Aktualności

[TEGO DNIA] 4 lipca, czyli otwarte wrota do półfinału mundialu

Aktualności04.07.2020 

„Tego dnia” to cykl Łączy Nas Piłka, w którym wspominamy najważniejsze zdarzenia związane z konkretną datą. Kto się urodził? Kto nas opuścił? Co działo się w polskim futbolu reprezentacyjnym i klubowym? Sprawdź, co ważnego wydarzyło się 4 lipca.

1926 reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Warszawie wygrała z Estonią 2:0. Gole dla biało-czerwonych strzelili Józef Sobota i Aleksander Tupalski. Dla zdobywcy pierwszej bramki, podobnie jak dla Bolesława Cicheckiego, Stefana Lotha i Teodora Wieliszka, był to zarówno pierwszy, jak i ostatni mecz w reprezentacji narodowej. Na nieco dłużej zagościli w niej trzej inni debiutanciPaweł Lubina, August Milde i Symplicjusz Zwierzewski.

1937 reprezentacja Polski w towarzyskim meczu rozegranym w Łodzi przegrała z Rumunią 2:4. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli w tym spotkaniu Leonard Piątek i Michał Matyas. Po raz ostatni koszulkę z orłem na piersi założył w tym starciu Kajetan Kryszkiewicz.

1982 reprezentacja Polski w meczu drugiej fazy grupowej turnieju finałowego mistrzostw świata rozegranym w Barcelonie zremisowała z ZSRR 0:0. Dzięki punktowi wywalczonemu w starciu z Sowietami, a także wcześniejszej wygranej z Belgią, Polacy awansowali do półfinału rozgrywanego w Hiszpanii mundialu. Dotarcie do strefy medalowej zdarzyło się po raz drugi w historii polskiego futbolu i po raz drugi biało-czerwoni ostatecznie finiszowali na trzeciej pozycji.

>>> REPREZENTACJA POLSKI W PÓŁFINALE MISTRZOSTW ŚWIATA <<<

Fot. East News

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności