Reprezentacja A

Selekcjoner Adam Nawałka jest pierwszym trenerem w historii reprezentacji Polski, który wprowadził drużynę narodową i do mistrzostw Europy, i do finałów mistrzostw świata. Jest również drugim sportowcem, po Pawle Janasie, która zagrał na mundialu jako piłkarz i będzie na nim jako szkoleniowiec biało-czerwonych. Jakie umiejętności i cechy charakteru pozwoliły 60-letniemu dziś Nawałce dojść do miejsca, w którym się znalazł? Specjalnie dla Łączy nas piłka odpowiadają byli selekcjonerzy reprezentacji Polski – Jacek Gmoch, Andrzej Strejlau, Antoni Piechniczek i Paweł Janas.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

W ostatnim meczu turnieju eliminacji mistrzostw Europy biało-czerwoni zremisowali ze Szwecją 1:1. Biało-czerwoni długo prowadzili po trafieniu z pierwszej połowy Jakuba Karbownika, jednak zwycięstwo odebrał Rasmus Wikström, który popisał się przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Zalewskiego z siedmioma punktami zajął pierwsze miejsce i w Elite Round będzie rozstawiony.

Reprezentacja A

W kolejnym podsumowaniu weekendowych występów reprezentantów Polski Łukasz Wiśniowski i Michał Zachodny zajmą się przede wszystkim dobrymi występami biało-czerwonych we Włoszech. Dawid Kownacki strzelił debiutanckiego gola, kolejne trafienie zaliczył Karol Linetty. Natomiast nie zapominamy o innych kadrowiczach Adama Nawałki i dyskutujemy m.in. o Kamilu Gliku, Macieju Rybusie i zawodnikach z Ekstraklasy.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

W ostatnim meczu turnieju eliminacji mistrzostw Europy biało-czerwoni zremisowali ze Szwecją 1:1. Biało-czerwoni długo prowadzili po trafieniu z pierwszej połowy Jakuba Karbownika, jednak zwycięstwo odebrał Rasmus Wikström, który popisał się przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Zalewskiego z siedmioma punktami zajął pierwsze miejsce i w Elite Round będzie rozstawiony.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Przed reprezentacją Polski do lat 17 ostatni mecz w pierwszej rundzie eliminacji mistrzostw Europy. Jego stawką będzie pierwsze miejsce, które daje w Elite Round rozstawienie. Rywalami podopiecznych Bartłomieja Zalewskiego będzie zespół Szwecji, który ma taki sam dorobek punktowy, jak Polacy. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży