Aktualności

[WIDEO] Etnoliga, czyli piłka nożna łączy bez żadnych pytań

PIŁKA DLA WSZYSTKICH19.09.2018 
Piłka nożna jest jednym z najbardziej uniwersalnych języków, rozumianym na każdej szerokości geograficznej, przez ludzi o każdym kolorze skóry, wychowanych w skrajnie odmiennych kulturach i wyznających różne religie. Wiedzą o tym doskonale organizatorzy i uczestnicy warszawskiej Etnoligi, czyli rozgrywek dla mieszkających w Polsce obywateli państw z często bardzo egzotycznych zakątków świata.

– 13 lat temu chciałem odwiedzić cudzoziemców w ośrodku dla uchodźców i zaproponować im spotkanie z ludźmi z Polski. Pomyślałem, że piłka to dobry pomysł na takie spotkanie – opowiada Krzysztof Jarymowicz z Fundacji dla Wolności, koordynator rozgrywek.

Na boiskowej rywalizacji Etnoliga się jednak nie kończy. Często to wręcz tylko wstęp do zacieśniania więzi społecznych, nauki tolerancji i poszanowania inności.

– Etnoliga to międzykulturowy projekt piłkarski, dla wszystkich osób, które lubią grać w piłkę i poznawać inne osoby oraz przez piłkę nauczyć się czegoś o świecie – podkreśla Jarymowicz. – Przynosimy własne jedzenie, by nauczyć innych własnych tradycji związanych z danym krajem i dzielić się wspólnymi chwilami – dodaje Karolina Figiel z drużyny Hun FC.

– Wokół piłki wszyscy się gromadzą i jednoczą. Bez dodatkowych pytań – podkreśla Jarymowicz.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności