Tylko u nas

Choć od kilkunastu lat pracuje w czołowym klubie Bundesligi, w Polsce nie jest postacią zbyt popularną. Sławomir Czarniecki jest obecnie koordynatorem sportowym w Bayerze 04 Leverkusen, odpowiadając za kwestie związane z akademią tego klubu. – Najważniejszym aspektem, żeby przebić się do pierwszego zespołu, jest osobowość. Dążenie do sukcesu ma mnóstwo wspólnego z charakterem, podobnie jak otoczenie zawodnika – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Aktualności

Najbardziej polskie miasto w Stanach Zjednoczonych, Chicago, zostanie jeszcze bardziej biało-czerwone za sprawą Przemysława Frankowskiego. Skrzydłowy reprezentacji Polski przeszedł do drużyny „Strażaków” i będzie kolejnym Frankowskim, który zagra w tej drużynie. W ogóle jest to bardzo polski klub, bo występowali w nim także Jerzy Podbrożny, Roman Kosecki i Piotr Nowak. Sama liga MLS  stanie się miejscem rywalizacji trzech zawodników znad Wisły – młodego „Franka”, Przemysława Tytonia oraz Kacpra Przybyłki.

Federacja

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniu w dniu 22 stycznia 2019 roku zajęła się analizą sytuacji finansowej Klubów Ekstraklasy objętych nadzorem finansowym: Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Zagłębia Sosnowiec oraz Korony Kielce. Ponadto Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Wisła Kraków SA o odwieszenie licencji, a także wniosek Stomilu Olsztyn SA o ponowne przełożenie terminu spłaty zobowiązań wynikających z kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego.

Reprezentacja A

Na przestrzeni kilku ostatnich okienek transferowych jego nazwisko było jednym z najczęściej wymienianych w kontekście zmiany barw klubowych i zagranicznego wyjazdu. O reprezentanta Polski pytali Włosi, pytali Francuzi, latem Belgowie, a teraz Rosjanie oraz Amerykanie. To właśnie pomiędzy Achmatem Grozny, a Chicago Fire odbył się ostatni pojedynek o podpis Przemysława Frankowskiego, byłego już gracza Jagiellonii Białystok, który po czterech i pół roku gry dla żółto-czerwonych, karierę kontynuować będzie za oceanem.

Reprezentacja kobieca A

Ewa Pajor zmierza po koronę królowej strzelczyń Bundesligi. Katarzyna Kiedrzynek pobiła rekord występów w PSG, gdzie coraz lepiej radzi sobie Paulina Dudek. Aleksandra Sikora walczy o mistrzostwo Włoch z Juventusem. Reprezentantki Polski w coraz większym gronie bez kompleksów podbijają Europę. Sprawdziliśmy, jak radziły sobie „polskie stranieri” w 2018 roku.

Reprezentacja A

Młodzieżowy reprezentant Polski Bartłomiej Drągowski został wypożyczony do końca sezonu z ACF Fiorentiny do Empoli FC. 21-letni bramkarz nie ukrywał, że zależy mu na regularnej grze, a w trwającym obecnie sezonie zanotował zaledwie trzy występy w Serie A. Ma się to zmienić na Stadio Carlo Castellani, gdzie chce postawić na niego trener Giuseppe Iachini.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności