharu Polski. Faworyt wydaje się oczywisty, ale gospodarze starcia wierzą w niespodziankę. – Marzenia warto i trzeba mieć – mówi szkoleniowiec Chojniczanki Adam Nocoń.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Na każdym z możliwych poziomów rozgrywkowych trenerzy zadają sobie pytanie: „Jak sprawić, aby mój zawodnik był jeszcze lepszy?”. Tylko niektórzy z nich mają świadomość, że kluczem do funkcjonowania w treningu i procesie rozwoju jest prewencja urazów, czyli unikanie kontuzji.

FORTUNA Puchar Polski

Wywalczenie trofeum Fortuna Pucharu Polski może być ostatnią szansą dla Lecha Poznań, by w przyszłym sezonie rywalizować w europejskich pucharach. Podopieczni trenera Dariusza Żurawia spisywali się przeciętnie, ale po dwóch zwycięstwach z rzędu morale w obozie „Kolejorza” poprawiły się. Dzisiaj o godzinie 20:30 poznaniacy staną do rywalizacji o krajowy puchar z Rakowem Częstochowa. – Musimy być bardzo czujni, bo Raków to solidny zespół i tak wysoko w ligowej tabeli nie znalazł się przypadkiem – powiedział przed spotkaniem trener Lecha.

FORTUNA Puchar Polski

W bojowych nastrojach przystąpią do pucharowej rywalizacji drużyny Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. Obie jedenastki w dwóch ostatnich meczach ligowych zdobyły komplet punktów, na dodatek w Fortuna Pucharze Polski wietrzą swoją szansę na zdobycie trofeum. – W Poznaniu potwierdzimy, że jesteśmy w dobrej formie – mówi defensor gości Andrzej Niewulis, który z potyczek pucharowych z „Kolejorzem” ma całkiem dobre wspomnienia.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności