MOBILNA AMO - POMORSKIE

Aktualności

Wracamy do gry! Szkolenia Mobilnego AMO w nowej formule rozwiń

„Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną i nowe rozporządzenia rady ministrów szkolenia Mobilnej AMO od 26.10.2020 będą odbywać się w zmodyfikowanej formie.

TEORIA / WYKŁAD - realizowana jest w formie webinaru na żywo w MS Teams w tym samym tygodniu w ,którym realizowany jest trening pokazowy.
TRENING POKAZOWY - w danym klubie/szkółce z udziałem wyłącznie grupy zawodników z tego klubu/szkółki i obserwowany przez trenerów wcześniej zgłoszonych na szkolenie na profilu PZPN 24.

W ten sposób nowe wytyczne organizacji szkoleń, mają za zadanie wypośrodkować z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej oczekiwania środowiska, aby Mobilna AMO prowadziła szkolenia”.

Odwołane szkolenia Mobilnego AMO do dnia 15.05.2020r. rozwiń

Ze względów bezpieczeństwa w kontekście rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Polsce i mając na uwadze minimalizowanie ryzyka zachorowania, szkolenia Mobilnego AMO są odwołane do dnia 15.05.2020 r

Odwołane szkolenia Mobilnego AMO do dnia 26.04.2020r. rozwiń

Ze względów bezpieczeństwa w kontekście rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Polsce i mając na uwadze minimalizowanie ryzyka zachorowania, szkolenia Mobilnego AMO są odwołane do dnia 26.04.2020 r

Odwołane szkolenia Mobilnego AMO do dnia 13.04.2020r. rozwiń

Ze względów bezpieczeństwa w kontekście rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Polsce i mając na uwadze minimalizowanie ryzyka zachorowania, szkolenia Mobilnego AMO są odwołane do dnia 13.04.2020 r

Odwołane szkolenia Mobilnego AMO rozwiń

Ze względów bezpieczeństwa w kontekście rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa w Polsce i mając na uwadze minimalizowanie ryzyka zachorowania, szkolenia Mobilnego AMO są odwołane do dnia 25.03.2020 r

IV Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów rozwiń

Dnia 08.03.2020r. na obiektach sportowych gminy Stężyca przy ul. Abrahama 11 odbył się IV Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Pomorski Związek Piłki Nożnej, gmina Stężyca oraz klub sportowy Radunia Stężyca udział wzięło 204 uczestników z województwa pomorskiego!

Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja zawodniczek i zawodników, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od grudnia do końca lutego.

Młodzi piłkarze mieli okazję rywalizacji i konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami z 97 klubów. Udział w Turnieju Talentów to swoiste wyróżnienie, które również mobilizuje do ciężkiej i wytrwałej pracy podczas codziennych zajęć treningowych.

„Zawsze będę powtarzał, że najważniejsza praca wykonywana jest przez trenerów klubowych, którzy każdego dnia budują społecznie i piłkarsko tych młodych ludzi. Pracując przy projekcie Mobilnego AMO i przyjeżdżając do małych miejscowości bardzo często na szkoleniach spotykamy trenerów pasjonatów. Dajemy im do zrozumienia, że to właśnie ich praca na samym dole piramidy jest najważniejsza. Obojętnie gdzie byś nie pracował, czy jest to duża akademia czy malutki klubik przychodzą do Ciebie dzieci, które mają marzenia i to my właśnie odpowiadamy przed nimi swoim zaangażowaniem, przygotowaniem i intencjami. Cieszę się, że współpraca z trenerami w woj. pomorskim od początku projektu Mobilnego AMO układa się pozytywnie” – koordynator Mobilnego AMO w woj. pomorskim Arkadiusz Janor.

Podczas niedzielnych zmagań obecni byli wszyscy trenerzy kadr wojewódzkich chłopców i dziewcząt oraz dział scoutingu piłki kobiecej PZPN. Rywalizację młodych adeptów obserwował również v-ce prezes Pomorskiego ZPN prof. Andrzej Szwarc, który był pod wrażeniem umiejętności zawodników, którzy w większości wywodzą się z małych i średnich klubów.

„Sam projekt Mobilnego AMO ma spory potencjał. Szkolenie trenerów, wykłady oraz treningi praktyczne są równie ważne jak realizacja drugiego filaru obserwacji wyróżniających się zawodników. Turniej Talentów to swoiste podsumowanie naszej pracy w „terenie”. Już rok temu podczas organizacji pierwszych zawodów mieliśmy poczucie, iż impreza ta na stałe wkomponuje się do kalendarza rozgrywek Pomorskiego ZPN. Prawie 100% frekwencja, zaangażowanie trenerów klubowych oraz rodziców jest dla nas paliwem do pracy. Jednocześnie cały czas podkreślamy, że piłka tym młodym ludziom ma sprawiać radość i być ich pasją. Wiem sam po sobie, nikt w dzieciństwie nie mówił mi, że coś muszę podczas gry w piłkę. Za nim w wieku 15 lat przeszedłem do Lechi Gdańsk moim naturalnym środowiskiem piłkarskim było podwórko. Nie ma chyba nic lepszego niż organizacja turnieju dla dzieci, gdzie widzimy uśmiech i zadowolenie młodego człowieka – Rafał Kaczmarczyk, trener Mobilnego AMO”

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: chłopcy: młodzik 2007/2008, orlik 2009/2010 oraz dziewczynki 2007/2008 oraz 2009/2010.
Niedzielny Turniej Talentów pokazał, iż potencjał drzemiący w dzieciach jest ogromny.
Kwestią priorytetową jest, aby krok po kroku nie śpiesząc się, nie przeskakując
etapów szkolenia dawać im możliwość systematycznego rozwoju. Oczywiście cierpliwość w szkoleniu jest bardzo pożądana, często nie daje sukcesu na tu i teraz, jednak w długofalowym etapie szkolenia jest kluczem do rozwoju.

Oczywiście celem obserwacji jest również polecanie wyróżniających się zawodników do kadr wojewódzkich. Patrząc też z drugiej strony są zawodnicy grający zawodowo w piłkę, którzy niekoniecznie występowali w kadrach wojewódzkich czy też młodzieżowych reprezentacjach Polski. Ocena potencjału oraz rozwój zawodników na każdym etapie szkolenia jest indywidualny. Dlatego też grupa zawodników zapraszanych na Turniej Talentów nie jest hermetycznie zamknięta.

Bardzo duże słowa podziękowania składamy wójtowi gminy Stężyca za bezpłatne użyczenie obiektów oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Marcin Nikrandt, Zenon Ziegert, Ireneusz Stencel, jak również trenerom kadr wojewódzkich i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.
Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „ Diety od brokuła” – catering dietetyczny

Słowa podziękowań kierujemy również do władz Pomorskiego ZPN za finansowe i merytoryczne wsparcie imprezy.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa trenerów w szkoleniach Mobilnego AMO, jak również angażowanie swoich wyróżniających się zawodników i zawodniczki w trening oraz gry selekcyjne.

Zapraszamy do kontaktu:
Arkadiusz Janor – tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl
Rafał Kaczmarczyk – tel. 501-558-414 mail: rafal.kaczmarczyk@pzpn.pl

Ze sportowym pozdrowieniem:
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Podsumowanie pracy w styczniu rozwiń

Miesiąc styczeń był bardzo pracowity dla zespołu trenerskiego Mobilnego AMO, który przeprowadził 6 szkoleń, odbył 4 obserwacje regionalnych turniejów piłki nożnej dla dzieci oraz przez kilka dni aktywnie uczestniczył w obserwacji obozów zimowych na terenie woj. pomorskiego.

Miastko, Ryjewo, Bojano, Łęgowo, Wielki Klincz, Kobylnica. To w tych miejscowościach mieliśmy przyjemność w styczniu współpracować z trenerami oraz zawodnikami z lokalnych klubów danego powiatu. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji styczniowych szkoleń pani Małgorzacie Mierzejewskiej, panu Karolowi Lipskiemu oraz trenerom: Radosławowi Martyce, Witoldowi Koniecznemu, Norbertowi Kazimierczak oraz Krzysztofowi Recław.

Przypominamy, iż w każdym miesiącu przy najmniej jedno szkolenie dedykowane jest tylko dziewczynom, więc zachęcamy do kontaktu trenerów oraz nauczycieli, którzy prowadzą zespoły dziewczęce lub mają w swojej szkole uzdolnione przyszłe zawodniczki.

Zachęcamy do współpracy kluby, samorządy, gminy oraz szkoły w celu organizacji szkoleń jak również trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego w celu zaangażowania wyróżniających się podopiecznych w zajęcia treningowe oraz gry selekcyjne podczas wizyty Mobilnego AMO w Waszym powiecie.

Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:
Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Harmonogram szkoleń Mobilnej Akademii Młodych Orłów woj. pomorskie – luty

10.02.2020 r. powiat Gdańsk ul. Wyzwolenia 8, godz.16.30
12.02.2020 r. powiat chojnicki Konarzyny ul. Szkolna 12 godz. 16.30
13.02.2020 r. powiat malborski Stare Pole ul. Józefa Bema 6, godz.16.00
17.02.2020 r. powiat wejherowski Gniewino ul. Sportowa 5, godz.16.00
18.02.2020 r. powiat kartuski Kiełpino ul. Szkolna 29, godz.16.00
19.02.2020 r. powiat kościerski Wielki Klincz ul. Szkolna 22 godz.16.00 – Piłka nożna bez dyskryminacji
25.02.2020 r. powiat tczewski Tczew ul. Marii Konopnickiej 11, godz.16.30
26.02.2020 r. powiat Gdynia ul. Wolności 25, godz.16.00

Temat części teoretycznej: Edukacja, a szkolenie dzieci

Temat części praktycznej: Nauczanie uderzenia piłki prostym podbiciem

Finał Turnieju Lotos Griffin Cup dla rocznika 2009 rozwiń

W Trąbkach Wielkich w sobotę rozegrano turniej finałowy dla rocznika 2009 w ramach III edycji Turniejów Halowych o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W finale Escola Futbolu Pruszcz Gdański pokonała po rzutach karnych AP Jedynka Reda. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy MKS Gryf Tczew, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali po rzutach karnych z Lechią Gdańsk. Zatem Escola pojedzie do stolicy walczyć o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Był to turniej finałowy dla rocznika 2009, Escola pojedzie do Warszawy na ogólnopolski turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wróćmy do turnieju w Trąbkach Wielkich. Od pierwszego do ostatniego meczu poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Na hali panowała rodzinna i przyjazna atmosfera a emocje na parkiecie uzupełniły ten fantastyczny turniej. Do finału dotarły drużyny Escola Futbolu Pruszcz Gdański oraz AP Jedynka Reda, które przez wszystkie swoje mecze pokazały bardzo wysoki poziom.

Dla zespołu Mobilnego AMO był to bardzo owocny dzień pracy, gdyż na parkiecie mogliśmy zobaczyć sporą rzeszę zawodników, którzy cyklicznie biorą udział w szkoleniach Mobilnego AMO.

Wesołych Świąt rozwiń

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech spełni najskrytsze marzenia. Życzą trenerzy Mobilnego AMO

Relacja z III Turnieju Talentów Mobilnego AMO rozwiń

Dnia 24.11.2019r. na obiektach OSiR-u w Ustce przy ul. Grunwaldzkiej 35 odbył się III Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej, miasto Ustka oraz klub sportowy Jantar Ustka udział wzięło 160 uczestników z województwa pomorskiego!

Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników z średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od września do listopada.
„Jestem bardzo pozytywnie zbudowany faktem, iż pomysł dotyczący organizacji Turnieju Talentów który wdrożyliśmy pilotażowo w marcu w Stężycy na stałe wpisał się w kalendarz piłkarski województwa pomorskiego. Patrząc na tych młodych ludzi widzę, że piłka faktycznie sprawia im radość. Chcemy, aby przyjazd na ten turniej był dla dzieci w pewnym sensie wyróżnieniem, ale również możliwością zmierzenia się oraz rywalizacji z zawodnikami z całego województwa pomorskiego. Zawsze będę powtarzał, że najważniejsza praca wykonywana jest przez trenerów klubowych, którzy każdego dnia budują społecznie i piłkarsko tych młodych ludzi. Cieszę się, że współpraca z nimi w sumie od początku projektu Mobilnego AMO układa się pozytywnie” – koordynator Mobilnego AMO w woj. pomorskim Arkadiusz Janor.

W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik, Orlik oraz kat. dziewcząt .

„Wielkie słowa uznania należą się rodzicom tych młodych ludzi. Przecież niektórzy musieli wstać o 4 rano, aby na godzinę 8.15 dojechać na zbiórkę. Dojazd z Kwidzyna, bądź ze Stegny to długa podróż. Jeszcze raz wielki szacunek dla Państwa za wkład w rozwój swoich pociech. Co do samego turnieju to nie ma chyba nic lepszego niż wyróżnienie zawodnika za solidną pracę w klubie właśnie w taki sposób. Sam przecież pochodzę z małej miejscowości i wiem doskonale, jakie to przeżycie dla młodego człowieka. Kiedy widzę pasję w oczach dziecka to jest dla mnie znak, że trener idzie w dobrym kierunku. Umiejętności indywidualne uczestników cały czas się podnoszą. Pamiętam niektórych chłopców jak zaczynaliśmy pracę w terenie 1,5 roku temu. Poziom na którym są dzisiaj pokazuje, że cały czas się rozwijają” – trener Mobilnego AMO w woj. pomorskim Rafał Kaczmarczyk
„Zawsze bardzo chętnie uczestniczę w tego typu akcjach szkoleniowych. Poziom zawodników był bardzo wyrównany, udało się również zaobserwować zawodników wyróżniających się. Dla mnie jako trenera kadry wojewódzkiej to doskonała możliwość obserwacji zawodników, których w szerszym kontekście możemy zaprosić na akcje szkoleniowe kadr wojewódzkich. Dzięki takim wydarzeniom mam nadzieję, że żaden zawodnik z małego klubu nie umknie naszej uwadze” – trener kadry wojewódzkiej rocznik 2007 Łukasz Godlewski.
Bardzo duże słowa podziękowania składamy dyrekcji oraz kierownictwu OSiR-u w Ustce za bezpłatne użyczenie obiektu oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Piotrowi Cejrowskiemu, Piotrowi Piszko, Andrzejowi Grabowskiemu, Łukaszowi Godlewskiemu, Ireneuszowi Stencel, Krystianowi Świst, jak również trenerom i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.

Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „ Diety od brokuła” – catering dietetyczny

Słowa podziękowań kierujemy również do władz Pomorskiego ZPN za finansowe i merytoryczne wsparcie imprezy, która już na stałe wpisuje się w kalendarz piłkarskich wydarzeń na mapie woj. pomorskiego.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa trenerów w szkoleniach Mobilnego AMO, jak również angażowanie swoich wyróżniających się zawodników i zawodniczki w trening oraz gry selekcyjne.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.