Aktualności

[TEGO DNIA] 8 sierpnia, czyli debiut Lucjana Brychczego

Aktualności08.08.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się ósmego sierpnia.

1926 reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Poznaniu wygrała z Finlandią 7:1. Aż cztery gole dla biało-czerwonych strzelił Mieczysław Batsch, a trzy padły udziałem Wawrzyńca Stalińskiego. Przeciwko Finlandii swój jedyny mecz w kadrze narodowej rozegrał Michał Flieger, a debiut na swoim koncie zapisał Józef Kubiński.

1954reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Warszawie zremisowała z Bułgarią 2:2. Biało-czerwoni przegrywali już 0:2, ale w drugiej połowie dzięki dwóm trafieniom Kazimierza Trampisza doprowadzili do wyrównania. Aż dla sześciu piłkarzy – Lucjana Brychczego, Helmuta Cichonia, Leszka Jezierskiego, Józefa Kokota, Jerzego Orłowskiego i Józefa Walczaka – był to debiut w koszulce z orłem na piersi. Dla Kokota i Orłowskiego było to zarazem jedyne spotkanie w narodowych barwach.

1973reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Monterrey wygrała z Meksykiem 2:1. Gole dla zespołu prowadzonego przez Kazimierza Górskiego strzelili Jerzy Gorgoń i Robert Gadocha. Biało-czerwoni odnieśli w Monterrey czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu w ramach północnoamerykańskiego tournée.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności