Reprezentacja A

Po skutecznie wykonanym przez Arkadiusza Milika „podwójnym” rzucie karnym reprezentacja Polski wywalczyła w Portugalii remis i punkt, dający nam rozstawienie w pierwszym koszyku w losowaniu eliminacji UEFA EURO 2020. Zobaczcie obszerny skrót spotkania Ligi Narodów w Guimarães – bez głosu komentatora, z samym dźwiękiem boiska i trybun Estádio D. Afonso Henriques.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie w barażu z Portugalią, ledwo zespół Czesława Michniewicza wrócił do Polski, a już selekcjoner będzie musiał szykować się do podróży na ceremonię losowania młodzieżowego EURO. W piątek w Bolonii o godzinie 18 biało-czerwoni dowiedzą się z kim zagrają latem 2019 roku.

Wolontariat

Mówi się o nim: miasto w górach, miasto historyczne, o pięknej architekturze, miasto ludzi młodych, przedsiębiorczych, miasto stu przemysłów, kultury – bajkowe miasto… Od niedawna możemy także dodać Miasto Gospodarz Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019! Bielsko-Biała – kolejny bohater naszego cyklu reportaży – już odlicza dni do rozpoczęcia turnieju i serdecznie zaprasza wolontariuszy do włączenia się w jego organizację.

– W przerwie meczu było dużo rozmów motywacyjnych. Widzieliśmy, co dzieje się na boisku. Że Portugalia nie stworzyła sobie wielu sytuacji, że możemy wywieźć stąd korzystny rezultat. Założenie było jasne: dalej gramy w takim stylu, jak w pierwszej połowie i na pewno się uda. Tak też się stało. Nie traktujmy tego meczu jak przełomu. To po prostu dobry wynik – mówił po spotkaniu w Guimarães Mateusz Klich.

Prowadzeni przez Czesława Michniewicza Polacy również rywalizowali z Portugalczykami i dokonali rzeczy wielkiej, zwyciężyli 3:1 (w Zabrzu przegrali 0:1 – przyp. red.) i w ten sposób zapewnili sobie awans na młodzieżowe EURO. I to po raz pierwszy od 1994 roku! Zobacz radość biało-czerwonych!

Fantastycznie ułożyło się spotkanie rewanżowe dla reprezentacji Polski do lat 21, która do Portugalii poleciała z jednobramkowym deficytem. Jednak w pierwszej połowie drużyna Czesława Michniewicza trafiła do siatki faworytów aż trzy razy, a zszokowanych rywali stać było tylko na jedno trafienie w odpowiedzi. Tym samym Polacy latem 2018 roku zagrają we Włoszech na młodzieżowych mistrzostwach Europy!