Aktualności

[WIDEO] Tak Robert Lewandowski został rekordzistą Bundesligi!

Aktualności09.03.2019 
Zajęło mu to 37. minut, ale nie mogło być wątpliwości, że rekord Claudio Pizarro nie przetrwa meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem. O szansach Roberta Lewandowskiego na stanie się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi musieli wiedzieć koledzy, ponieważ ułatwili Polakowi wyjście na lidera tej klasyfikacji.

To właśnie osiem minut przed przerwą Serge Gnabry wyłożył piłkę Lewandowskiemu do pustej bramki i rekord Pizarro stał się rekordem Polaka. A jednak tego dnia napastnik Bayernu Monachium nie zatrzymał licznika swoich trafień w Bundeslidze na 196, bo w końcówce spotkania wykorzystał piękne zagranie Francka Ribery’ego i głową trafił do bramki rywali.

Bayern był w spotkaniu z Wolfsburgiem drużyną zdecydowanie lepszą, ale do zwycięstwa 6:0 dołożył pozycję lidera w Bundeslidze. Chociaż Borussia Dortmund również wygrała swoje spotkanie, to wysokość triumfu obrońców tytułu pozwoliła im wyprzedzić rywali w wyścigu dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Z kolei Lewandowski nie tylko pobił rekord, ale też poprawił swoją pozycję w rankingu strzelców obecnego sezonu Bundesligi – również wyszedł na prowadzenie, wyprzedzając obecnie Lukę Jovicia o dwa trafienia.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności