Aktualności

[UEFA REGIONS CUP] Cel? Kroczek w drodze po awans!

Aktualności12.10.2018 
Emocje związane z występami naszych drużyn reprezentacyjnych podtrzymać będą dzisiaj chcieli przedstawiciele Dolnego Śląska. O godzinie 15:00 rozegrają swój drugi mecz w półfinałowym turnieju UEFA Regions Cup na Toskanii. A mają o co grać!

Nasi zawodnicy zmierzą się dzisiaj z regionem mołdawskim Ialoveni. Obie drużyny są w zgoła odmiennych nastrojach przed tym spotkaniem. Biało-czerwoni z Dolnego Śląska – mimo tego, że w pierwszym meczu do przerwy przegrywali z rywalami ze Szwajcarii, to potrafili się podnieść i wygrać całe spotkanie 3:1.

Drużyna z Mołdawii nie miała z kolei za wiele do powiedzenia w starciu z gospodarzami. Już do przerwy przegrywała różnicą trzech goli, a skończyło się 1:4. Honorowe trafienie goście zaliczyli w ostatnich minutach meczu. Przegrana na inaugurację sprawiła, że już na starcie ich szanse na wygranie turnieju zmalały do minimum. Mołdawska ekipa ma przed sobą mecz ostatniej szansy, bo do finałowego turnieju awansuje tylko zwycięzca zmagań.

Po pierwszym dniu tabelę otwierają gospodarze (3 punkty) oraz właśnie Dolny Śląsk (3 pkt.). Całe zmagania rozstrzygną się najpewniej w najbliższy poniedziałek, 15 października. Dziś biało-czerwoni mogą jednak postawić kolejny krok w stronę zwycięstwa.

UEFA Regions Cup to zmagania amatorskich drużyn poszczególnych regionów, które wygrały krajowe eliminacje. Nasz zespół z Dolnego Śląska opiera się przede wszystkim na zawodnikach z trzeciej i czwartej ligi. Trenerami są Jacek Opałka i Mirosław Drączkowski.

Finałowy turniej z udziałem ośmiu zwycięzców grup odbędzie się w przyszłym roku.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności