Ekstraklasa

– Nasi sędziowie są na poziomie europejskim, ale chcemy o nich dbać, im pomagać – mówił Zbigniew Boniek na środowej konferencji środowiska piłkarskiego dotyczącej projektu Video Assistant Referee (VAR), który od pół roku działa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz Pucharu Polski. Przez dwie godziny trwała dyskusja przedstawicieli PZPN oraz klubów i mediów.

Sędziowie

– Celem wprowadzenia systemu VAR nie jest wprowadzenie stuprocentowej skuteczności w sędziowaniu. Piłka nożna zawsze budziła, budzi i mam nadzieję będzie budzić ogromne emocje. Nie da się zrobić tak, by sędziował komputer, to zabiłoby futbol. Chodzi o to, by przy minimum ingerencji osiągnąć maksimum korzyści. Naszym założeniem jest to, by unikać takich sytuacji, jak ta z poprzedniego sezonu, gdy po golu strzelonym ręką przez Rafała Siemaszkę wszyscy na stadionie mieli świadomość, że sędzia popełnił błąd – mówi o systemie VAR, który działa w LOTTO Ekstraklasie już od pół roku międzynarodowy arbiter, sędzia edukator VAR Paweł Gil.

Ekstraklasa

W środę na stadionie PGE Narodowym odbyła się zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej konferencja dotycząca projektu VAR. – Prace koncepcyjne rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku, a już w listopadzie siedem spotkań w kolejce Ekstraklasy było poprowadzonych z udziałem Video Assistant Referee – mówił Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych. Przedstawiamy statystyki półrocza działań związanych z użyciem technologii wideo w polskiej piłce.

Ekstraklasa futsal

W pierwszym tegorocznym odcinku magazynu Łączy Nas Futsal gościliśmy Rafała Krzyśkę. Nowy bramkarz Clearexu Chorzów opowiedział o swoich występach w lidze niemieckiej, powrocie do Futsal Ekstraklasy, a także o reprezentacji Polski i jej przygotowaniach do mistrzostw Europy.

II Liga

Po zakończeniu jesiennych zmagań w rozgrywkach II ligi na czele usadowiła się ekipa GKS 1962 Jastrzębie, która wypracowała sobie kilkupunktową przewagę nad grupą pościgową przewodzoną przez ŁKS Łódź, Wartę Poznań i Radomiak Radom. Awans beniaminka byłby sporą niespodzianką, jednak jest coraz bardziej prawdopodobny. Sprawdziliśmy, jak w ostatnich dziesięciu latach radzili sobie wiosną mistrzowie drugoligowej jesieni!

Tylko u nas

„Moje najważniejsze 90” minut, to cykl Łączy Nas Piłka, w którym byli reprezentanci Polski sięgają pamięcią do swoich pamiętnych meczów w koszulce z orłem na piersi. Swoimi wspomnieniami podzielił się z nami Tomasz Hajto, który z wielkim sentymentem wraca do spotkania eliminacji mistrzostw świata z Norwegią. Mecz miał miejsce 1 września 2001 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży