Reprezentacja młodzieżowa U-20

Polacy w drugim spotkaniu grupowym mistrzostw świata U-20 zmierzą się z reprezentacją Tahiti. Biało-czerwoni potrzebują zwycięstwa, a jakie plany na ten mecz mają nasi rywale, trenujący na co dzień w większości w amatorskich klubach? O futbolu w Tahiti opowiadają trener naszych przeciwników oraz 16-letni obrońca, który jest jednocześnie najmłodszym uczestnikiem turnieju.

Reprezentacja A

W sobotnim finale Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał na Olympiastadion w Berlinie 3:0 RB Lipsk, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który został wybrany piłkarzem meczu. – Mieliśmy tylko jeden cel: zdobyć ten puchar! Za wszelką cenę chcieliśmy ukończyć tegoroczne rozgrywki z dubletem. Ciężko na to pracowaliśmy. Teraz możemy sobie powiedzieć, że był to dla nas udany sezon – powiedział po końcowym gwizdku kapitan reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

To będzie ważna niedziela dla dwóch klubów z Mediolanu, które w dalszym ciągu walczą o prawo gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Krzysztof Piątek i spółka muszą poradzić sobie na wyjeździe ze SPAL 2013 Thiago Cionka. Na drodze Interu stanie zaś świetnie dysponowany Bartomiej Drągowski. Kto okaże się zwycięski? Sprawdź rozkład transmisji.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Dla zawodnika to normalna sytuacja, że może czasem usiąść na ławce rezerwowych i nie wejść na boisko. Mnie to również spotykało, nie jest to coś obcego. Teraz na każdym treningu staram się udowadniać, że zasługuję na miejsce w składzie – powiedział Adrian Łyszczarz, który nie wystąpił w meczu z Kolumbią, inaugurującym Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności