Aktualności

Wielki finał małych piłkarzy

Aktualności28.04.2016 
2 maja 2016 roku na PGE Narodowym w Warszawie poznamy również triumfatorów XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zagwarantują sobie nie tylko upragniony Puchar Tymbarku, ale także spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na towarzyski mecz z Holandią, rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku.

PGE NARODOWY DLA NAJLEPSZYCH
Z ponad 320 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych dziewcząt i chłopców w Polsce. To zawodnicy zwycięskich drużyn ze wszystkich 16 województw – w kategoriach U-10 i U-12. Ich rywalizację i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Zwycięzców turnieju poznamy 2 maja na PGE Narodowym, na który tego dnia zwrócone będą oczy wszystkich sympatyków futbolu w Polsce. Od samego rana ten największy obiekt sportowy w kraju tętnił będzie ogromem piłkarskich emocji i atrakcji, które czekać będą na kibiców oraz rodziny chcące spędzić majówkę aktywnie i w sportowej atmosferze. W przerwach między meczami Turnieju wystąpi chór Sound'n'Grace.

– To wspaniałe, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończy się właśnie w tym miejscu i w takiej oprawie, tuż przed finałem Pucharu Polski. Nie mówmy jednak, że to koniec turnieju. Rozbudzona pasja do piłki nożnej będzie dla wielu młodych chłopców i dziewczynek zachętą do zdrowego trybu życia, a dla kilku z nich może się okazać początkiem wielkiej piłkarskiej kariery. Mecze turnieju powinni obejrzeć wszyscy, którzy zawodowo uprawiają ten sport, aby odnowić w sobie sportową pasję. Zaangażowanie i entuzjazm, z jakim biegają za piłką ci młodzi ludzie, udziela się każdemu. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Mam wiele niezapomnianych wspomnień związanych z tym Turniejem, bo jako dziecko również w nim uczestniczyłem. Turniej bardzo się rozwinął – przychodzimy na finały i są rozgrywane na PGE Narodowym z pięciotysięczną publicznością. To naprawdę fantastyczne uczucie. Tylko życzyć tym chłopakom, aby dalej się rozwijali i cieszyli się z tego, że mają przyjemność i okazję grać na takich stadionach – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski i Ajaksu Amsterdam oraz Ambasador Turnieju.TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

– Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie święto piłki nożnej oraz niepowtarzalna możliwość, by zobaczyć w akcji największe piłkarskie talenty w Polsce wśród dziewczynek i chłopców do lat 10 i 12. Tymbark od 10 lat jest głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym czasie prawie 1,5 miliona dzieci wzięło udział w rozgrywkach i miało okazję pokochać piłkę nożną. Przykład Arkadiusz Milika, Ambasadora Turnieju, pokazuje najlepiej, że takie inicjatywy są doskonałym początkiem piłkarskiej przygody dla każdego dziecka, którego marzenia sięgają gry w reprezentacji Polski – dodał Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex.

Ci, którzy nie znajdą się 2 maja na PGE Narodowym, będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

TAGI: Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, PGE Narodowy, PZPN, Tymbark,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności