Aktualności

[#zpodwórkanastadion] Cztery sekundy od finału i gol spod… własnej bramki!

Aktualności25.04.2018 

Kolejny finał wojewódzki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” za nami. Tym razem o prym w regionie walczyli najmłodsi w województwie świętokrzyskim. Podczas rozgrywek wyłonione zostały najlepsze piłkarskie zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. – Na przestrzeni tych 18 lat widzę, że coraz więcej rodziców przyjeżdża ze swoimi dziećmi, interesuje się ich zawodami i je wspiera – zauważał podczas prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Malinowski.

Finał wojewódzki w Świętokrzyskiem został rozegrany w Ćmińsku w dniach 23-24 kwietnia. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii U-12 oraz dziewczynki do lat 8. Dzień później obserwowaliśmy zmagania dzieci do lat 10 i chłopców w kategorii U-8. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom i zawodniczkom, ale także ich rodzicom.

LICZBA TURNIEJU

4tyle sekund zabrakło drużynie Biedronki Bukowa, by awansować do finału rozgrywek. Prowadzone przez panią Elżbietę Struskę zawodniczki długo prowadziły w półfinale U-8 z Czarodziejkami 1:0, lecz tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rywalki zdobyły wyrównującą bramkę i miały nieco więcej szczęścia w rzutach karnych.

POSTACIE FINAŁU

Na „Zieloną Kartkę” z pewnością zasłużył trener SP Łopuszna w kategorii U-12 dziewczynek. Szkoleniowiec żywiołowo reagował na wydarzenia finałowego meczu z UKS Orlikiem Klimontów, jednak otwarcie chwalił także przeciwniczki. – Ach, ale to wybroniła! – jęknął z zawodu po jednej z interwencji bramkarki z Klimontowa. – Brawo bramkarka! – krzyknął w następnej sekundzie tak, by ta pochwała z pewnością do niej dotarła. Jak przyznał po meczu, potrafi docenić klasę i nie ogląda spotkań tylko przez pryzmat własnych podopiecznych.

CYTAT FINAŁU

– To, co najbardziej mnie cieszy, to społeczne wsparcie tego turnieju. Na przestrzeni tych 18 lat widzę, że coraz więcej rodziców przyjeżdża ze swoimi dziećmi, interesuje się ich zawodami i je wspiera. Pokazuje to też, jaki postęp zrobiła nasza piłka, jeśli chodzi o zainteresowanie dyscypliną – ocenił prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Malinowski.

CIEKAWOSTKA

O tym, że w piłce nożnej szczęście jednego oznacza pecha kogoś innego, wiemy od dawna. Powiedzieć coś na ten temat może Karolina Kosowska z drużyny SP Gadka. Zawodniczka w meczu z SP Pacanów uderzeniem z własnego pola karnego, a więc z odległości niemal 40 metrów, pokonała bezradną bramkarkę rywali! – Zdarzało mi się już trafiać z takich odległości, strzelałam celowo – powiedziała po ostatnim gwizdku Karolina, na której własny wyczyn zdawał się wywrzeć dużo mniejsze wrażenie niż na wszystkich innych obserwatorach meczu, zwłaszcza jej trenera, który dopytywał się nas, czy przyznamy, że to gol turnieju.

ZAWODNIK, NA KTÓREGO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ 


Kuba Minuczyc, AMO Kielce, kategoria U-10

Gol Karoliny był naprawdę imponujący, jednak to zawodnik AMO Kielce, Kuba Minuczyc, w finałowym spotkaniu chłopców do lat 10, rozegranym przeciwko AMO Sandomierz strzelił najpiękniejszą bramkę finałów w Ćmińsku, wieńcząc tym samym znakomity turniej w swoim wykonaniu. Piłkarz wyprzedził bramkarza z Sandomierza w wyścigu do uciekającej na skraj pola karnego piłki, by następnie stanąć na niej, przełożyć ją sobie na drugą nogę w stylu Zinedine’a Zidane’a i trafić do pustej bramki. – Planowałem to zrobić. Chciałem go zastawić, co się udało – powiedział po zwycięskim finale. Jego trener jest przekonany, że Kuba ma odpowiednie cechy dla piłkarza. – Jest systematyczny, pracowity. Wszystkie zadania na treningach wykonuje na sto procent. Cechuje się dużą szybkością i lubi grać jeden na jeden. Jednocześnie dużo widzi na boisku, dlatego nie ograniczamy go, pozwalamy sami podejmować decyzje – podkreśla trenujący go Michał Kosucha.

ZAWODNICZKA, NA KTÓRĄ WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ 

 

Julia Kaczmarczyk, UKS Orlik Klimontów, kategoria U-12

Szybkością i dryblingiem imponowała także Julia Kaczmarczyk z UKS Orlik Klimontów. Zawodniczka została królową strzelczyń w kategorii U-12, walnie przyczyniając się do triumfu jej drużyny. – Julia może grać na każdej pozycji, ma mocne uderzenie. Dodatkowo jest pracowita, zawsze punktualna – podkreśla trener Krzysztof Dywan. Tak utalentowana piłkarka musiała wzbudzić zainteresowanie obserwatorów. Jak przyznaje jej szkoleniowiec, podpytywali o nią już trenerzy z Kielc, zgłosił się do niego także trener wojewódzkiej kadry dziewcząt. Turniej o Puchar Tymbarku może więc pomóc nabrać rozpędu jej piłkarskiej przygodzie.

NAJBLIŻSZY FINAŁ WOJEWÓDZKI

25-26 kwietnia 2018 r. – woj. mazowieckie – MIĘTNE

 

Przypomnijmy, że finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2018 roku odbędzie się w Warszawie. Decydujące mecze tradycyjnie już zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski i podobnie jak przed rokiem będą transmitowane na żywo w otwartych kanałach telewizji Polsat.

Szczegółowe wyniki oraz inne informacje na temat rozgrywek można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju: www.zpodworkanastadion.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności