Aktualności

[WIDEO] „Fajnie potem iść przez wioskę!”. Klub z trzech miejscowości w finale Pucharu Polski

Aktualności09.07.2018 
To był niezapomniany dzień dla drużyny o nietypowej nazwie: Po-Ra-Wie Większyce. Czwartoligowy klub, który reprezentuje trzy małe miejscowości z Opolszczyzny – Pociękarb, Radziejów i Większyce – miał okazję zmierzyć się z grającą o ligę wyżej Polonią Głubczyce w finale regionalnego Pucharu Polski.

Mecz toczył się w wyjątkowej oprawie: przy rozświetlonych jupiterach i niemal pełnych trybunach stadionu w Kluczborku. Pierwszy gwizdek poprzedziło odśpiewanie polskiego hymnu. – Dla większości chłopaków jest to najważniejszy mecz w życiu – zauważali przedstawiciele klubu.

To kolejna historia, która podkreśliła moc i wartość rozgrywek o Puchar Polski. – Tutaj tak naprawdę każdy ma szansę i nie ma znaczenia, czy to jest mały klub, czy z niższej ligi – tak przed meczem mówił nam kapitan LKS Po-Ra-Wie. I choć ostatecznie to Polonia Głubczyce okazała się na boisku o jedną bramkę lepsza, widzieliśmy bardzo wyraźnie, że ten mecz był wielkim przeżyciem dla obu stron.

Prześledźcie z nami pucharową przygodę „klubu z trzech miejscowości” – skromnego, ale bardzo ambitnego Po-Ra-Wia Większyce:

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności