MOBILNA AMO - DOLNOŚLĄSKIE

Aktualności

Powiat kłodzki wykazał się trenerską...AKTYWNOŚCIĄ rozwiń

Temat czwarty (Kreatywność) pomału dobiega końca w województwie dolnośląskim.

Omawiane kwestie podczas naszych warsztatów, związane z tym, jak rozwijać procesy myślenia w treningu (podczas gry) wywoływały wiele merytorycznych dyskusji w wielu powiatach naszego województwa - i bardzo nas to cieszy.

Na wyróżnienie natomiast zasługuje powiat kłodzki, który oprócz dobrej frekwencji wykazał zaangażowanie (pytania i dyskusja) zarówno podczas sesji teoretycznej, jak i praktycznej.
Bardzo pozytywne jest też to, że po części praktycznej trenerzy w pełnym składzie uczestniczyli w długiej (merytorycznej) dyskusji, która była podsumowaniem naszego spotkania .

BRZEG DOLNY KOŃCZY 3 TEMAT SZKOLEŃ MOBILNEJ AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW rozwiń

W poniedziałek 21 stycznia na obiekcie KHS "ROKITA" w Brzegu dolnym odbyła się ostatnia edycja 3 tematu warsztatów szkoleniowych, w której dolnośląscy trenerzy zgłębiali wiedzę w zakresie intensywności treningowej.

Dziękujemy Prezesowi AP Brzeg Dolny oraz Kompleksowi Hotelowo - Sportowemu "ROKITA" w Brzegu Dolnym za pomoc w organizacji naszego szkolenia.

Przed nami 4 temat - "KREATYNOŚĆ" - na który serdecznie zapraszamy i zachęcamy do śledzenia naszego harmonogramu w zakładce "PLAN ZAJĘĆ"

DO ZOBACZENIA W TWOIM POWIECIE

WITAMY W NOWYM (2019) ROKU :) rozwiń

Mobilna Akademia Młodych Orłów w woj. dolnośląskim WITA W NOWYM ROKU i zaprasza na dalszy cykl naszych szkoleń.

W styczniu ostatnie miejsca (Polkowice, Bolków, Jeżów Sudecki i Brzeg Dolny), w których zakończymy nasze warsztaty z 3 tematu - Intensywność treningowa.

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczniemy również realizację tematu czwartego - Kreatywność.
Miejscowości, które odwiedzimy jako pierwsze to: Syców (p. oleśnicki), Prusice (p. trzebnicki), Zawidów (p. zgorzelecki), Siechnice (p. wrocławski).

PRZYPOMINAMY, ŻE NASTĄPIŁA ZMIANA SPOSOBU ZAPISYWANIA SIĘ NA NASZE SZKOLENIA.
ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ PRZEZ STRONĘ PZPN 24

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZEGO HARMONOGRAMU W ZAKŁADCE - "PLAN ZAJĘĆ".

DO ZOBACZENIA W TWOIM POWIECIE

Powiat średzki rozpoczyna trzeci temat szkoleń w woj. dolnośląskim rozwiń

Mobilna Akademia Młodych Orłów z końcem października rozpoczyna trzeci temat szkoleń.
Pierwszym powiatem, do którego zawitaliśmy po raz trzeci był powiat średzki.
Trenerzy tym razem spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Miękini.
W części teoretycznej skupiliśmy się na pojęciu "Intensywności treningowej", a w części praktycznej na "Przenoszeniu ciężaru gry w wolne strefy boiska".

Zapraszamy Trenerów do zapoznania się z harmonogramem naszych wizyt w zakładce "Plan zajęć" i do uczestnictwa w naszych warsztat w swoim powiecie.

DO ZOBACZENIA NA SZKOLENIU

Łączy Nas Piłka z ….. Chrobrym Głogów rozwiń

Mobilna Akademia Młodych Orłów odwiedza różne miejsca. Miejskie bądź gminne ośrodki sportu, szkoły, a także kluby piłkarskie. 9 października na zaproszenie koordynatora Grzegorza Nowaka odwiedziliśmy Akademię Piłkarską Chrobry Głogów, która była gospodarzem II bloku szkoleniowego dla powiatu głogowskiego. Duże słowa uznania i podziękowania dla Trenera Nowaka, który przygotował perfekcyjne warunki do tego typu warsztatów i stworzył warunki zarówno dla rozwoju lokalnego środowiska trenerów i nauczycieli w- f oraz zawodników, którzy uczestniczyli w pokazowym treningu i grze selekcyjnej. „Nas Trenerów najbardziej cieszy fakt, iż klub tak zorganizował dzień naszej wizyty, że wszyscy trenerzy AP Chrobry Głogów mogli uczestniczyć w naszych warsztatach i była to najlepsza frekwencja trenerów wśród dolnośląskich powiatów. Dzięki temu nasze spotkanie było bogate w pytania i merytoryczną dyskusje dotyczącą szkolenia dzieci i młodzieży” – podsumowuje wizytę Trener Maciej Szeliga Duże brawa dla wszystkich trenerów za zaangażowanie w ten projekt i z pewnością można stwierdzić, że mogą być wzorem dla innych powiatów.

MOBILNA AMO WRACA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE rozwiń

Wraz z nowym rokiem szkolnym wracamy do warsztatów szkoleniowych
Mobilnej AMO w województwie dolnośląskim.

W miesiącach wrzesień i październik będziemy skupieni na II Bloku szkoleniowym, gdzie tematem przewodnim będą Filary szkolenia dzieci i młodzieży.

Część praktyczną poprowadzimy w kategorii U13 (rocznik 2006 – 2007) a grę selekcyjną w kategorii U11 (rocznik 2008 – 2009). Pełny harmonogram naszych wizyt znajdziesz poniżej w zakładce „PLAN ZAJĘĆ”.

Kluby, trenerów, którzy chcieliby polecić swoich zawodników do udziału w pokazowym treningu i grze selekcyjnej zapraszamy do kontaktu:

- Maciej Szeliga tel. 501 559 105; e – mail: maciej.szeliga@pzpn.pl

- Mateusz Kaluźniak tel. 501 559 074; e – mail: mateusz.kaluzniak@pzpn.pl

Z MOBILNEJ AKADEMII MŁODYCH ORŁÓW DO REPREZENTACJI DOL. ZPN rozwiń

W dniach 25-31.08.2018 odbyło się selekcyjne zgrupowanie Reprezentacji Dol. ZPN dla zawodników z rocznika 2006 oraz 2007. Miejscem do którego udała się Reprezentacja było Pobierowo w woj. Zachodniopomorskim. W trakcie zgrupowania zawodnicy oprócz treningów oraz analiz brali udział w warsztatach szkoleniowych, rozegrali również mecze kontrolne z Pogonią Szczecin oraz FASE Szczecin. Był to bardzo intensywny czas dla zawodników i bardzo dziękujemy za pełne zaangażowanie. W wolnym czasie zawodnicy brali udział w turniejach plażowej piłki nożnej.

Zostało powołanych 21 zawodników z 12 dolnośląskich klubów. Zdecydowana większość bo aż 14 zawodników została wyselekcjonowana na podstawnie udziału w nowym projekcie Polskiego Związku Piłki Nożnej – Mobilna Akademia Młodych Orłów !!!

Poniżej przedstawiamy listę zawodników, którzy uczestniczyli w treningach przeprowadzonych przez Mobilną Akademie Młodych Orłów , Kluby oraz Trenerów prowadzących którzy na co dzień pracują z tymi zawodnikami.

1 -MARCEL KAPCIAK / Granica Bogatynia /JACEK PANFIL

2- KRZCIUK JAKUB / Polonia Trzebnica / PAWEŁ KAPINOS

3- HAPONIUK DAWID / Olimpia Kamienna Góra / ADAM NOWAK

4- CAŁY MAREK / Champion Oława /ŁUKASZ WRÓBEL

5- JANISZEWSKI JAN / Chojnik Jelenia Góra / DARIUSZ MICHAŁEK

6- CYPRIAN MICHALSKI / Chojnik Jelenia Góra / DARIUSZ MICHAŁEK

7- PIECH KONRAD / AP Strzał w Dziesiątkę Radwanice / KANRAD JANCZAK

8- FRANCUS SEBASTIAN / Górnik Nowe Miasto / SEBASTIAN RACIENIEWSKI

9 -WOŹNIAK TOMASZ / AP Brzeg Dolny / KRZYSZTOF JAWORSKI

10- CICHY NATAN / Chojnik Jelenia Góra / DARIUSZ MICHAŁEK

11- LABIAK OLIVIER / Górnik Nowe Miasto / SEBASTIAN RACIENIEWSKI

12- DUDA MATEUSZ / Polonia Stal Świdnica / MARIUSZ KRUPCZAK

13- LIPIŃSKI HUBERT / Polonia Stal Świdnica / MARIUSZ KRUPCZAK

14-TARATUTA PATRYK / Polonia Stal Świdnica / MARIUSZ KRUPCZAK

MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW W GNIEWINIE rozwiń

W dniach 17 - 19 lipca br. Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN, uczestniczyli w obozie piłkarskim PZPN, zorganizowanym dla 80 najlepszych zawodników w kraju z rocznika 2005. Edycja Letniej Akademii Młodych Orłów odbywa się jak co roku w Gniewinie. Nasz region reprezentował Trener i koordynator Mobilnej AMO na Dolnym Śląsku - Maciej Szeliga Celem spotkania było poznanie kryteriów i sposobu selekcji młodych piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych Polski oraz zasad funkcjonowania obozów LAMO i ZAMO (Letnia i Zimowa Akademia Młodych Orłów). Głównym zadaniem było prowadzenie obserwacji zawodników w trakcie treningów oraz podczas turnieju piłkarskiego. Była to również okazja to rozmów i wymiany doświadczeń szkoleniowych m.in. z takimi trenerami jak: Marcin Dorna czy Andrzej Dawidziuk .

Mobile AMO na Dniu Talentów AP Gminy Kobierzyce rozwiń

W dniu 25 marca w kobierzyckiej hali sportowo-widowiskowej odbyły się testy do Akademii Piłkarskiej Gminy Kobierzyce. Gościem specjalnym był Pan Mariusz Pawelec obrońca Śląska Wrocław. Rekrutację prowadzili trenerzy KOSiR- Panowie: Sebastian Słobodzian, Tomasz Legodziński, Piotr Marek i Cyprian Łoposzko. Trenerzy Mobilnego AMO Dolny Śląsk mieli doskonałą okazję do tego, aby przyjrzeć się z bliska nowo powstałej Akademii i porozmawiać szerzej z Panią Dyrektor KOSiR-u - Mają Muszyńską i z koordynatorem - Sebastianem Słobodzianem. Efektem wspólnych rozmów będzie pierwsze na terenie gminy Kobierzyce szkolenie w ramach naszego projektu, które odbędzie się 27 kwietni o godz 15.30 na obiektach KOSiR - u. Trzymamy kciuki za utalentowaną kobierzycką młodzież i zapraszamy na szkolenie.

Mobilna Akademia Młodych Orłów STARTUJE na Dolnym Śląsku rozwiń

Dzisiaj w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej mieliśmy możliwość spotkać się z Wiceprezesem ds. szkoleniowych - Krzysztofem Paluszkiem, koordynatorem AMO we Wrocławiu - Jackiem Opałką oraz przedstawicielami nowo otwartych Dolnośląskich Akademii Piłkarskich w Oławie i Kobierzycach. Była to doskonała okazja do tego aby przybliżyć wszystkim projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów na terenie woj. dolnośląskiego oraz wspólnie o nim podyskutować.

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.