Aktualności

Za nami III edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Aktualności17.02.2020 

III Turniej o Puchar Prezesa PZPN już za nami. W miniony weekend o trofea rywalizowali zawodnicy w kategoriach U-11 i U-12. W sobotę zwyciężyła MKS Limanovia, która ograła Arkonię Szczecin. Dzień później najlepszym zespołem okazała się AP Reissa Poznań. Zespół z województwa wielkopolskiego po rzutach karnych pokonał Śląsk Wrocław. – W każdej drużynie było kilku ciekawych zawodników, których warto śledzić. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wprowadzić rozgrywki dla dzieci – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

III edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN przeszła do historii. Tak samo jak miało to miejsce w ubiegłych latach, do rywalizacji w weekend przystąpili piłkarze w kategoriach U-11 i U-12. – Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wprowadzić rozgrywki dla dzieciaków. One potrzebują grania w piłkę nożną w okresie zimowy. Rywalizacja w hali uczy wiele i może im tylko pomóc. Miniony Turniej o Puchar Prezesa PZPN stał na wysokim poziomie i w każdej drużynie można było zobaczyć kilku ciekawych zawodników, których warto śledzić. Dzieci mają potrzebę marzyć, wierzyć. To taki turniej, który zostanie w ich sercach, głowach na całe życie – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Były emocje, pokazy umiejętności indywidualnych i piękne trafienia. Prezes PZPN liczy, że kolejne rozgrywki w kolejnej edycji również będzie cieszył się zainteresowaniem – Możemy zaprosić na kolejną edycję już teraz. Mam nadzieję, że ten, kto mnie zastąpi w październiku, przeprowadzi te rozgrywki z takim samym entuzjazmem i chęcią, jak my teraz. Zawsze będę blisko i z przyjemnością patrzył na kolejne imprezy. Liczę na to, że w przyszłym roku Turniej o Puchar Prezesa PZPN będzie wielką przyjemnością – powiedział Zbigniew Boniek.

W kategorii U-11 zwyciężyła MKS Limanovia, która po zaciętej rywalizacji pokonała w finale Arkonię Szczecin 1:0. Decydującego gola w drugiej połowie strzelił Przemysław Gołąb. Relację z pierwszego dnia turnieju można sprawdzić TUTAJ. Dzień później do wielkiego finału awansowały zespoły AP Reissa Poznań i Śląska Wrocław. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po serii rzutów karnych, w których skuteczniejsi byli poznaniacy. Relacja dostępna jest TUTAJ.

Wyróżnienia indywidualne III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11:

Najlepszy bramkarz turnieju: Szymon Wajszczyk (Arkonia Szczecin)

Król strzelców turnieju: Przemysław Gołąb (MKS Limanovia)

Najlepszy zawodnik turnieju : Jakub Gliwa (Arkonia Szczecin)

Wyróżnienia indywidualne III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12:

Najlepszy bramkarz turnieju: Kacper Kozioł (Śląsk Wrocław)

Król strzelców turnieju: Krystian Rostek (Śląsk Wrocław)

Najlepszy zawodnik turnieju: Seweryn Marek (Śląsk Wrocław)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności