Aktualności

[TEGO DNIA] 7 kwietnia, czyli bezbramkowy remis z Belgią

Aktualności07.04.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 7 kwietnia.

1965 reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Brukseli zremisowała z Belgią 0:0. Dla biało-czerwonych, prowadzonych przez Ryszarda Koncewicza, był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem kwalifikacji mistrzostw świata 1966. Jednocześnie było to debiutanckie spotkanie Janusza Kowalika, który łącznie w narodowych barwach wystąpił sześciokrotnie.

1973 – urodził się Krzysztof Bizacki. Urodzony w Tychach, karierę rozpoczynał w tamtejszym GKS. Jako dwudziestolatek po raz pierwszy trafił do chorzowskiego Ruchu, w barwach którego zadebiutował w ekstraklasie. Po trzech rundach spędzonych przy Cichej przeniósł się do Sokoła Tychy, ale szybko powrócił do zespołu „Niebieskich”. W swoim najlepszym sezonie zdobył w lidze czternaście bramek. W ekstraklasie przywdziewał jeszcze koszulkę Odry Wodzisław Śląski, grał ponadto dla Koszarawy Żywiec, a karierę kończył w ZET Tychy. W reprezentacji Polski wystąpił w dwóch spotkaniach na starcie kadencji trenera Jerzego Engela. W meczach z Hiszpanią oraz Węgrami wszedł na murawę z ławki rezerwowych.

>>> DEBIUT KRZYSZTOFA BIZACKIEGO W REPREZENTACJI POLSKI <<<

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności