MOBILNE AMO - DOLNOŚLĄSKIE

Aktualności

Łączy Nas Piłka z ….. Chrobrym Głogów rozwiń

Mobilna Akademia Młodych Orłów odwiedza różne miejsca. Miejskie bądź gminne ośrodki sportu, szkoły, a także kluby piłkarskie. 9 października na zaproszenie koordynatora Grzegorza Nowaka odwiedziliśmy Akademię Piłkarską Chrobry Głogów, która była gospodarzem II bloku szkoleniowego dla powiatu głogowskiego. Duże słowa uznania i podziękowania dla Trenera Nowaka, który przygotował perfekcyjne warunki do tego typu warsztatów i stworzył warunki zarówno dla rozwoju lokalnego środowiska trenerów i nauczycieli w- f oraz zawodników, którzy uczestniczyli w pokazowym treningu i grze selekcyjnej. „Nas Trenerów najbardziej cieszy fakt, iż klub tak zorganizował dzień naszej wizyty, że wszyscy trenerzy AP Chrobry Głogów mogli uczestniczyć w naszych warsztatach i była to najlepsza frekwencja trenerów wśród dolnośląskich powiatów. Dzięki temu nasze spotkanie było bogate w pytania i merytoryczną dyskusje dotyczącą szkolenia dzieci i młodzieży” – podsumowuje wizytę Trener Maciej Szeliga Duże brawa dla wszystkich trenerów za zaangażowanie w ten projekt i z pewnością można stwierdzić, że mogą być wzorem dla innych powiatów.

MOBILNA AMO WRACA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE rozwiń

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracamy do warsztatów szkoleniowych
Mobilnej AMO w województwie dolnośląskim.

W miesiącach wrzesień i październik będziemy skupieni na II Bloku szkoleniowym, gdzie tematem przewodnim będą Filary szkolenia dzieci i młodzieży.

Część praktyczną poprowadzimy w kategorii U13 (rocznik 2006 – 2007) a grę selekcyjną w kategorii U11 (rocznik 2008 – 2009). Pełny harmonogram naszych wizyt znajdziesz poniżej w zakładce „PLAN ZAJĘĆ”.

Kluby, trenerów, którzy chcieliby polecić swoich zawodników do udziału w pokazowym treningu i grze selekcyjnej zapraszamy do kontaktu:

- Maciej Szeliga tel. 501 559 105; e – mail: maciej.szeliga@pzpn.pl

- Mateusz Kaluźniak tel. 501 559 074; e – mail: mateusz.kaluzniak@pzpn.pl

Z MOBILNEJ AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW DO REPREZENTACJI DOL. ZPN rozwiń

W dniach 25-31.08.2018 odbyło się selekcyjne zgrupowanie Reprezentacji Dol. ZPN dla zawodników z rocznika 2006 oraz 2007. Miejscem do którego udała się Reprezentacja było Pobierowo w woj. Zachodniopomorskim. W trakcie zgrupowania zawodnicy oprócz treningów oraz analiz brali udział w warsztatach szkoleniowych, rozegrali również mecze kontrolne z Pogonią Szczecin oraz FASE Szczecin. Był to bardzo intensywny czas dla zawodników i bardzo dziękujemy za pełne zaangażowanie. W wolnym czasie zawodnicy brali udział w turniejach plażowej piłki nożnej.

Zostało powołanych 21 zawodników z 12 dolnośląskich klubów. Zdecydowana większość bo aż 14 zawodników została wyselekcjonowana na podstawnie udziału w nowym projekcie Polskiego Związku Piłki Nożnej – Mobilna Akademia Młodych Orłów !!!

Poniżej przedstawiamy listę zawodników, którzy uczestniczyli w treningach przeprowadzonych przez Mobilną Akademie Młodych Orłów , Kluby oraz Trenerów prowadzących którzy na co dzień pracują z tymi zawodnikami.

1 -MARCEL KAPCIAK / Granica Bogatynia /JACEK PANFIL

2- KRZCIUK JAKUB / Polonia Trzebnica / PAWEŁ KAPINOS

3- HAPONIUK DAWID / Olimpia Kamienna Góra / ADAM NOWAK

4- CAŁY MAREK / Champion Oława /ŁUKASZ WRÓBEL

5- JANISZEWSKI JAN / Chojnik Jelenia Góra / DARIUSZ MICHAŁEK

6- CYPRIAN MICHALSKI / Chojnik Jelenia Góra / DARIUSZ MICHAŁEK

7- PIECH KONRAD / AP Strzał w Dziesiątkę Radwanice / KANRAD JANCZAK

8- FRANCUS SEBASTIAN / Górnik Nowe Miasto / SEBASTIAN RACIENIEWSKI

9 -WOŹNIAK TOMASZ / AP Brzeg Dolny / KRZYSZTOF JAWORSKI

10- CICHY NATAN / Chojnik Jelenia Góra / DARIUSZ MICHAŁEK

11- LABIAK OLIVIER / Górnik Nowe Miasto / SEBASTIAN RACIENIEWSKI

12- DUDA MATEUSZ / Polonia Stal Świdnica / MARIUSZ KRUPCZAK

13- LIPIŃSKI HUBERT / Polonia Stal Świdnica / MARIUSZ KRUPCZAK

14-TARATUTA PATRYK / Polonia Stal Świdnica / MARIUSZ KRUPCZAK

MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW W GNIEWINIE rozwiń

W dniach 17 - 19 lipca br. Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN, uczestniczyli w obozie piłkarskim PZPN, zorganizowanym dla 80 najlepszych zawodników w kraju z rocznika 2005. Edycja Letniej Akademii Młodych Orłów odbywa się jak co roku w Gniewinie. Nasz region reprezentował Trener i koordynator Mobilnej AMO na Dolnym Śląsku - Maciej Szeliga Celem spotkania było poznanie kryteriów i sposobu selekcji młodych piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych Polski oraz zasad funkcjonowania obozów LAMO i ZAMO (Letnia i Zimowa Akademia Młodych Orłów). Głównym zadaniem było prowadzenie obserwacji zawodników w trakcie treningów oraz podczas turnieju piłkarskiego. Była to również okazja to rozmów i wymiany doświadczeń szkoleniowych m.in. z takimi trenerami jak: Marcin Dorna czy Andrzej Dawidziuk .

Mobile AMO na Dniu Talentów AP Gminy Kobierzyce rozwiń

W dniu 25 marca w kobierzyckiej hali sportowo-widowiskowej odbyły się testy do Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce. Gościem specjalnym był Pan Mariusz Pawelec obrońca Śląska Wrocław. Rekrutację prowadzili trenerzy KOSiR- Panowie: Sebastian Słobodzian, Tomasz Legodziński, Piotr Marek i Cyprian Łoposzko. Trenerzy Mobilnego AMO Dolny Śląsk mieli doskonałą okazję do tego, aby przyjrzeć się z bliska nowo powstałej Akademii i porozmawiać szerzej z Panią Dyrektor KOSiR-u - Mają Muszyńską i z koordynatorem - Sebastianem Słobodzianem. Efektem wspólnych rozmów będzie pierwsze na terenie gminy Kobierzyce szkolenie w ramach naszego projektu, które odbędzie się 27 kwietni o godz 15.30 na obiektach KOSiR - u. Trzymamy kciuki za utalentowaną kobierzycką młodzież i zapraszamy na szkolenie.

Mobilna Akademia Młodych Orłów STARTUJE na Dolnym Śląsku rozwiń

Dzisiaj w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej mieliśmy możliwość spotkać się z Wiceprezesem ds. szkoleniowych - Krzysztofem Paluszkiem, koordynatorem AMO we Wrocławiu - Jackiem Opałką oraz przedstawicielami nowo otwartych Dolnośląskich Akademii Piłkarskich w Oławie i Kobierzycach. Była to doskonała okazja do tego aby przybliżyć wszystkim projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów na terenie woj. dolnośląskiego oraz wspólnie o nim podyskutować.

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.