MOBILNA AMO - MAŁOPOLSKIE

Aktualności

Zmieniona formuła działalności Mobilnego AMO rozwiń

Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną i nowe rozporządzenia Rady Ministrów szkolenia Mobilnej AMO od 26.10.2020 będą odbywać się w zmodyfikowanej formie.


CZĘŚĆ TEORETYCZNA (WYKŁAD) - realizowana jest w formie webinaru na żywo w programie Microsoft Teams w tym samym tygodniu, w którym realizowany jest trening pokazowy


CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (TRENING POKAZOWY) - realizowana jest w danej lokalizacji z udziałem wyłącznie grupy zawodników z jednego klubu/jednej szkółki; trening jest obserwowany przez trenerów wcześniej zgłoszonych na szkolenie na profilu PZPN 24.


Punkty do licencji zostaną przyznane tylko w przypadku uczestnictwa trenera zarówno w części praktycznej (trening pokazowy) oraz części teoretycznej (webinar

Dąbrowa Tarnowska po staremu... rozwiń

Dąbrowa Tarnowska stolica powiatu dąbrowskiego po raz kolejny gościła trenerów "Mobilnego AMO". W szkoleniu zorganizowanym na obiektach MOSIRU uczestniczyło 8 trenerów piłki nożnej. W zajęciach praktycznych uczestniczyła drużyna UKS Football Academy Dąbrowa Tarnowska. Warto odnotować, iż w/w szkolenie ze względu na obostrzenia epidemiologiczne było ostatnim w dotychczasowej formule. Od 26.10.2020 szkolenia Mobilnej AMO będą odbywały się hybrydowo (część teoretyczna- online webinar, część praktyczka na boisku). Do zobaczenia.

Skała oraz Mokrzyska - dobra robota! rozwiń

W Skale oraz Mokrzyskach odbyły się dwa kolejne szkolenia Mobilnej AMO o temacie "Edukacja a szkolenie dzieci". W obu szkoleniach uczestniczyło 16 trenerów piłki nożnej. W zajęciach praktycznych sprawdzono 32 zawodników z dwóch klubów: TS Skalanka Skała oraz Champions Mokrzyska. Tematem części praktycznej było "Nauczanie uderzenia piłki prostym podbiciem stopy". Trzeba przyznać, iż w obu miejscowościach szkolenia stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Oby tak dalej!

Niepołomice - gwarant jakości! rozwiń

Kolejne miejsce na mapie województwa małopolskiego "Mobilnych trenerów" zaliczone. Tym razem to Niepołomice gościły "Mobilniaków" na stadionie I - ligowej drużyny - MKS "Puszcza" . Jak zawsze dopisała frekwencja trenerów piłki nożnej w czasie trwania szkolenia nr 7, którego tematem jest "Edukacja". 19 szkoleniowców z powiatu wielickiego czynnie oraz bardzo aktywnie uczestniczyło w zajęciach. Nie po raz pierwszy trenerzy z tego powiatu udowodnili , iż warto się dokształcać oraz porozmawiać o problemach i zaletach szkolenia dzieci i młodzieży. Brawo!

"W Brzączowicach covid nam nie straszny" rozwiń

Maleńka miejscowość - Brzączowice to kolejne miejsce odwiedzone przez "Mobilnych trenerów" AMO. W zajęciach teoretycznych o temacie "Edukacja a szkolenie dzieci" uczestniczyło 11 trenerów piłki nożnej z powiatu myślenickiego. W zajęciach praktycznych wzięli udział zawodnicy lokalnej drużyny - Futbolu Brzączowice (klub posiadający brązowy certyfikat PZPN). Trenerzy Mobilnego AMO wyróżnili dwóch zawodników oraz przeprowadzili zajęcia treningowe o tematyce "Nauczanie uderzenia piłki prostym podbiciem stopy". Trzeba przyznać , iż w dobie nasilającej się pandemii młodzi zawodnicy oraz trenerzy sprostali oczekiwaniom prowadzących szkolenie . Jednym zdaniem cytując jednego z zawodników biorącego udział w zajęciach "Covid nam nie straszny".

"Ruszyła maszyna" rozwiń

W Staszkówce w powiecie gorlickim "mobilna załoga" PZPN - Krystian Pać oraz Jacek Matyja wznowiła szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Po ponad 6 miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią covid-19 inauguracja wypadła wspaniale. W tej małej, ale jakże pięknej miejscowości znajdującej się w paśmie Pogórza Ciężkowickiego trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów przeszkolili 9 trenerów piłki nożnej. Przeprowadzono zajęcia teoretyczne o temacie "Edukacja a szkolenie" , po których w części praktycznej trenerzy przeprowadzili trening z zakresu "Doskonalenia uderzenia piłki prostym podbiciem". W jednostce treningowej wzięły udział dziewczynki z UKS Staszkówka - Jelna, której trenerem jest Pan Michał Bąk. Wspomnianemu szkoleniowcowi chcemy bardzo podziękować za pomoc w organizacji w/w szkolenia. W grze selekcyjnej "Mobilni trenerzy wyróżnili trzy utalentowane dziewczynki. Dziękujemy za świetną postawę w czasie trwania jednostki treningowej oraz życzymy młodym piłkarką wytrwałości w dążeniu do celu.

Podsumowanie monitoringu Mobilnego AMO w okresie wakacyjnym rozwiń

Mobilni trenerzy: Jacek Matyka oraz Krystian Pać w okresie wakacyjnym nie próżnowali i wytężyli swoje działania. W czasie trwania obozów stacjonarnych, wyjazdowych oraz treningów klubowych trenerzy Mobilnego AMO skupili się na obserwacji i szukaniu nowych "talentów piłkarskich". W okresie wakacyjnym "mobilni trenerzy" współpracowali w następujących projektach:
-3 x obserwacja obozów sportowych w ośrodku piłkarskim API Zakopanym (Only Football, Cracovia Kraków, Football Soccer Skills, Bruk Bet Camps 2020)
Obserwowane obozy w ośrodku API Zakopane:
Only Footaball- ilość zawodników 25 (rocznik 2006/2007)-trenerzy Stanisław Szpyrka, Robert Cionek
Cracovia Kraków - ilość zawodniczek 20 (rocznik 2008-2009) trenerzy: Bartłomiej Podlewski, Szymon Krzysztań
Bruk Bet Camps 2020 – ilość zawodników 34 (2007-2009)
Bibiczanka Bibice, TS Węgrzce, Górnik Libiąż, MKS Puszcza Niepołomice– ilość zawodników 80– obozy szkoleniowe (stacjonarne) trenerzy: Marek Marchewka, Kamil Mrózek, Dawid Chylaszek, Mateusz Staniec
- Obserwowany obóz kadry MZPN (dziewczynki) w Czarnym Dunajcu:
Kadra Małopolskiego Związku Piłki Nożnej- ilość zawodniczek 28 (rocznik 2006, 2007, 2008)-trenerka Katarzyna Sołtysińska
Plusy obserwacji:
- zmonitorowana bardzo duża ilość zawodników i zawodniczek w rocznikach 2006-2010 około 200 uczestników
- bardzo dobra selekcja zawodniczek wytypowanych na obóz Kadry MZPN oraz półkolonii w 19 powiatach
-rozmowy z trenerami na tematy organizacyjne oraz szkoleniowe w czasie wizyt
-raportowanie zawodników, którzy będą powoływani na szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów
- obserwacja zawodników z bardzo małych klubów w czasie trwania półkolonii Football Camps 2020 w 19 powiatach
- możliwość uczestnictwa podczas całej półkolonii w powiecie proszowickim w Radziemicach- dwóch trenerów Mobilnej AMO
- możliwość czynnego uczestnictwa w obserwowanych treningach oraz zajęciach teoretycznych w czasie trwania półkolonii

Radziemice na start - "Football Camps 2020" w oczach trenerów Mobilnego AMO rozwiń

24 zawodników rozpoczęło półkolonie w Radziemicach. Oczywiście na campach nie mogło zabraknąć "Mobilniaków". W pięknej gminie w powiecie proszowicki młodzi piłkarze pod okiem wykwalifikowanej kadry będą doskonalić swoje umiejętności techniczno-taktyczne przez cały tydzień mając 2 treningi dziennie. Poza obszarem sportowych zawodnicy będą uczestniczyć w wycieczce krajoznawczej oraz zdobywać wiedzę sportową w konkursach. Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali stroje sportowe oraz piłki treningowe. We wtorek, 4 sierpnia, reporter TVP-3 odwiedził uczestników piłkarskiej półkolonii w Radziemicach. Sfilmował dzieciaki uganiające się za futbolówką, rozmawiał z realizatorami projektu Football Camps ‘2020. Krótka relacja z piłkarskiej zabawy na ziemi proszowickiej w kronice sportowej TVP3 Kraków. https://krakow.tvp.pl/49267724/04082020

Wróciliśmy do pracy - nareszcie! rozwiń

Z nowymi nadziejami na przyszłość Mobilni trenerzy wyruszyli ponownie w trasę po Małopolsce. Po długiej przerwie spowodowanej okresem pandemii, załoga Mobilnego AMO powoli wraca na właściwy szlak. Do pierwszych swoich obowiązków trenerzy jak co roku w okresie wakacyjnym przydzieleni zostali do obserwacji i monitoringu młodych zawodników i zawodniczki w czasie trwania obozów piłkarskich oraz zajęć stacjonarnych. W lipcu trenerzy odwiedzili ośrodki w Zakopanym, Niepołomicach, Nowej Hucie, Bibicach, Węgrzcach oraz Czarnym Dunajcu. Zmonitorowano około 120 uczestników obozów stacjonarnych oraz wyjazdowych. Mobilni trenerzy przez cały okres wakacyjny będą współpracować z klubami w zakresie obserwacji i konsultacji treningowych.

Kwarantanny ciąg dalszy...do 15.05.2020 rozwiń

W związku z decyzjami rządu dotyczącymi kwarantanny, odwołujemy wszystkie szkolenia Mobilnej AMO do 15.05.2020r w województwie małopolskim. Z góry przepraszamy.

zamknij Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka Prywatności.