Ekstraklasa

Gdy trafił pod skrzydła trenerów z Akademii Zagłębia Lubin, ci musieli wyrobić w nim nawyk biegania po boisku. Gdy zrozumiał, że w piłce chodzi o inteligentne poruszanie się, w ogóle ważny jest w niej ruch, stał się zawodnikiem innym niż wszyscy. W swoim roczniku wyróżniał się, był najlepszy z najlepszych z całej szkółki „Miedziowych”, więc kwestią czasu pozostawało włączenie go do kadry pierwszej drużyny. W PKO Ekstraklasie Łukasz Poręba zadebiutował w poprzednim sezonie. Nowy rozpoczął jako gracz podstawowego składu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W ostatnich latach Puchar Polski znów często nazywany jest „Pucharem Tysiąca Drużyn”. To także zasługa coraz chętniej biorących udział w tych rozgrywkach zespołów amatorskich. Ekipy rywalizujące w ligach halowych czy na orlikach, grupy znajomych, drużyny złożone z przedstawicieli jednego zawodu, a nawet sędziowie – grają właściwie wszyscy. Może kolej także na was?

Aktualności

Murawa naprawdę równa jak stół, a w drużynie 11 tak samo zbudowanych chłopków osadzonych na grillach. – Jak większość zaczynałam od grania w barze dla relaksu, bo piłkarzyki to zdecydowanie sport barowy – przyznaje Karolina Kłos, reprezentantka Polski w futbolu stołowym na ostatnich mistrzostwach świata. – Teraz mam w domu profesjonalny stół, ale wciąż lubię pograć ze znajomymi w klubie. Miny zaskoczonych facetów, którzy z nami przegrywali, są niesamowite – żartuje.

Ekstraklasa

To nie jest piękna historia dwudziestoparolatka, który przebił się do pierwszej drużyny swojego macierzystego klubu i robi w nim furorę. Sytuacja Pawła Tomczyka w Lechu Poznań wymaga od niego ciągłej walki o swoje. W „Kolejorzu” musi cały czas udowadniać, że jest gotowy i zasługuje na miano napastnika numer jeden. Być może przełomowy w tym względzie okaże się gol strzelony w pierwszej kolejce nowego sezonu PKO Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności