PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 63. część cyklu.

Federacja

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A.  o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.

Puchar Polski

W Totolotek Pucharze Polski ominął tylko jedno spotkanie, w PKO Ekstraklasie w większości meczów wychodził w pierwszym składzie. Lewy obrońca Cracovii stał się jej podstawowym młodzieżowcem, choć nie był to dla Kamila Pestki łatwy sezon. Najważniejsze było jednak zwieńczenie: zdobyte trofeum i miano najlepszego zawodnika finału.

Reprezentacja A

Juventus FC pokonał na Allianz Stadium 2:0 UC Sampdorię i na dwie kolejki przed zakończeniem tego sezonu Serie A zapewnił sobie mistrzostwo Włoch. To dziewiąty tytuł zdobyty przez „Juve” z rzędu i 36 w historii. Pod tym względem nikt nie może się równać z ekipą „Starej Damy”, która jest najbardziej utytułowanym klubem w całej Italii. Dla Wojciecha Szczęsnego, który był w tym sezonie pewnym punktem Juventusu, to trzecie scudetto w karierze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności