PKO Ekstraklasa

Wyjątkowe jest to lato dla polskich klubów: nie tylko ze względu na to, że przerwa między sezonami jest bardzo krótka, ledwie kilkutygodniowa, ale też przez ich działania poza boiskiem. Kibice pasjonujący się transferami mogą wreszcie dostrzec, że za większością działań ich klubów stoi jakaś myśl, a większość z ruchów można podporządkować do kilku kategorii.

PKO Ekstraklasa

Po 25 latach do piłkarskiej elity wraca Warta Poznań. Szczególne to wydarzenie, zwłaszcza dla pana Karol Majewski. Dzisiaj to kierownik drużyny, ale w poznańskim klubie od 1989 roku pełnił przeróżne funkcje. – Przede wszystkim Wartę mam w sercu, jestem kibicem tej drużyny – przyznaje 63-latek. Liczy, że przygoda z ekstraklasą jego ukochanej drużyny potrwa dłużej niż dwa lata, tak jak miało to miejsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Centralna Liga Juniorów

W zbliżającym się sezonie Centralnej Ligi Juniorów „objawi” się zapewne kilkunastu utalentowanych piłkarzy. Jednym z tych, który ma szansę przebić się do świadomości szerszego grona kibiców jest Jakub Grzesiak. 17-letni bramkarz Górnika już w ubiegłym sezonie przyczynił się do mistrzostwa zabrzan, teraz trenuje z pierwszą drużyną Marcina Brosza. – CLJ to okno wystawowe dla młodych chłopaków – mówi golkiper, który również w najbliższym sezonie będzie mógł grać w CLJ.

PKO Ekstraklasa

Po dwóch sezonach spędzonych w Stomilu Olsztyn, a czterech w Fortuna 1. Lidze Szymon Sobczak zdecydował się na zmianę. Od nowego sezonu będzie zawodnikiem Jagiellonii Białystok. – Jest to klub, który ma swoją markę w Polsce. Ma jedną z lepszych baz treningowych, jakie znam. Pojawiały się też inne oferty, ale mniej konkretne, kiedy więc ze swoją propozycją przyszła Jagiellonia, dokładnie przeanalizowałem wszystkie plusy i minusy i razem z menedżerem stwierdziliśmy, że niczego nie będzie mi w stolicy Podlasia brakować. Będę mógł tylko i wyłącznie skupić się na dalszym rozwoju – mówi 27-letni napastnik w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Puchar Polski

16,5 roku – tyle wynosiła średnia wieku drużyny Lecha II Poznań, która w sobotę w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski 2020/2021 ugościła we Wronkach ekipę Elany Toruń. I dodajmy, że ugościła mało serdecznie, bo do następnej rundy na szczeblu centralnym – 1/32 finału – awansowali arcymłodzi zawodnicy z Poznania! W dwóch pozostałych meczach Błękitni Stargard mierzyli się z Legionovią Legionowa, a Skra Częstochowa podejmowała Stal Stalowa Wola. Prezentujemy wam wszystkie jedenaście bramek z trzech spotkań tej fazy rozgrywek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności