UKS SMS Łódź obronił tytuł mistrzyń Polski Juniorek Młodszych!

Aktualności19.06.2017

W niedzielę 18 czerwca w Byczynie został rozegrany mecz finałowy Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w sezonie 2016/2017 pomiędzy KKPK Medykiem Konin a UKS SMS Łódź. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół z Łodzi 2:1.

W tym sezonie odbyła się pilotażowa edycja Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych, która ma na celu usystematyzowanie i podniesienie poziomu sportowego rozgrywek młodzieżowych w Polsce. Od marca 30 zespołów wyłonionych w rozgrywkach wojewódzkich rywalizowało w czterech makroregionach o awans do fazy pucharowej. Do dalszego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, tworząc cztery pary ćwierćfinałowe.

W meczach 1/4 finału wysoko i pewnie zwyciężyły MUKS Praga Warszawa, UKS SMS Łódź i KKPK Medyk Konin, a stawkę uzupełnił UKS Orzeł 2010 Wałcz, który okazał się minimalnie lepszy od Resovii Rzeszów, wygrywając 1:0.

W meczach o awans do finału tegorocznych mistrzostw Polski Juniorek Młodszych rywalizowały SMS z Pragą i Medyk z Orłem, a oba spotkania rozstrzygnęły się w doliczonym czasie. Zarówno Praga jak i Orzeł były o włos od awansu do finału, jednak ostatecznie musiały zadowolić się brązowymi medalami i tytułem drugiego wicemistrza Polski Juniorek Młodszych.

W niedzielę w Byczynie o godzinie 11:00 rozpoczął się mecz finałowy o mistrzostwo Polski, w którym Medyk Konin podejmował UKS SMS Łódź. Mimo optycznej przewagi i kilku dogodnych sytuacji dla zawodniczek z Łodzi, wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie, mimo przewagi drużyny gości to Medyk objął prowadzenie po strzale z dystansu Zofii Buszewskiej w 49 minucie gry. SMS ruszył do zdecydowanego ataku i wyrównał na 1:1 w 61 minucie po bramce Agnieszki Glinki, którą można nazwać bohaterką finału, bowiem scenariusz ułożył się analogicznie do meczów półfinałowych – w doliczonym czasie gry, Glinka po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń, broniąc dla Łodzi wywalczony przed rokiem tytuł mistrzyń Polski w kategorii juniorek młodszych.