Ekstraklasa futsal

Po wyeliminowaniu walijskiego Swansea zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała w sobotę przystąpią do kolejnej rundy futsalowej Ligi Mistrzów. W 1/16 finału przeciwnikiem aktualnego mistrza Polski będzie przedstawiciel Rumunii, czyli United Galati. Początek tej konfrontacji został zaplanowany na godzinę 16:00, a transmisję z wydarzenia przeprowadzi kanał nSport+.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Dorastała w rodzinie legend krakowskiej piłki, ale futbolowe treningi zaczęła dopiero w wieku 25 lat. Pierwszego ligowego gola strzeliła w tych samych butach, w których jej dziadek robił to kilkadziesiąt lat temu. Pracuje w korporacji i choć bardzo to lubi, po wyjściu z biura szuka nowych, często mocnych wrażeń. Blind football, motocykl, kurs sportowej jazdy samochodem, kurs kaskaderski. Długo by wymieniać. Poznajcie piłkarską (ale nie tylko) historię Małgorzaty Sarnat, zawodniczki Wawelu Kraków.

PKO Ekstraklasa

Na testy zaprosiły go angielskie kluby Norwich City, Aston Villa, Derby County, Arsenal, Chelsea, Liverepool i Southampton. Ostatnio ofertę złożyło Lazio Rzym. Jan Biegański zdecydował się budować karierę krok po kroku, a nie skakać na głęboką wodę. 18-letni pomocnik reprezentacji Polski U-19 pierwszoligowy GKS Tychy zamienił na ekstraklasową Lechię Gdańsk. – Wierzę, że sobie poradzi w ekstraklasie. W jego przypadku na szczęście umiejętności idą w parze z głową – mówi Artur Derbin, trener Biegańskiego w GKS.

Wywiady

Pavol Stano zbiera znakomite recenzje za pracę na Słowacji. Z MSK Żilina zajął w poprzednim sezonie drugie miejsce w kraju i awansował do europejskich pucharów. Teraz, mając najmłodszy skład w lidze i jeden z najmłodszych w Europie, także z Polakami – Jakubem Kiwiorem i Dawidem Kurminowskim – ekipa z Żiliny plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Stano, który grał w przeszłości w Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce czy Podbeskidziu Bielsko-Biała nie narzeka na brak ofert, ale na razie nie zamierza zmieniać miejsca pracy.

III Liga

Adam Żak, Michał Fidziukiewicz, Mariusz Idzik, Szymon Kobusiński – w tym sezonie grono czołowych strzelców trzeciej ligi, którzy wzbudzają zainteresowanie klubów z centralnego poziomu, jest wyjątkowo spore. Sytuacja to jednak rzadka, bo w poprzednich latach dobra i skuteczna gra w rozgrywkach makroregionalnych niekoniecznie musiała oznaczać szansę na awans sportowy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności