II Liga

Po 10. kolejce w 2. Lidze nie ma już ani jednego niepokonanego zespołu. PGE GKS Bełchatów, który najdłużej ten status utrzymywał, tym razem z Pruszkowa wracał bez punktów. Miniony weekend przyniósł też między innymi wysoką porażkę Siarki w podkarpackich derbach, czy świetny comeback ROW-u Rybnik w meczu z Radomiakiem. Zapraszamy na magazyn skrótów 10. kolejki 2. Ligi.

Reprezentacja A

To był jeden z pierwszych kontaktów Roberta Lewandowskiego z piłką, ale napastnikowi nie przeszkodziło to w idealnym zachowaniu się w polu karnym i strzeleniu swojego premierowego gola w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Przy udziale kapitana reprezentacji Polski Bayern Monachium po niełatwym spotkaniu w Lizbonie pokonał Benfikę 2:0. Z kolei Wojciech Szczęsny zachował czyste konto i obronił rzut karny w meczu Juventusu z Valencią. Zapraszamy na podsumowanie występów biało-czerwonych w pierwszej kolejce tych europejskich rozgrywek.

Reprezentacja A

Debiut w reprezentacji, dobre występy w nowym klubie, przygotowania do gry w Lidze Europy – Damian Kądzior przeżywa intensywny czas. Po transferze do Dinama Zagrzeb nie stracił nic ze swoich atutów, którymi imponował w Górniku Zabrze, co ułatwiło mu proces aklimatyzacji w stolicy Chorwacji. – Obym cały czas szedł w odpowiednim kierunku. Będę ciężko pracował, żeby grać w Dinamie tak, jak dotychczas, a nawet lepiej. Może to przełoży się w przyszłości na większą liczbę minut w reprezentacji Polski – mówi Kądzior w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Aktualności

Piłka nożna jest jednym z najbardziej uniwersalnych języków, rozumianym na każdej szerokości geograficznej, przez ludzi o każdym kolorze skóry, wychowanych w skrajnie odmiennych kulturach i wyznających różne religie. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy i uczestnicy warszawskiej Etnoligi, czyli rozgrywek dla mieszkających w Polsce obywateli państw z często bardzo egzotycznych zakątków świata.

Reprezentacja A

Selekcjoner Jerzy Brzęczek ma już za sobą dwa mecze w nowej roli – Polacy pod jego wodzą zremisowali z Włochami oraz Irlandią. To dobry moment, by porozmawiać o pierwszych wrażeniach i przemyśleniach. – Trudno wprowadzić twardą zasadę „nie powołujemy tych, którzy nie grają”. Musielibyśmy nie powołać trzech-czterech zawodników, którzy grali w meczach z Włochami i Irlandią w podstawowym składzie. Moim zdaniem nas na to nie stać – przyznaje sternik reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży